Однією з характерних особливостей Київського національного університету будівництва і архітектури є тісний зв’язок студентів та випускників із майбутніми роботодавцями. Це вкотре підтвердив будівельно-технологічний факультет КНУБА, на якому у 2013 році були захищені 10 атестаційних магістерських робіт та 60 дипломних проектів з спеціальності “Технологія будівельних конструкцій та виробів”. Чотири захисти відбулися в університеті, а на три – ДЕК разом із студентами-дипломантами виїжджав на підприємства галузі. З метою ознайомлення студентів із особливостями налагодження співпраці із роботодавцями ще у процесі захисту диплома газета “А+Б” пропонує до вашої уваги даний матеріал.
Далі…
Захист дипломних проектів та атестаційних магістерських робіт в присутності професіоналів вищого рівня в галузі будівництва стає справжнім святом. На будівельно-технологічному факультеті КНУБА це вже стало традицією.
Наприкінці червня таке свято в черговий раз відбулося в межах співпраці будівельно-технологічного факультету з провідними підприємствами будіндустрії м. Києва. Захист був організований на підприємствах у присутності ректора КНУБА професора П.М. Кулікова, Героя України, заслуженого будівельника України, президента ПАТ “Домобудівний комбінат №4” П.С. Шилюка, президента ПФГ “Ковальська”, заслуженого будівельника України О.С. Піліпенка, генерального директора ПАТ “Комбінат Будіндустрія”, заслуженого будівельника України В.Г. Нєстерова. Орім того, молоді фахівці прагнули викликати зацікавленість майбутніх роботодавців, які б залучили їх до роботи на потужних підприємствах.
Слід зауважити, що тематика проектів була запропонована підприємствами і пов’язана з важливими питаннями їх розвитку та реконструкції. Саме тому студенти серйозно попрацювали над своїми роботами, використали комп’ютерні програми з проектування, висвітлили деякі спеціальні розділи проекту, зокрема результати експериментальних досліджень, готувалися до можливих запитань, яких, до речі, було досить багато. Наприклад, Владислав Омельчук (керівник проф. Р.Ф. Рунова ) протягом року працював в лабораторії заводу над дослідженням рецептури сухої будівельної суміші з номенклатурного ряду підприємства з метою її вдосконалення, а Микола Заболотній (керівник проф. Р.Ф. Рунова) запропонував перспективне для підприємства виробництво товарної бетонної суміші на основі лужного цементу – пріоритетного напряму наукової школи КНУБА. Надзвичайно потужними за своїми розробками були проекти Ольги Мінчинської та Вікторії Плотнік (керівник доц. А.А. Майстренко ) з технології кераміки на базі ПАТ “Комбінат Будіндустрія”.
Варто звернути увагу й на те, що під час захисту дипломних робіт студенти, які мають хороший рівень знань в теорії, виявляли і глибокі знання в практиці. Вони приємно дивували своїми раціональними пропозиціями. А отже, знання, які були дані студентам у КНУБА, в їхньому житті будуть корисні й потрібні.
Після закінчення захисту перед молодою елітою виступив віце-президент компанії ПБГ “Ковальська” В.Ю. Суруп, який зазначив, що “треба починати зрощувати фахівців для підприємства зі студентської лави: запрошувати 3-4-курсники, а потім і дипломників для участі в реальних галузевих проектах”. “Це забезпечить первісний базис, стимулюватиме інтерес до діяльності підприємства і прагнення працевлаштуватися туди, де все знайоме”, – пояснив фахівець. “Цей шлях нам видається найбільш ефективним”.
Захист студентських дипломів на підприємствах за реальними галузевими темами може стати одним із рішень проблеми кадрів, яка гостро стоїть в даний час практично у всіх галузях промисловості в Україні.
Традицію ж захисту дипломів на провідних будівельних підприємствах, яку вдало розпочав будівельно-технологічний факультет, буде продовжено і в майбутньому.
Матеріал підготовлено редакцією газети “А+Б”