15-20 вересня 2017 року відбувся Всеукраїнський конкурс претендентів на участь у міжнародному проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням», в якому взяла участь та здобула перемогу Панченко Оксана Олександрівна – кандидат архітектури, доцент кафедри Теорії архітектури архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури. Оксана Олександрівна має міжнародний практичний професійний досвід в галузі архітектурного проектування, наукових досліджень та викладання архітектурних дисциплін. Серед її наукового доробку постійна участь у міжнародних наукових конференціях, грантових програмах, стажуваннях, семінарах і тренінгах. Вона є дійсним членом Української Асоціації дослідників освіти. Засновницею освітнього проекту ArchCluster для студентів архітекторів.

Організатором конкурсу та співучасником проекту виступив Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики». За підтримки: Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань Співорганізатори: з польського боку – Варшавський університет, Ягеллонський університет, Фундація Artes Liberales; з українського боку – Міжнародний благодійний Фонд ” Міжнародний фонд досліджень освітньої політики”, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет ім. Т.Шевченка

Проект передбачає підготовку двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні освітні та управлінські технології в практики української вищої школи. Основна серія тематичних тренінгів, що відбулися в рамках проекту, проходили на базі Варшавського та Ягеллонського університетів (Польща).

Мета серії тренінгів спрямована на побудову динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти, допомогу у створенні персональної мережі корисних та перспективних контактів, реалізацію інноваційних мікро-проектів в своїх вищих навчальних закладах та університетських центрах, долученню до спільноти учасників проекту.

З 30 травня по 01 червня 2018 року у стінах Київського національного університету ім. Т.Шевченка відбулася підсумкова конференція міжнародного проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням». На відкритті з вітальними словами до учасників проекту звертались професор Юрій Рашкевич (заступник Міністра освіти і науки), професор Тарас Фініков (президент Міжнародного благодійного фонду досліджень освітньої політики, координатор проекту від України), професор Роберт Сухарський (декан факультету ArtesLiberales Варшавського університету, координатор проекту від Польщі), професор Володимир Бугров (проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

На конференції учасники проекту мали змогу представити свої мікро-проекти, почути враження і настанови від українських та польських колег. Протягом трьох днів проходив захист більше 40 проектів, які стали логічним результатом насиченої багатомісячної роботи. Представлені проекти окреслили нові та перспективні напрямки співпраці, а також продемонстрували багатоплановість Україно-Польського партнерства у сфері вищої освіти.

Оксана Олександрівна успішно представила свої три міні-проекти, а саме: «Роль університетів у гармонійному розвитку міст», «Компетентнісний підхід в сучасній архітектурній освіті», «Digital Academy для науковців» і отримала позитивні відгуки від закордонних колег та побажання до успішної подальшої реалізації міні-проектів.

Міжнародний проект «Інноваційний університет і лідерство – це безцінний досвід, значний поштовх до професійного росту, це чудова можливість приєднатися до спільноти однодумців, єдиного комунікаційного простору людей, потенційних лідерів, які орієнтовані на успіх, прагнучі змін у сфері вищої освітні України.

Дякуємо всім учасникам і організаторам, а особливо професору Тарасу Фінікову, професору Роберту Сухарському та професору Богдану Шляхті, а також секретарю проекта – Тетяні Левінській.