У КНУБА відбулася приємна подія. Міністр освіти і науки УКраїни Лілія Михайлівна Гриневич минулої п’ятниці завітала до Університету.
Гостю зустрічали ректор КНУБА Петро Мусійович Куліков, перший проректор Денис Олегович Чернишев, проректор з адміністративно-господарської діяльності Олександр Михайлович Хоменко, голова Наглядової ради Олег Григорович Майборода, декани, викладачі і студенти. Було покладено квіти до пам’ятного знаку Герою України, студенту архітектурного факультету Олександру Плеханову що загинув під час Євромайдану. Потім гості і представники Університету завітали до архітектурного корпусу.
Пані Лілія побувала в аудиторії. Щоправда, в одній. Часу бракувало. Однак, по дорозі на кілька секунд зазирнула в деякі інші аудиторії і в актову залу. Було цікаво, як вчаться і як відпочивають майбутні будівельники і архітектори.
Міністр також завітала на круглий стіл «Концепція формування сучасного освітнього простору». Відбулася конструктивна бесіда з президентом Будівельної палати, Героєм України Петром Степановичем Шилюком. Розмова стосувалася співпраці Будівельної палати України з Європейською Радою інженерів-будівельників та Європейською Радою інженерних палат щодо підготовки інженерів-будівельників за європейськими стандартами. Це дасть змогу атестувати наших спеціалістів, щоб вони змогли за кордоном працювали на рівних. Було вирішено зустрітися ще раз, щоб разом зі спеціалістами міністерства напрацювати необхідні законодавчі документи.
Наступна зупинка – в читальному залі бібліотеки, де міністр змогла подивитися колекцію рідкісних і цінних видань XVIII – початку XX століття. Після цього всі відправилися на засідання Вченої Ради КНУБА.
Лілія Гриневич почала свою промову з інформації про прийняття бюджету. І підкреслила, в новому кошторисі держави на 2019 рік планується спрямувати на вищу освіту коштів значно більше, ніж в минулому. Передбачається також, що зросте і заробітна плата науково-педагогічних працівників.
Професор Слєпцов Олег Семенович запропонував міністру перебудувати школи, які відкрилися в Києві до 1961 року відповідно до сучасних стандартів, щоб в них було комфортно вчитися. І подарував пані Гриневич свою книгу «Архітектура сучасної школи», в якій надруковані всі аспекти цього грандіозного проекту. Міністр підкреслила, що до такої масштабної реконструкції, міністерство поки не готове. Першочерговий проект – це інклюзивна освіта. І, відповідно, перебудова освітніх закладів для людей з особливими потребами. І для цієї роботи Лілія Михайлівна планує залучити спеціалістів і студентів КНУБА, адже має приклад успішного перепланування крутих сходів у власному міністерстві, яке вони виконали.
Наступним слово взяв професор Кащенко Олександр Володимирович. Він висловив пропозицію відновити в школі графічні дисципліни, що дуже важливо для майбутніх архітекторів. Міністр зазначила, що зараз якраз переглядаються стандарти освіти і ймовірно курс мистецтва і математики з елементами геометрії будуть впроваджені в початковій школі. Більше графічних дисциплін може бути у вищий школі, коли починається спеціалізація.
На завершення, Лілія Михайлівна Гриневич побажала колективу Університету вагомих досягнень та нових здобутків у роботі й наукових пошуках.
Прес-служба КНУБА