Горностаєв Алексій, Кучер Богдан
Туристичний комплекс в м. Умань

Кафедра теорії архітектури КНУБА практикує співпрацю з адміністраціями різних населених пунктів у виконанні ескізних проектів житлових будинків та закладів громадського обслуговування.

Ефективність підготовки майбутніх архітекторів в значній мірі залежить від якості навчального архітектурного проектування, в процесі якого закріплюються теоретичні знання та отримуються навики проектної діяльності.

Досвід свідчить про те, що результативність навчального проектування підвищується при виконанні проектів на реальній містобудівній підоснові. На кафедрі теорії архітектури вже багато років практикується співпраця з адміністраціями різних міст України для участі студентів в реальному архітектурно-містобудівному розвитку населених пунктів. Окрім м. Києва, на базі якого традиційно розробляється багато курсових та дипломних проектів, кафедра активно спілкується з відносно невеликими адміністративними центрами, де мало кваліфікованих архітекторів і є реальна потреба в професійній допомозі співробітників та студентів кафедри. Так у 2015-16 роках низка курсових та дипломних проектів була виконана на замовлення адміністрації міста – курорту Хмільника, більшість яких була прийнята для подальшого впровадження. В даній статті висвітлюється досвід співпраці кафедри з містом Умань, яке розміщене майже в самому центрі України і має цікаву історичну долю та своєрідну архітектуру.

Студенти кафедри активно підключились до даної роботи. . Так,12 студентів – бакалаврів робили дипломні роботи за тематикою м. Умані. Це були: Зимовий спортивний комплекс в м. Умані (ст.. Біліченко А.О. під керівництвом доц. Кравченко І.Л.), Бізнес центр в структурі туристичного комплексу в м. Умані (ст.. Ліпандін О.В. під керівництвом доц. Нівіна С.І.), Багатофункціональний культурно-розважальний комплекс в м. Умані (ст.. Бандач І.О. під керівництвом доц. Нівіна С.І.), Оранжерея в м. Умані (ст.. Зарубін А.А. під керівництвом доц. Нівіна С.І.), Етнографічний музей в м. Умані (ст.. Кузьмін Г.В під керівництвом доц. Кравченко І.Л.) та інші.

Студенти 5-го курсу розробляли містобудівні пропозиції по реконструкції території паломництва бреславських хасидів відповідно до проекту змін до Генерального плану м. Умань. Студентські проекти створювались орієнтуючись на максимальний містобудівний ефект з розкриттям засобів та механізмів архітектурно – ландшафтної організації середовища шляхом регенерації та відновлення природних комплексів: рельєфу, клімату, води, ґрунтів, рослинного світу в поєднанні з створенням штучної об’ємно – просторової містобудівної структури, які пов’язані між собою і становлять естетичну та духовну цінність. Подібні проектні пропозиції розроблені також для м. Обухова. Запрошуємо адміністрації інших міст для співпраці.