26-27 березня у Києві проходить Другий український форум міжнародної освіти. У форумі беруть участь керівники з міжнародного співробітництва закладів вищої освіти України, представники організацій, які надають посередницькі послуги з набору на навчання іноземних студентів, провідні експерти в галузі інтернаціоналізації вищої освіти, керівники міжнародних та іноземних академічних установ, які працюють в Україні, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства закордонних справ України, Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції, дипломатичного корпусу.
Робота форуму буде зосереджена на розгляді таких питань як:
- інтернаціоналізація вищої освіти в Україні;
- організація вступу та навчання іноземних студентів;
- медична освіта в Україні: проблеми та перспективи;
- ліцензійні вимоги до підготовки іноземних студентів в Україні;
- організаційні умови доуніверситетської підготовки іноземних громадян в Україні;
- розвиток співробітництва у сфері міжнародної освіти.
У своєму виступі на форумі 26 березня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що МОН планує посилити вимоги до фірм-посередників, які співпрацюють з українськими вишами для залучення іноземних студентів на навчання. На сьогоднішній день у закладах вищої освіти України навчаються 75 тисяч 605 студентів із зарубіжних країн і, на жаль, трапляються ситуації, коли вони стикаються з недоброчесністю фірм-посередників, що негативно впливає на міжнародний імідж України. «Гадаю, що на часі – виробити чіткі критерії відбору суб’єктів господарювання, з якими заклади освіти укладають договори щодо надання послуг з набору кандидатів на навчання. Тому ми вносимо зміни в Наказ МОН № 1541, який регламентує питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», – зазначила Лілія Гриневич. Пані Міністр також підкреслила, що робота фірм-посередників в будь-якому випадку має закінчуватись на етапі підбору кандидатів на навчання. Послуги з поселення, реєстрації, юридичних консультацій та підтримки мають надаватися закладами освіти.
У роботі Другого українського форуму міжнародної освіти взяли участь ректор КНУБА П.М. Куліков та проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків В.В. Ткаченко.
Кравченко Н.А., начальник відділу міжнародних зв’язків