6 лютого 2019 р. відбулася зустріч представників Посольства Франції з керівництвом університету, організована кафедрою охорони праці та навколишнього середовища та відділом міжнародних зав’язків.
Ректор КНУБА Куліков Петро Мусійович представив значне підґрунтя для подальшої плідної співпраці з Францією. Студенти та випускники нашого університету неодноразово були лауреатами престижних французьких конкурсів. У стінах нашого університету лунає французька мова, оскільки в студентському братстві є багато представників франкомовних країн з різних куточків світу.
Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Сільвен Ріголле та координатор стипендій Оксана Ландо розповіли про нові можливості наукового та освітнього співробітництва з університетами, науковими установами та компаніями для стажування у Франції.
Професор Бойко Ігор Петрович повідомив, що з французькими університетами та компаніями вже було реалізовано низку практично-наукових проектів, а крім того є нові спільні напрацювання, які можливо розвинути у майбутніх проектах.
Професор Кривомаз Тетяна Іванівна подякувала представникам Посольства Франції в Україні за сприяння у співробітництві з університетом CAEN та за надані гранти для короткострокового стажування у Нормандії. У 2015 році з був укладений договір про наукове та освітнє співробітництво з цим університетом, у межах якого здійснено обмін матеріалами та проведено дослідження наслідків мікодеструкції будівельних конструкцій. Під час стажування у жовтні 2018 року Кривомаз Т.І. та її аспірантка Перебинос А.Р. ознайомилися з особливостями педагогічних та наукових процесів у французькому університеті та прийняли участь в мікологічній конференції у м. Белем.
Співробітництво з університетом CAEN виявилось настільки продуктивним, що доречно було б розширити коло учасників україно-французької науково-освітньої програми КНУБА у сфері будівництва та архітектури. Сільвен Ріголле та Оксана Ландо запевнили, що з радістю підтримують та сприятимуть співпраці КНУБА з університетами та науковими установами Франції. Проте всі зацікавлені насамперед повинні визначитись з напрямком наукової діяльності та обрати відповідну лабораторію в одному з університетів Франції.
Загалом для студентів, аспірантів, викладачів та науковців КНУБА відкриваються такі перспективи:
Обмін студентами та можливість отримання подвійного диплому
• Навчання в аспірантурі в науково-дослідних підрозділах при докторських школах у вищих учбових закладах Франції http://www.ukraine.campusfrance.org/sites/locaux/files/ukraine/imce/ed.pdf
• Захист PhD, підтверджений в Україні та Франції
• Стажування у Франції
• Спільні наукові проекти
• Вивчення французької мови https://institutfrancais-ukraine.com/calendar/273
• Стипендії уряду Франції https://institutfrancais-ukraine.com/news/bourses
• Обмін студентами та можливість отримання подвійного диплому
Науково-освітнє співробітництво КНУБА з Францією виходить на новий рівень. А за більш детальною інформацією звертайтесь у міжнародний відділ КНУБА
Проректор з науково-педагогічної роботи
та міжнародних зв’язків,
доктор історичних наук,
професор Ткаченко В.В.