1.22-23.11. III міжнародна конференція «Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика»
Відкривав III міжнародну конференцію «Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика» ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Куліков П.М. Петро Мусійович побажав учасникам конференції плідної співпраці, успіхів та отримати користь від почерпнутої на конференції інформації. Також зі вступним словом виступив доктор технічних наук, директор Представництва Польської академії наук в Києві, почесний професор КНУБА Собчук Генрік, який звернувся до учасників конференції на польській мові та висловив свою радість від співпраці КНУБА з Польською Академією наук та надію і на подальші наукові відносини.
Доктор технічних наук, професор КНУБА Дьомін М.М. розпочав конференцію зі своєю доповіддю «Урбаністика та просторове планування: проблеми теорії та методології». Микола Мефодійович у своїй доповіді окреслив головні проблеми урбаністики та шляхи її можливого розвитку та сучасному етапі. Також він висловив подяку ректорату за прийняте рішення про відкриття нового факультету «Урбаністика та просторове планування» до якого ввійдуть кафедра політичних наук та дві містобудівні кафедри КНУБА.
Кандидат технічних наук , доцент КНУБА Мамедов Алірза Махмуд огли у своїй доповіді «Урбаністика і просторове планування: організація підготовки фахівців» виразив своє бачення у підготовці спеціалістів, що відповідають рівню європейських країн та зазначив, що адаптація законів України до європейського рівня вимагає підняття навчальних норм до того ж рівня.
Доктор архітектури, професор Тімохін В.О. розкрив проблему суцільної урбанізації та назвав переваги повернення від міських агломерацій до міської культури та причини такої необхідності.
Також із доповідями виступили доктор політичних наук , професор ПрАТ «ВНЗ Міжрегіональна академія управління персоналом» Головатий М.Ф., доктор юридичних наук, професор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Батанов О.В., доктор політичних наук, професор НУ «Одеська юридична академія» Яковлев Д.В. та інші.
Далі пленарне засідання конференції було поділено на 2 секції за темами: «Політико-правові засади регіонального розвитку: світовий та вітчизняний досвід», «Урбаністика та просторове планування. Освоєння простору засобами будівництва та архітектури. Історичні засади регіонального розвитку. Туризмознавство» та студентські наукові читання.
Всього в конференції прийняли участь біля 100 учасників, серед яких освітяни, науковці та практики із України, Польщі, Білорусі, Молдови та Російської Федерації.
2. 23.11. Реквієм «Нескорені голодом»
23 листопада студенти, викладачі та співробітники КНУБА зібралися для вшанування річниці пам’яті жертв страшної трагедії українського народу – голодомору 1932-1933 років, в якій загинуло від 3 до 6 млн українців-селян.
Про історію голодомору та події того часу розповів доцент кафедри політичних наук А. В. Тороп.
Для присутніх показали історичні фото-слайди, де закарбувалися всі жахи тої трагедії та фільм про голодомор в Україні «Білим по чорному».
Студенти-ведучі закликали присутніх приєднатися до акції 25 листопада о 18.00 «Запали свічку» та вшанувати хвилиною пам’яті померлих.
3. 23-24.11. ІХ Всеукраїнська наукова конференція “Сучасна архітектурна освіта”
В цьому році Всеукраїнська наукова конференція “Сучасна архітектурна освіта” була присвячена темі «Еволюція. Архітектура, як інформаційна трансформація». Конференція приурочена до 90-річчя від дня народження видатного архітектора і педагога Валентина Єжова.
Декан архітектурного факультету КНУБА, професор Кащенко О.В. привітав учасників та розкрив тематику конференції щодо впливу еволюції архітектури на архітектурну творчість та інформації, як основи еволюції архітектурних процесів.
Ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Куліков П.М. згадав Валентина Івановича Єжова, як чудову людину та справжнього професіонала, який зробив великий внесок в архітектуру.
Також із теплими спогадами про Валентина Івановича, його долю та творчий шлях виступили доктор архітектури, професор КНУБА Слепцов О.С., доктор технічних наук, професор КНУБА Дьомін М.М., Саченко В.І. та сини Валентина Івановича – Єжов С.В та Єжов Д.В., які теж пішли по стопах свого батька та стали успішними архітекторами. Сергій і Дмитро Єжови вручили почесні дипломи студентам, що сумлінно працювали протягом 6 років та перемогли в конкурсі дипломних проектів.
Учасникам конференції показали унікальне відео-інтерв’ю з Валентином Івановичем Єжовим, яке взяв кандидат архітектури, професор ОДАБА Глазирін В.Л.
В конференції взяли участь біля 70 учасників серед яких науковці, освітяни і практики із України, Росії, Румунії та Португалії, які присвятили теми своїх доповідей підходам до розвитку та новим впровадженням у архітектурній освіті.
24.11. ІІІ Міжнародна конференція «Архітектура історичного Києва»
ІІІ Міжнародна конференція «Архітектура історичного Києва» була присвячена темі: «Контекст і втручання». Учасників конференції привітав ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Куліков П.М. Він зазначив, що наразі змінюються вимоги до навчання і присвоєння вчених звань і спілкування в рамках конференції дає змогу почерпнути нову інформацію, обмінятись думками та підтримувати високий рівень знань.
Завідувач кафедри, доктор архітектури, професор Товбич В.В. у своїй доповіді розкрив тему, мету та задачі конференції та зазначив що конференція є одним із засобів реалізувати діалог між громадою і забудовником. Адже «Громада має знати що будується, як будується і ніхто крім архітектора цього зробити не може» – сказав Валерій Васильович.
На конференції учасники у своїх доповідях та презентаціях підняли та розкрили такі теми: архітектура і урбаністичний контекст міста, збереження та реставрація пам’яток архітектури і містобудування, реконструкція, реновація, реабілітація міського середовища, соціокультурні аспекти архітектури, правові та економічні аспекти архітектурної діяльності та теоретико-методологічні засади розвитку історичних міст.
В конференції взяли участь понад 100 науковців та освітян із університетів України та Польщі.
Прес-секретар ІА відділу Гореленко А.І.