Спеціальність 192 «Будівництво та цивільна інженерія»

Кафедра геотехіки є випусковою спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» і посідає одне з чільних місць в Київському національному університеті будівництва і архітектури. Готує як фахівців освітнього ступеня «бакалавр»  і  «магістр». Організаційно кафедра була створена в 1945 року, який можна вважати роком її народження.

На кафедрі, з початку її заснування були створені дві навчальні лабораторії – „Інженерної геології” та „Механіки ґрунтів”, які забезпечують виконання лабораторних та практичних робіт, відповідно до робочих навчальних програм курсів.

2003 р. створено Науково-дослідну лабораторію чисельних методів у геотехніці, від 30 січня 2009 р. (№ 40 засідання Вченої Ради КНУБА) лабораторії був наданий статус наукового підрозділу університету (зав. лабораторією Сахаров Володимир Олександрович, науковий керівник – Бойко Ігор Петрович).

У 2018 р., враховуючи тематику наукових досліджень і спектр навчальних дисциплін наказом КНУБА (№ 280 від 05.07.2018 р.), перейменована в кафедру „Геотехніки”.

Основні напрямки наукової роботи кафедри геотехніки

Наукові напрями

  • Розробка нових моделей та методів розрахунку при проектування основ і фундаментів що враховують індивідуальні складні умови будівництва.
  • Розвиток автоматизованої системи наукових досліджень (АСНД) VESNA
  • Розробка та реалізація раціональних конструкцій фундаментів будівель і споруд
  • Розробка і розрахунок систем сейсмоізоляції будівель і споруд в сейсмічно-небезпечних районах
  • Участі в розробці нормативної бази України

Експериментальні дослідження

  • Технічне обстеження і моніторинг будівель і споруд
  • Проведення натурного випробування паль і ґрунтів основи
  • Уточнення інженерно-геологічної ситуації інженерними методами
  • Організація і проведення експериментальних досліджень по взаємодії геотехнічних об’єктів з ґрунтовим масивом за програмою міжнародного співробітництва на об’єктах національного значення (Новий безпечний конфайнмент ЧАЕС)

Впровадження результатів досліджень

  • Проектування основ і фундаментів багатоповерхових будівель і споруд в умовах щільної забудови з урахуванням технології зведення
  • Авторський нагляд за будівництвом
  • Розробка проектних рішень при реконструкції та підсиленні будівель і споруд
  • Розрахунок і проектування фундаментів в сейсмічно небезпечних районах в складних інженерно-геологічних умовах
  • Проектування фундаментів спец. споруд (опори мостів, фундаменти кранів)
  • Проведення дублюючих розрахунків конструкцій будівель і споруд в т.ч. на дію сейсмічнихнавантажень. Оцінка взаємного впливу сусідніх конструкцій

Cпівробітництво із зарубіжними партнерами

Фахівці кафедри геотехніки спільно з представниками Зеленогурського університету UZ
(м. Зелена Гура, Польща) та Західнопоморського технологічного університету (м. Щецин, Польща) за технічної підтримки ПАТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” та ТОВ “Паля” у рамах підготовки до наукової конференції CGE-2019, що проводиться спільно КНУБА та UZ виконали польові дослідження ґрунтів на майданчику в Києві з використанням українських і європейських приладів та методик дослідження: буріння свердловин з відбором проб ґрунту, статичне зондування грунтів, conepenetrationtest (СPTu), dilatometertest (DMT). Результати досліджень використані в якості вихідних даних для оцінки достовірності моделювання взаємодії пальового фундаменту з ґрунтовою основою в різних геотехнічних програмних комплексах в рамках спеціальної секції “Pile tests-2019” наукової конференції CGE-2019.

  • Участь в експериментальних роботах по дослідженню основ і фундаментів на об’єктах національного значення

Госпдоговірна тема по виконанню робіт щодо влаштування фундаментів
Нового безпечного конфайнменту (НБК) на ЧАЕС

  • Участь в експериментальних роботах по дослідженню основ і фундаментів на об’єктах національного значення

Госпдоговірна тема по виконанню дублюючих розрахунків фундаментів стартового комплексу в БразіліїCyclone 4. Головний розробник вихідних проектних даних та об’ємно-планувальних рішень є Державне підприємство міністерства оборони України «Центральний проектний інститут» при участі КБ «Южное» та бразильській компанії СП «Алкантара Циклон Спейс»

Кафедра працює над створенням навчально-дослідницького програмного комплексу для проведення розрахунків курсових і дипломних проектів та науково-дослідної роботи студентів та магістрів. Практика студентів, на базі лабораторій кафедри,  покликана максимально підготувати майбутніх фахівців до практичної роботи, підвищити рівень їх професійної кваліфікації.

Основні результати роботи кафедри були представлені на міжнародних конференціях
танауков
их семінарах

2015 та 2017  Київ

2019 Зелена Гура, Польща

 

 

Асистент кафедри геотехніки

Олександ Гаврилюк