2 березня 2013 року на базі Інституту післядипломної освіти Київського Національного Університету Будівництва та Архітектури (далі – ІПО КНУБА) уперше було проведено кваліфікаційний іспит для інженерів-геодезистів та інженерів-землевпорядників.
Кваліфікаційний іспит приймала Кваліфікаційна комісія, до складу якої увійшли висококваліфіковані фахівці, представники Державного агентства земельних ресурсів України (далі – Держземагенство України), навчальних закладів та саморегулівних організацій у сфері землеустрою.
Далі…
«Перелік питань до кваліфікаційного іспиту був підібраний з урахуванням останніх змін до законодавства у сфері земельних ресурсів. І саме за результатами складеного іспиту стане зрозуміло, наскільки фахівці, які планують займатися професійною діяльністю, володіють спеціальними знаннями й орієнтується в цих змінах, – підкреслив Сергій Анатолієвич Диптан. – Сьогодні іспити склали близько 40 інженерів-геодезистів та інженерів-землевпорядників, і вже є близько 350 фахівців, які бажають отримати кваліфікаційний сертифікат.
Першим вищим навчальним закладом, на базі якого ми почали проводити таку роботу з підвищення кваліфікації спеціалістів, став ІПО КНУБА, і я впевнений, що наша співпраця в цьому напрямі буде плідною й результативною».
Кваліфікаційний іспит включає в себе перевірку теоретичної підготовки та практичних навиків щодо складання документації із землеустрою чи виконання топографо-геодезичнх та картографічних робіт. І про рівень професійної підготовки фахівців, які прибули до Інституту з різних регіонів України, висловила свою думку Петраковська Ольга Сергіївна, член Кваліфікаційної комісії, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру КНУБА:
«Кваліфікаційний іспит успішно склали ті, хто мав намір отримати сертифікат і до складання іспиту підійшов з усією відповідальністю й дійсно готувався: заздалегідь ознайомився з переліком питань (а це понад 200 питань), розміщеному на сайті Держземагенства України, поповнив свої теоретичні знання, підготувався до захисту свого проекту. У цілому, іспит пройшов добре, майже всі продемонстрували гідний рівень кваліфікаційної підготовки. Однак результат іспиту «не склав» отримали декілька фахівців, які показали професійну некомпетентність, тому будуть складати іспити повторно, але не раніше ніж через 2 місяці», ? підсумувала Ольга Сергіївна Петраковська.
Своїми враженнями про складання кваліфікаційних іспитів поділилися також сертифіковані фахівці.
Зоя Михайлівна Смолинець, інженер-геодезист з Білої церкви, розповіла: «Перш за все, я хотіла особисто для себе пересвідчитися, що я дійсно професіонал своєю справи, якою займаюсь уже протягом багатьох років. Я старанно готувалася до іспитів, навіть на деякий час стала «затворником» для моїх рідних. Передивилася, перечитала силу-силенну інформації, поновила свій багаж знань, і, чесно кажучи, навіть дізналася багато чого нового. Результатом моїх старань і став успішно складений кваліфікаційний іспит».
За словами інженерів-землевпорядників з Криму, Дар’ї та Євгена, питання були достатньо складні, хоча й базувалися на добре відомим їм Земельному кодексі та закону про землеустрій. Однак часу підготуватися мали достатньо, аби гідно скласти іспит та отримати сертифікати.
Наступний кваліфікаційний іспит для інженерів-геодезистів та інженерів-землевпорядників, відбудеться на базі ІПО КНУБА вже наступного тижня.