Наприкінці червня відбулись урочисті захисти бакалаврів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування у формі кількаденної онлайн-конференції.

Дипломантів та членів Державної комісії привітав декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, який наголосив на доцільності продовжувати навчання після бакалаврату на магістратурі нашого університету, і таким чином підвищити далі свою кваліфікацію і відповідний статус.

Голова Атестаційної екзаменаційної комісії №4, що розглядала дипломні проєкти кафедри ОААП, – президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у комісії працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко та  секретар В.О.Чайка.

У цьому році студенти і викладачі під час дипломного проєктування використовували усі опановані останнім часом навички  дистанційної роботи за допомогою цілої низки гаджетів і програм. Таким чином вдалось успішно обійти обставини, які здавались спочатку непереборними. І в умовах, коли велика кількість студентів перебували не вдома і часом не мали доступу до нормального інтернету і комп’ютера, робота все одно продовжувалась. Вимушене збільшення ручної проєктної роботи через тимчасову відсутність комп’ютерів покращило навички академічних ручних форм роботи та навіть доповнило звичну комп’ютерну розробку проєкту. Частина студентів таким шляхом поєднували зроблені ручні частини проєкту з фінішним програмним оформленням. Дипломні проєкти внаслідок вимушеного збільшення ручної роботи виглядають більш художніми і творчими.

Опишемо деякі дипломні проєкти, що є наочними прикладами рівня робіт цього року.

Проєкт Вікторії Подойніциної на тему: «Готель з оздоровчим центром терасного типу у смт. Верховина Івано-Франківської обл.», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, демонструє вдале архітектурно-просторове рішення великої споруди, яка в умовах природного середовища та крутого рельєфу, терасовано вписується у ландшафт. Готельні номери отримують чудові краєвиди з вікон, а сама споруда є органічною частиною середовища.

У проєкті Романа Олійника на тему: «Водно-рекреаційний центр у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено динамічну форму будівлі з великопрольотними конструкціями та прозорими фасадами, які включають оточуюче середовище до інтер’єру.

Проєкт Олени Святненко на тему: «Центр творчості та розвитку дітей та підлітків у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, виявляє здібності до продуманих планувальних рішень та до створення фасадної композиції на основі естетики сучасних матеріалів і технологій.

Проєкт Лілії Максимчук на тему: «Культурно-розважальний центр дозвілля та відпочинку у м.Києві», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, справляє потужне враження гострими композиційними рішеннями та цікавим внутрішнім багатофункціональним  простором.

У проєкті Андрія Чередніченка на тему: «Філія ощадбанку у м. Бровари», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено сучасне фасадне рішення з металевим покриттям, що формує образ надійності банківської установи. Звична установа таким чином набуває нового звучання завдяки архітектурному рішенню фасадів та інтер’єру.

По завершенню урочистих захистів дипломних проєктів, члени комісії та викладачі кафедри привітали наших нових бакалаврів і побажали йти далі, не зупиняючись, до професійних та особистих звершень.

 

Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков