Цього року до українських вишів вступали понад 580 тис абітурієнтів. Скориставшись своїм правом подавати до 15 заяв на вступ, в загальному підсумку вони подали 2 мільйони 11 тисяч 62 заяви. Це майже на 200 тисяч більше, ніж минулого року, попри загальне зменшення кількості випускників шкіл.
Далі…
Система електронної подачі заяв на вступ функціонує вже не перший рік, але 2016-го вона стала обов’язковою для всіх, хто вступає на бакалаврат. Виняток склали лише абітурієнти, які мали певні пільги при вступі, і приймальна комісія перевіряла документи, що дають право на такі пільги. Паперові заяви також подавали ті, хто мав намір вступати в магістратуру чи на програми підготовки молодшого спеціаліста.
За результатами вступної кампанії, цьогоріч у Київському національному університеті будівництва і архітектури загальна кількість поданих заяв на перший курс на базі повної загальної середньої освіти становила 8796.
На спеціальність “Будівництво та цивільна інженерія” — 1373, на спеціальності архітектурного факультету — 694. Заяви на скорочену форму навчання на базі ОКР “Молодший спеціаліст” (денна форма) — 707.
Найбільша кількість заяв у КНУБА була зареєстрована на комп’ютерні спеціальності (факультет Автоматизації та інформаційних технологій) — 1907.
Приємно здивували абітурієнти, які подали заяви на спеціальність “Туризм” — їх виявилося 463 особи.
Загалом можна зробити висновок про те, що вектор популярності спеціальностей у КНУБА цього року направлений на галузь IT, яка за незначною різницею поступається архітектурній та будівельній галузі. Ймовірно, це зумовлено сучасною кон’юнктурою на ринку праці, адже як IT– спеціальності, так і професії у будівельній й архітектурній галузях завжди є затребуваними у суспільстві сьогодення.
Окрім того, Київський національний університет будівництва і архітектури у 2016 році увійшов до топ-20 вищих навчальних закладів України, які отримали найбільшу кількість місць за державним замовленням завдяки нововведенню “місце йде за абітурієнтом”, це збільшення склало 17,3%. «Практика показала, що ця система піднімає прохідний бал і кращі абітурієнти отримують можливість навчатися в університетах”, – зазначила Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу на тему: «Вступна кампанія-2016: результати і висновки». Нагадуємо, що в цьому році 184 тис 778 абітурієнтів рекомендовані до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні.