Проект екобіотехнологічного парку був підготовлений студентами п’ятого курсу архітектурного факультету КНУБА . Його пропонується сформувати на полонині Вижень з незабудованою ділянкою в 34 га поруч з селом Родникова Гута, Свалявського району Закарпатської області.

Родникова Гута і ще 8 населених пунктів в 2016 р. об’єднали території і створили Полянську сільську раду, площа якої становить 1880 га де проживає 7860 мешканців. Ця місцевість вважається одним із найбільш екологічно чистих куточків Закарпаття. Гірське повітря, м’який клімат створює умови для туризму, кінних прогулянок та гірськолижного спорту.

Технопарк являється багатофункціональним комплексом, який складається з житла, готелю, підприємств торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування, учбово-виховних, культурно-просвітницьких, спортивних і медичних установ, а також науково-навчальних і виробничо-технічних зон.

В екобіотехнологічному парку, який об’єднує село Родникова Гута і полонину Вижень, передбачається розробка інноваційних технологій з використанням цінних гірських рослин для фармацевтичної галузі, відновлення культурно-креативної, фольклорно-етнографічної, туристичної діяльності та ін.

Передбачене будівництво санаторних, готельних і спортивних комплексів на території Полянської сільської ради. Це дає безмежні можливості для оздоровлення та відпочинку населення в літній і зимовий періоди, а наявність мінеральних джерел сприяє лікуванню людей.

Даний проект може стати одним із важливих складових стратегії розвитку Полянської об’єднаної територіальної громади в Закарпатській області. В свою чергу це може сприяти транскордонному інноваційному та інвестиційному співробітництву, яке зараз формується в Українсько-Словацькому міжнародному Центрі інновацій і трансферу технологій, організованому при активній участі Ужгородського національного університету і технологічного університету в м. Кошице, Словаччина.

Підготували проекти групи студентів:

  • Солохіна А.П., Соколова К.О., Барабаш Є.А.

  • Кізілов І. В., Бортник Н.В., Лотвин А.М., Швець О.В.

  • Авакян А.Є., Рубан О.В., Бончик В.Ю., Редькина Є.К.

  • Кіме Мукена Муклай Жоєль, Микитенко Є.В.

  • Чжоу Хунцзюань.

Студентські проекти виконувались під керівництвом працівників колективом кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд, завідувач кафедрою доктор архітектури, професор В.В.Куцевич.

ПРОГРАМА-ЗАВДАННЯ на проектування екобіотехнологічного парку «Родниковий край» для студентів п’ятого курсу архітектурного факультету КНУБА

Прес-служба КНУБА