Завершилася Науково-практична конференція “Теорія і практика формування мікроклімату та енергопостачання будівель і споруд” ТПФМ-2019, приурочена до 70-річного ювілею кафедри теплогазопостачання і вентиляції факультету інженерних систем та екології. 17 жовтня 2019 р. відбулися секційні засідання, на яких виступили партнери конференції та науковці як з нашого університету, так й інших вищих навчальних закладів і наукових установ. Зокрема, від транснаціональної компанії Danfoss виступив інженер технічної підтримки К. Баранчук, котрий розповів про будівлі підвищеної енергоефективності, «розумні будівлі» та системи розумних мереж (Smart Grid) на базі обладнання зазначеної фірми. Про сучасне вентиляційне обладнання та вимоги Європейського Союзу до його енергоефективності проінформував учасників заходу, виступаючи від німецької компанії Ruck Ventilatoren, спеціаліст з експорту О. Бондаренко. Його виступ проходив у інтерактивній формі з використанням мобільного опитування.
Усі доповіді секційних засідань викликали зацікавленість і жваве обговорення. Після цього живе спілкування продовжилося під час дружньої вечері.
Наступного дня відбулася екскурсія до Софійського музею. Величний собор Святої Софії Премудрості Божої – найдавніший (збудований понад тисячу років тому) християнський храм на слов’янський землях, який повністю зберігся до наших днів (https://st-sophia.org.ua/uk/muzeyi/sofijskij-muzej/sofijskij-muzej/). Учасники конференції мали змогу ознайомитися з унікальною архітектурою собору, знаменитими мозаїками та фресками, серед яких величний образ Божої Матері Оранту. На завершення екскурсії її учасники піднялися на дзвіницю собору, звідки відкривається прекрасний краєвид на історичну частину древнього Києва і мальовничі схили Дніпра. Потім учасники конференції самостійно оглянули історичні місця і пам’ятки столиці.
Володимир Довгалюк,
завідувач кафедри ТГПіВ, професор.