Представники Київського національного університету будівництва та архітектури взяли участь в роботі українсько-литовському бізнес-семінарі: «Зміцнення партнерства з бізнесом для досягнення цілей ООН в області сталого розвитку», що проходив за підтримки міністерства закордонних справ Литви.

Президент Української спілки підприємців та промисловців Анатолій Кінах зазначив, що для українського бізнесу міжнародна співпраця є частиною зусиль не лише щодо поглиблення двохстороннього партнерства, але й виходу наших компаній на ринки всього ЄС». Його підтримав Посол Литви Маріус Януконіс, наголосив, що кількість спільних проектів весь час зростає, і в питаннях економічної інтеграції Литва має можливості та зацікавлена допомогти Україні.

У процесі дискусій на семінарі українські та литовські експерти виділили ключові моменти, які мають бути враховані експортерами. «Перше, що треба зробити Україні – створювати сертифікаційні центри, без цього продати продукцію в Європі практично неможливо. Друге – уряду України треба домовлятися із ЄС, щоб ті сертифікати і свідоцтва, які є в бізнесу, були визнані в Євросоюзі», – зазначив директор Асоціації інженерної екології (Литва) Константин Ільясевич. У свою чергу, партнер юридичної фірми «Ілляшев і партнери» Олена Омельченко наголосила, що часто експортери та навіть українські чиновники не знають, як відстоювати торгові інтереси на ринках, які обмежують той чи інший імпорт. «Необхідно бути обізнаним, як країни захищають свій внутрішній ринок і як це оспорювати. Це можуть бути і не тарифні методи, а й антидемпінгові, компенсаційні та ін.

Українські виробники, на жаль, не рекламують свої переваги на ринку ЄС. Про це зауважив доктор технічних наук (Литва) Рімантас Будріс. За його словами, в Європі зараз на законодавчому рівні закріплюються положення про преференції для продукції, яка є екологічною, придатна для вторинної переробки тощо.

У ході робочих зустрічей проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ткаченко В. В. та начальник відділу Стратегічного управління Ільїна Т.А. провели переговори з представниками бізнес-структур щодо залучення їх до співпраці з університетом, зокрема досягнуто домовленість про заключення меморандуму про співпрацю з генеральним директором спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Биковцем Вячеславом Михайловичем.

К.е.н., доцент кафедри організації

та управління будівництвом Климчук М.М.