Багатьох цікавить, як працюють, зокрема, короткострокові програми мобільності.
Серед пропозицій ERASMUS+є різні програми обмінубакалаврами, магістрами, аспірантами, докторантами, викладачами та адміністративними працівниками. Найпоширеніші короткострокові програми мобільності за обміном на навчання на період від 3 до 12 місяців, на практику – від 2 до 12 місяців, на стажування, викладання, підвищення кваліфікації – від 5 днів до 2 місяців
Студенти отримують грант на покриття витрат на проживання, проїзд, харчування, страхування, візу в розмірі 800-900 євро щомісяця. Викладачі – добові від 140 до 180 євро на добу. Взяти участь у програмі нескладно.
Спочатку треба зв’язатися з відділом міжнародних зв’язків КНУБА і дізнатися, хто відповідає за проекти мобільності. І з’ясувати, чи є зараз проекти та конкурси на мобільність за обміном саме в нашому Університеті. Щоб студенти і працівники могли скористатись можливостями, спочатку КНУБА повинен спільно з університетами партнерами з Європи виграти такий проект на мобільність за обміном. І розмістити внутрішні конкурси на сайті.
Умови участі мають бути прозорими і зрозумілими. Критерії відбору відкриті й доступні. Іноді остаточне рішення приймає приймаюча сторона. Розмір гранту вказується в умовах конкурсу. Важливо звернути увагу, що є один з типів гранту, який називається – zerogrant (0 євро), потенційний учасник повинен про це знати і мати можливість покрити всі витрати самостійно. В такому випадку навчання безкоштовне, але витрати на проїзд і перебування не покриваються. По закінченню мобільності обов’язковою умовою є автоматичне визнання періодів і результатів мобільності, як студентів так і працівників. Варто заздалегідь з’ясувати, які документи потрібні для такого визнання.
Якщо для Вас не знайшлось конкурсів серед проектів Університету, ви можете ініціювати спілкування з університетом з Європи та принесіть контакти відділу міжнародних зв’язків для налагодження співпраці для участі в нових конкурсах.
Згідно з даними програми ERASMUS+ навчатися та проходити підготовку за кордоном зможуть два мільйони студентів вищих навчальних закладів, 650 000 учнів закладів професійно-технічної освіти, 200 000 студентів магістратури скористаються перевагами нової схеми гарантування позик і отримають понад 25 000 стипендій для навчання за спільними магістерськими програмами, 500 000 молодих людей працюватимуть волонтерами за кордоном і візьмуть участь у молодіжних обмінах, 800 000 викладачів, учителів, тренерів, освітян і працівників у сфері молодіжної політики будуть викладати або проводити тренінги за кордоном.
Стратегічні цілі програми – це посилення міжнародного виміру, зокрема у вищій освіті та у сфері молодіжної політики та збільшення можливостей для студентів закладів професійно-технічної і вищої освіти щодо удосконалення їх здатності до працевлаштування через стажування.
Прес-служба КНУБА