Спеціальність 193 “Геодезія і землеустрій”

Кафедра геоінформатики і фотограмметрії (ГІФ) забезпечує освітньо-професійну підготовку бакалаврів, магістрів, аспірантів і докторантів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій», спеціалізації «Геоінформаційні системи і технології» (ГІСТ) з 1972 року – вже 50 років!

Сторінка кафедри ГІФ на сайті КНУБА: http://old.knuba.edu.ua/?page_id=47928

Сторінка кафедри ГІФ у Facebook: https://www.facebook.com/groups/1451490331645559

Чому варто обрати геоінформаційні системи і технології в КНУБА?

По-перше, ГІСТ сьогодні – це складова діджиталізації країни, одна з найбільш затребуваних галузей знань, яку застосовують у всіх сферах економіки: управління територіями, топографо-геодезична, картографічна, містобудівна, земельно-кадастрова діяльність, інші кадастри: водний, лісовий, корисних копалин іт д. ГІСТ є основою для забезпечення безпеки і оборони України під час військового стану внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України.  Сучасні геоінформаційні ресурси створюються в результаті застосування: інформаційно-комунікаційних космічних (ІКК) технологій; глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС-мереж), які забезпечують виконання більшості геодезичних робіт; аерокосмічних систем високої роздільної здатності багатозональних систем дистанційного зондування Землі та цифрових методів оброблення зображень для отримання інформації про Землю: космічна зйомка, аерофотозйомка, зйомка з БПЛА; високопродуктивних засобів отримання просторової інформації про Землю в режимі реального часу на основі систем оптико-електронного сканування місцевості, баз геопросторових даних та інформаційних комп’ютерних мереж. Геоінформаційні ресурси мають багатогалузеве походження, багатоцільове та міжгалузеве застосування.

По-друге, геоінформатик, значною мірою, є дуже творчою людиною. Він володіє не тільки необхідними знаннями геодезії, фотограмметрії, картографії, але й вміє адмініструвати бази геопросторових даних, виконувати геоінформаційне моделювання та аналіз, розробляти програмні засоби в середовищі сучасних ГІС.

По-третє, Кафедра геоінформатики і фотограмметрії КНУБА є лідером в Україні з підготовлення ГІС-спеціалістів.

Кафедра геоінформатики і фотограмметрії КНУБА єдина кафедра в Україні, в якій навчальний процес ґрунтується на використання серії міжнародних стандартів ISO 19100 «Географічна інформація/Геоматика», а викладачі кафедри працюють в реальному секторі виробництва і беруть активну участь в міжнародних та національних науково-виробничих проектах Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Професори Карпінський Юрій і Лященко Анатолій – автори Концепції формування і розвитку Національної Інфраструктури Геопросторових Даних в Україні. Д-р. техн. наук, проф. Карпінський Ю.О., д-р. техн. наук, проф. Лященко А.А., канд. техн. наук, доц. Лазоренко-Гевель Н.Ю., канд. техн. наук,
ас. Максимова Ю.С., ас. Кінь Д.О. є членами Технічного Комітету ТК-103 «Географічна інформація/Геоматика».

По-четверте, кращі студенти – геоінформатики проходять стажування в Інституті прикладних наук в м. Ольденбург (Німеччина), з яким КНУБА має довготривалий договір про співпрацю.

По-п’яте, студенти – геоінформатики з 3-го курсу мають можливість реалізувати себе, беручи участь у науково-виробничій діяльності в найкращих українських організаціях і компаніях, з якими КНУБА має укладені договори про співпрацю.

Наші партнери:

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру

Державне підприємство «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії»

Державне підприємство «Українське аерогеодезичне підприємство»

Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «УКРНДІЦИВІЛЬБУД»

Компанія «ESRI Ukraine» ,ТОВ «Компанії Геонікс»ПрАТ «Систем Солюшнс», ТОВ «ТВІС», компанія «Navigation Geodetic Center», ТОВ «Діджі Флай», ТОВ «Інститут планування територій» та інші.

По-шосте, випускники-геоінформатики, гарантовано працевлаштовуються за спеціальністю з гідною зарплатою; працюють над розробкою і впровадженням великих державних інфраструктурних проєктів: розвитком Національної інфраструктури геопросторових даних України – НІГД, забезпечують геоінформаційними системами всі 13 видів державних галузевих кадастрів, безпеку і оборону країни, розвиток територіальних громад.

 

Картографуємо майбутнє разом з Кафедрою геоінформатики і фотограмметрії КНУБА!

Знайомтеся з Освітньо-професійними програмами та діяльністю
Кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА!