Архітектура – це не тільки мистецтво, але ще й філософія, техніка і наука. Які навички повинні бути у людини, яка вирішила присвятити своє життя архітектурі? Що вона повинна усвідомити на порозі своєї професії? Про речі, які повинні стати основоположними для юного архітектора, розповідають спеціалісти Бюро “Полякова”.
Далі…
Порада № 1: опануйте інструменти менеджменту
Правильний менеджмент – запорука успішної кар’єри і фінансового благополуччя. Адже навіть найталановитіша людина може так і не реалізувати себе, не вміючи якісно організувати надання своїх послуг. Тому, перш ніж братися за проект, вам необхідно на належному рівні організувати співпрацю з замовником, а також налагодити роботу з відділом маркетингу. Не варто забувати і про тайм-менеджмент: без нього практично нереально раціонально побудувати свій робочий час.
Гарним інструментом просування своїх послуг на ринку є наявність сайту. Але сайт має бути корисним Вашій цільовій аудиторії! Підтримувати його належну роботу – не так вже й просто. Приклад вдалого інтернет-маркетингу – сайт випускниці нашого Університету: http://polyakova.biz/.
Навчитися менеджменту, котрий дійсно працює, допоможе література. Наприклад, книга Стівена Кові «7 навичок ефективних людей».
Порада № 2: не відкладайте справи на завтра
Якби люди робили все, що необхідно, у відведений для цього час, проблем було б набагато менше. Як у виконавців, так і, зрозуміло, у їх замовників. Ви ж не хочете створити собі образ безвідповідальної людини, для якого дедлайн – порожній звук? Тоді варто виконувати задумане за принципом «Кращий день щось зробити був вчора, наступний день щось зробити – сьогодні».
Порада № 3: більше подорожуйте
Де ж ще можна почерпнути нові ідеї і натхнення, як не в захоплюючій поїздці в яке-небудь мальовниче містечко Європи? У такій подорожі можна побачити багато цікавих архітектурних стилів, абсолютно по-новому поглянути на, здавалося б, уже усталені канони архітектури.
Порада № 4: беріть в роботу будь-які проекти
Навіть якщо вам здається, що пропонований вам проект абсолютно не цікавий з точки зору архітектури, не поспішайте відмовлятися. Погляньте на таку пропозицію під іншим кутом. Якщо ви будете вважати зведення сараю таким же крутим проектом, як спорудження собору, то дійсно зможете зробити із, здавалося б, банальної будівлі щось цікаве. У мистецтві розмір проекту практично не має значення, якщо не відштовхуватися від фінансової складової. Оцінюється лише виразність. А вона вже може бути, як велика в малому, так і мала у великому.
Порада № 5: розвивайте творчу уяву
Для людини, безпосередньо пов’язаної з мистецтвом і творенням, креативне мислення –надзвичайно важлива складова. Адже якщо архітектор не може самостійно вигадувати нові ідеї та образи, хороший фахівець з нього, на жаль, не вийде. Тому намагайтеся розвивати ліве і праве півкулі мозку. Для цього є маса інструментів, від прочитання літератури з архітектури до практичних вправ і тренувань.
Порада №6: будьте готові вести авторський нагляд
Архітектура – це не тільки творчість. Це ще й велика частина роботи, яка комусь може здатися відверто нудною і зовсім не цікавою. Але, на жаль, від неї нікуди не дітися. Мало вміти малювати гарні «картинки», важливо розуміти, як виконроб зможе це реалізувати і чи зможе взагалі. А також контролювати його роботу на всіх етапах, щоб по завершенню бути задоволеним результатом, а не з жахом схопитися за голову.
Порада № 7: опануйте комп’ютерні програми
Представляємо вам список найбільш затребуваних і популярних програм для архітектора:
• ArchiCAD. Програма для тривимірного моделювання, призначена для використання професійними архітекторами і будівельниками.
• AutoCAD. ПО автоматизованого креслення і проектування, дуже зручна при колективній роботі над проектом.
• Artlantis. Програма візуалізації, завдяки якій можна отримати зображення проекту досить просто і швидко.
• SketchUp. Дозволяє моделювати відносно прості тривимірні об’єкти. Має як платну, так і безкоштовну версії (остання з обмеженим функціоналом).
• 3ds MAX. ПО для редагування, візуалізації і 3D моделювання анімації та графіки.
• Adobe Photoshop. Найпопулярніша у світі програма, в якій можна створювати, а також редагувати зображення.