Сьогодні у актовій залі Київського національного університету будівництва і архітектури відбулося урочисте відкриття 74-ї Науково-практичної конференції.
«Цей захід спрямований на широке висвітлення результатів фундаментальних та прикладних досліджень, а також вирішення проблем, які на сьогодні існують у галузі», – відзначив у своєму виступі ректор КНУБА, д-р екон. наук, проф. П.М. Куліков.
Ректор також повідомив, що на участь у конференції подано понад 1440 заявок від студентів, аспірантів та наукових співробітників різних навчальних закладів та науково-дослідних установ.
На відкриття заходу завітав радник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України А.В. Беркута, який привітав усіх учасників заходу і наголосив, що Київський національний університет будівництва і архітектури завжди був і залишається центром провідної наукової думки і високого наукового потенціалу.
Далі…
Головний інженер проекту “Cyclone-4” М. С. Капшук розповів учасникам конференції про унікальний українсько-бразильський проект із створення сучасного конкурентоспроможного космодрому на території Федеративної Республіки Бразилія з використанням надійного ракетоносія «Циклон-4». Загальна площа усіх територій об’єкту – близько420 га.
Найбільш високопрофесійним та раціональним для космодрому такого рівня був визнаний спільний проект ДП «Центральний проектний інститут» Міністерства оборони України та Київського національного університету будівництва і архітектури. Комплексний підхід, застосований при створенні цього проекту, забезпечив вирішення інженерних завдань високої складності у нелегких кліматичних та геологічних умовах. Завдяки цьому проекту Україна та Федеративна Республіка Бразилія вже невдовзі можуть стати унікальними у цьому напрямі досліджень країнами.
Під час наступної доповіді завідувач кафедри основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА д-р арх., проф. О. С. Слєпцов представив Архітектурно-будівельну концепцію розвитку забудови Київського національного університету будівництва і архітектури. Розроблення концепції та її якнайшвидша реалізація були ініційовані ректором КНУБА П. М. Куліковим. Масштабність і розмах запланованої реконструкції та забудови КНУБА вражає уяву, а проекти, представлені проф. О.С. Слєпцовим, виконані з бездоганним професіоналізмом та високою майстерністю. Тож можна сміливо стверджувати, що представлена концепція – не що інше, як «архітектура близького майбутнього».