3 березня 2016 року Катерина Зазірна (група МБГ-41) та Ярослав Люти (ПЦБ-46) представили наш університет на круглому столі «Альтернативне бачення історії: шлях конфлікту чи перший крок до консенсусу в Україні (точка зору представників покоління, народженого в часи Незалежності)». Захід відбувся у Міжрегіональній Академії управління персоналом. Окрім студентів КНУБА, в ньому взяли участь студенти та аспіранти КНУ імені Тараса Шевченка, МАУП та низки інших ВНЗ. Куратором участі наших студентів у цьому заході була кафедра політичних наук КНУБА.
Далі…
Катерина Зазірна виступалаіз доповіддю з проблем пошуку Україною власного шляху розвитку. На її думку, планування розвитку країни в контексті дилеми «Захід – Схід» є непродуктивним, оскільки призводить до нав’язування нашій державі провідними геополітичними гравцями власних умов. Натомість увага державців та політиків, вважає Катерина, має бути звернута на інше – пошук шляхів збереження народу та країни, убезпечення її від диктатури зовнішніх сил. Для цього потрібно, щоб до органів влади потрапляли не ті, кого цікавлять насамперед посади та статки, а фахові та патріотично налаштовані політики, які будуть здатні захистити національні інтереси, провести реформи, знищити корупцію, відновити ефективну діяльність судів та прокуратури тощо.
Вельми активну участь у роботі круглого столу взяв Ярослав Люти, який, до речі, водночас з навчанням в університеті нині завершує військову службу – він є добровольцем-військовослужбовцем батальйону ім. генерала Кульчицького Національної гвардії України. Як і Катерина, Ярослав не погоджується з тим, що центральним пунктом політичного порядку денного для України є геополітичний вибір. Він запропонував власне бачення національної ідеї України, яка, на його думку, має об’єднати країну. Ярослав вважає розділ України на захід і схід штучно створеним міфом. Подолання конфліктів на теренах держави він бачить на шляхах уніфікації країни. Загалом він висловив конструктивну позицію щодо майбутнього розвитку держави на засадах порядку та професіоналізму.
Виступи студентів КНУБА засвідчили, що вони є гідними громадянами, палкими патріотами, кваліфікованими аналітиками, що сприятиме їх професійній діяльності. Адже запорукою розвитку будівельного комплексу є поступовий розвиток держави та суспільства в цілому.
Але викликає певне занепокоєння (в контексті участі студентів не лише КНУБА, а й інших ВНЗ) те, що багато молодих людей схильні до пошуку простих рішень, недостатнє врахування того, що Україна є складною країною, з безліччю соціальних, зокрема етнічних, груп, девальвація демократичних цінностей. Закінчити варто думкою відомого філософа Альбера Камю: «Демократія – це не влада більшості, а захист меншості».
Євген Перегуда, завідувач кафедри політичних наук
Юлія Губерт, асистент кафедри політичних наук