З 5 липня 2022 року для освітян закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна.
Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року bit.ly/2223gwua.
Курс містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту.
Учасники отримуватимуть завдання в захищеному віртуальному просторі Google Класів. До кожної теми буде публікуватися запис лекції, а також проводитиметься додаткова консультація в Google Meet, під час якої кожен учасник отримає можливість поставити запитання тренеру та продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації.
Викладання буде здійснюватися послідовно:
- базовий рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з мобільними пристроями;
- середній рівень – для учасників, які прагнуть розібратися з установленим вебпереглядачем Google Chrome;
- поглиблений рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з ноутбуками Chromebook.
Інформацію для формування колективної заявки від Київського національного університету будівництва і архітектури надсилати до 20.07.2022, заповнивши відповідну форму https://forms.office.com/r/0HRP1Kdiyc
За підсумками курсу учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання за програмою «Цифрові інструменти Google в освітній діяльності» в кількості 30 годин (1 кредит ECTS) за умови виконання 80 % усіх запропонованих завдань у віртуальній кімнаті та успішного складання підсумкового тесту.
Протягом року заклади освіти, педагогічні колективи яких успішно завершили навчання за програмою з показником вище 50 % від загальної кількості працівників, отримають спеціальний статус «Заклад освіти – учасник програми
Google for Education» /Google for Education Participating School.
За підсумками програми також планується відзначити найактивніші заклади. Сертифікат в кількості 30 годин (1 кредит ECTS) зараховується як складова професійного розвитку науково-педагогічних працівників (підвищення кваліфікації) згідно рекомендацій МОН України.
Перший цикл навчання починається 25 липня 2022, кожен наступний – щомісяця з вересня 2022 до червня 2023 року, щоб всі бажаючі освітяни мали змогу пройти освітній курс і тренінги. https://forms.office.com/r/0HRP1Kdiyc
Інформація з вебсайту МОН України bit.ly/3cg8uli.
Максим Балака
начальник відділу сприяння індивідуального розвитку
Центру з питань забезпечення якості освіти КНУБА