Минулого тижня у КНУБА пройшла міжнародна науково-практична конференція «Зелене будівництво», яка викликала великий резонанс. Зокрема особливої уваги заслуговує експозиція арт-об’єктів на екологічну тематику, створена студентами художниками та дизайнерами архітектурного факультету КНУБА. Ось що там було.
«Ліс покинутих рефератів». Щороку студенти використовують велику кількість паперу для рефератів, курсових та дипломних робіт. А тим часом у 21 столітті цифрові технології постійно прогресують, чому ми не слідуємо за ними? Якби всі студентські роботи здавалися в електронному форматі, вирубка дерев зменшилася би у рази. Карпатські ліси поступово щезають, а замість них розростається «Ліс покинутих рефератів». Автори: Чернецька Вікторія, Смішко Єлизавета, Пода Анастасія, Шнурова Кароліна, Матченко Валерія, Корецька Аліна – група ДН-31
«Людина-смітник». Люди постійно виробляють стільки сміття, що часом здається що саме і цьому сенс життя. Манекен, «прикрашений» сміттям із дзеркалом замість обличчя заставляє замислитись про власну роль у велетенському потоку відходів, яке щомиті продукує людство. Автори: Щолокова Марія, Пономарева Маргарита, Верхулевська Вікторія, Семенец Юлія – група ДН-33.
Учасники конференції жваво фотографувались на фоні інсталяцій, які нагадували про велику кількість сміття на планеті та необхідність його переробки.
1) Фотозона з пластикових пляшок із знаком рециклізації відходів у центрі. Автори: Талалаєва Анастасія, Вінніченко Катерина, Новачук Ігор, Стукота Надія, Сірачинська Валерія, Полянська Маріанна, Сенченко Владислава, Клімчук Марія, Семеніцька Каріна, Наумов Богдан, Дяченко Сабіна – група ДН-31.
2) Арт-об’єкт у стилі супрематизму, створений із паперових відходів сортованих за кольором. Люди настільки нехтують сміттям у повсякденному житті, що воно поступово заполонило всі сфери нашого існування і навіть мистецтво стало відображенням нашого «сміттєвого всесвіту». Автор: Павлік Дарина – група ДН-31.
Ясинська Дар’я розробила емблему конференції «Зелене будівництво», за що їй особлива подяка. Студенти групи ОДПМ-31 Камашева Вероніка, Ясинская Дар‘я, Дубінська Вероніка, Єрьоміна Наталія та Пархоменко Катерина зробили макет емблеми з кришечок пластикових пляшок. Але ж вони цим не обмежились і навіть знайшли організацію, яка збирає такі кришечки для подальшого виготовлення з них протезів для наших воїнів АТО!
Всі закохались у милого робота ВАЛЛ-І (вселенський анігілятор ландшафтний легкий інтелектуальний) – милий персонаж науково-фантастичного мультфільму про техногенний апокаліпсис. Його зробили студенти-художники Анастасія Руденко, Ліза Кондратенко, Катерина Корецкая, Василь Безпалий, Илля Самойленко, Дмитро Громаков, Оля Прядильникова, Ганна Шпурик, Анастасія Карпюк. ВАЛЛ-І став символом нашої конференції, адже він не тільки намагається почистити нашу планету, але й відбудувати її, про що свідчить цеглина в його руці. А в «серці» робота проростає маленька жива рослинка, як надія на розквіт та відновлення нашої планети.
Неймовірна виставка студентської творчості викликала цілий шквал емоцій і продемонструвала небайдужість студентів до проблем довкілля. Ми вдячні нашим надзвичайно талановитим студентам за їх ентузіазм та натхнення! Конференція об’єднала всі факультети та спеціальності КНУБА, що вселяє надію у розвиток зеленого будівництва в України.
проф. кафедри ОПНС
Тетяна Кривомаз