Вчора у КНУБА завершилась міжнародна науково-практичної конференції «Зелене будівництво». Після привітальних слів ректора Кулікова Петра Мусійовича представник британського наукового центру розвитку будівництва Девід Леонард розповів, чому зелене будівництво вже стало новою нормою всіх сучасних будівель. Далі випускниця кафедри ОПНС КНУБА Тетяна Канащук, яка зараз працює консультантом зі сталого розвитку у міжнародній компанії Глідз, з вражаючою статистикою наочно продемонструвала темпи розвитку зеленого будівництва у Польщі, як напрямок руху для українського ринку. Експерт по екологічним інноваціям компанії MCL Ксенія Агапова проаналізувала тенденції зеленої сертифікації країн пострадянського простору і нові тренди в екологічному будівництві. А інша представниця цієї компанії Тетяна Ковган розповіла про реалізацію проектів зеленого будівництва в Україні. Олександр Пархоменко проілюстрував як ефективно це працює на прикладі Astarta Organic Business Centre, сертифікованого за стандартами BREEAM. На панельній дискусії і під час воркшопу всі жваво обговорювали перспективи та проблеми впровадження зеленого будівництва в Україні. Воркшоп провів технічний консультант BREEAM Вікай Гонг.

Не залишилися поза увагою і питання енергоефективності, яким присвятили свої доповіді Ірина Суходуб з компанії iC consulenten Ukraine та випускник і співробітник КНУБА Артем Гончаренко. Доповідь генерального директора «РАБЕН УКРАЇНА» Інни Очеретньої про розвиток екологічних транспортних технологій викликала неабияке пожвавлення та зацікавленість у присутніх, що відкрило нові перспективи для плідної співпраці освіти та бізнесу. Непідробне захоплення викликали презентації Щурової Вікторії про урбан-оазиси у мегаполісах, Касян Ірини – про асортимент дерев для озеленення та експресивного гостя з Грузії, випускника КНУБА і відомого науковця і підприємця – Джони Ясоновича Гигинейшвили.

Голова ВГО «Жива планета» Світлана Берзина розповіла свіжі новини зі сфери екологічної сертифікації та маркування будівельних матеріалів як заступник голови Технічного комітету стандартизації ТК82 «Охорона довкілля». Концепція зеленого будівництва тісно пов’язані з концепцією зеленого офісу, який розвиває у ІТ-компанії «Інновекс Україна» студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ніна Карпенко. Студенти та викладачі КНУБА представили результати своїх науково практичних розробок у сфері зеленого будівництва. Зокрема – чудовий архітектурний проект сміттєпереробного заводу Поліни Забарної, екотеплиці на покрівлях Руслани Москаленко, використання твердого біопалива Думич Анастасії, “СLT” панелі Гулей Дарини, екологічні рішення для сільської садиби Наталії Степової.

Величезна подяка за грандіозну роботу для організації конференції нашим співробітникам Альоні Перебинос, Артему Гончаренко, Марині Кравченко. Анастасія Ковалева порадувала всіх учасників чудовими фотознімками. Хочеться також сказати спасибі нашим студентам за допомогу: Юрченко Марія, Лисько Ольга, Прокопенко Іван, Кокітко Ангеліна, Гвоздєва Анастасія, Цуркан Ганна, Ганжола Марина, Тофанюк Анастасія, Щербина Влада, Філінський Микола, Герасименко Софія, Буняк Оксана, Микитюк Евген, Расахацький Ілля, Церахто Антон, Петренко Денис, Савралов Олексій, Сирохіна Евеліна, Харьковцева Наталія. А творчі доробки наших студентів художників та дизайнерів, які представили свої фантастичні інсталяції на тему зеленого будівництва взагалі заслуговують окремого репортажу!

У збірнику тез конференції представлено 130 публікацій з 30 навчальних закладів та наукових установ, у тому числі з Азербайджану, Білорусії, Грузії та Казахстану. І що важливо, конференція об’єднала викладачів та студентів з різних факультетів КНУБА з представниками бізнесу. Сформувалась активна спільнота, яка прагне розвивати зелене будівництво в Україні.

Координатор конференції «Зелене будівництво»

проф. кафедри ОПНС Тетяна Кривомаз