23 жовтня у рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням раку молочної залози відбулася зустріч студентів і викладачів нашого університету з представниками мамологічного центру «Квітна » та лектором Галишиною Г.О – лікарем-рентгенологом та ультразвукової діагностики. Мета зустрічі – звернути увагу молоді на серйозність ризиків захворювання раком молочної залози, причини виникнення, поінформувати їх про профілактику і лікування цього захворювання.

Рак молочної залози (РМЗ) – одна з найважливіших проблем сучасної медицини. Щорічно в світі діагностується близько мільйона нових випадків цього захворювання, 15000 з них – в нашій країні. В Україні кожні 35 хвилин одній жінці ставлять діагноз – РМЗ і щогодини одна пацієнтка помирає від цієї хвороби. Кожна жінка, яка захворіла на РМЗ, у середньому втрачає 17 – 18 років життя, понад 30% хворих знаходяться у віці 30-54 років. В 79% дана патологія була виявлена при проведенні профілактичних оглядів. На жаль, щорічно близько 20% нових випадків РМЗ реєструються на пізніх стадіях через невчасне звернення жінок до спеціалістів. Треба пам’ятати, що виявлення РМЗ або іншого онкологічного захворювання, не є вироком для хворого. На сучасному етапі розвитку клінічної онкології є всі можливості ефективно боротися із цією недугою.

 Жінкам необхідно пам’ятати наступні правила:
-самообстеження молочних залоз необхідно проводити раз на місяць (через 2–3 дні після закінчення менструації, в менопаузі – в перший день кожного місяця);
-своєчасно проходити профілактичний огляд (жінкам у віці від 20 до 40 років необхідно відвідувати мамолога з метою обстеження молочних залоз не рідше, ніж раз на 2 – 3 роки, після 40 – щорічно) і спеціальну діагностичну процедуру – мамографію. 

Окрім цього, необхідно пам’ятати про профілактичні заходи, спрямовані на формування та підтримку здорового способу життя: раціональне харчування, нормалізацію ваги, відмову від куріння та надмірного вживання алкоголю, достатнє фізичне навантаження.

Висловлюємо подяку за участь в організації та проведенні лекції соціальному департаменту, будівельному факультету, заступникам деканів з виховної роботи, кураторам та студентам КНУБА.

Бережіть своє здоров’я і пам’ятайте: рання діагностика раку молочної залози рятує життя!

 

Оксана Бєлозьорова,

завідуюча

організаційно-методичним відділом

з виховної роботи