Спеціальність 191 “Архітектура та містобудування”

Кафедра містобудування готує архітекторів з 1983 року. Детальну інформацію про кафедру можна прочитати на http://old.knuba.edu.ua/?page_id=47728.

Професорсько-викладацький склад кафедри здійснює довузівську підготовку майбутніх зодчих.

Рис. 1-2. Графічні роботи абітурієнтів 2022 року

Рис. 1
Рис. 2

З метою виявлення потенційних містобудівників кафедра щороку проводить творчі конкурси серед абітурієнтів. З конкурсними завданнями і роботами переможців можна познайомитися на http://old.knuba.edu.ua/?page_id=89517.

Здобуття вищої освіти за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» студенти починають із знайомства з класичною і народною архітектурою.

Рис. 3-4. Перший курс, графічні роботи 2022 року

Рис. 3
Рис. 4

На другому курсі вихованці кафедри виконують свої перші проекти невеликих громадських будівель та індивідуальних житлових будинків.

 Рис. 5-6. Другий курс, проекти індивідуального житлового будинку, весняний семестр 2022 року

Рис. 5
Рис. 6

На третьому курсі студенти навчаються проектувати багатофункціональні споруди та невеликі поселення.

Рис. 7. Третій курс, проект центру сервісного обслуговування, ремонту та продажу легкових автомобілів, весняний семестр 2022 року

Рис. 8. Третій курс, пошук проектного рішення селища на 4 тисячі мешканців, весняний семестр 2022 року

Рис. 7
Рис. 8

Четвертий курс завершується виконанням бакалаврської атестаційної роботи.

Рис. 9-11. Четвертий курс, ескізи випускних бакалаврських робіт, весняний семестр 2022 року

Рис. 9
Рис. 10
Рис. 11

Детальніше про підготовку бакалаврів на кафедрі містобудування можна дізнатися на http://old.knuba.edu.ua/?page_id=89512.

Студенти, які здобувають вищу освіту за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», на кафедрі містобудування можуть обрати одну з двох спеціалізацій: «Містобудування. Архітектурно-містобудівне проектування» чи «Містобудування. Архітектурно-ландшафтне проектування».

Рис. 12-14. П’ятий курс, відгуки студентів про навчання в магістратурі, весняний семестр 2022 року

Рис. 12
Рис. 13
Рис. 14

Рис. 15-16. Шостий курс, відгуки студентів про навчання в магістратурі, весняний семестр 2022 року

Рис. 15
Рис. 16

Детальніше про підготовку магістрів на кафедрі містобудування можна дізнатися на http://old.knuba.edu.ua/?page_id=89518.

У цьому році частина студентів-бакалаврів співпрацює  зі студентами-магістрами в межах спільних тем. Магістри в своїх роботах вирішують питання містобудівної організації населених місць, визначають необхідні об’єкти та вдалі ділянки для їх розташування, а бакалаври розробляють архітектурні вирішення таких об’єктів. В цьому році на основі магістерської роботи ст. групи АРХ-61А  Саражинського Ярослава (керівник  –  д.арх., проф. Шебек Н.М.), в якій він пропонує концепцію  розвитку м. Вилкове  Одеської області, бакалаври розробляють такі об’єкти:

­  Виноробня на території Вилківської ОТГ (ст. Волох Катерина);

­  Готельно-ресторанний комплекс у м. Вилкове (ст. Дишлюк Олександр і ст. Романова Світлана);

­  Туристичний центр у м. Вилкове (ст. Рашківська Катерина);

­  Спортивно-оздоровчий комплекс з тенісними кортами у м. Вилкове (ст. Юзьков Сергій).

Після отримання магістерського диплому випускники можуть продовжити навчання в аспірантурі. Про особливості підготовки докторів філософії на кафедрі містобудування можна почитати тут http://old.knuba.edu.ua/?page_id=89519.

Викладачі, студенти і аспіранти кафедри активно займаються науковою роботою, художньою і проектною творчістю. Детальніше про це можна почитати на http://old.knuba.edu.ua/?page_id=47733.

Рис. 17. Колективна Україно-Польська монографія за участю доктора архітектури, професора кафедри містобудування І. І. Устінової

Рис. 17

Рис. 18. Писанки,  доцента кафедри містобудування Г. А. Носенко

Рис. 18

Життя кафедри містобудування сповнене цікавих і корисних подій, познайомитися з якими можна на http://old.knuba.edu.ua/?page_id=51360.