“Художні мотиви 55”
Текст: Гліб Ушаков.
Фото: Володимир Чахоян.
26 грудня 2019 р. відбулось відкриття виставки художніх робіт викладачів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА:
“Художні мотиви 55”, присвячена 55-річчю кафедри.
Галерея Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Заболотного.
Київ, проспект Перемоги, 50.
Виставка триватиме: 26.12.2019 – 10.02.2020.
Роботи представили:
Олег Слєпцов, Янош Віг,
Людмила Бачинська, Ірина Бородкіна,
Андрій Вишинський, Юлія Горова,
Світлана Зиміна, Наталія Козлова,
Наталія Меженна, Тетяна Русевич,
Марія Сіверс, Оксана Чобітько,
Галина Шевцова, Гліб Ушаков,
куратор та учасник виставки: Тетяна Ладан.
Під час урочистого відкриття виставки кожен автор розповів присутнім про авторські методи, улюблені жанри і теми своїх художніх пошуків,
про історію створення виставлених робіт. Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування професор Олег Семенович Слєпцов
подарував директорці бібліотеки Галині Анатоліївні Войцехівській диск з власними музичними композиціями і всі учасники виставки дякували співробітникам унікального і важливого для української архітектурної спільноти закладу за можливість влаштовувати виставки і презентації книжок. Лунали сподівання на збереження бібліотеки, існування та зберігання фондів якої опинились нині під загрозою. І це значно більше ніж бібліотека, це – важливий майданчик архітектурних та інших культурних подій, комунікаційний хаб і творчий простір.
Присутні автори картин, члени кафедри, студенти, співробітники бібліотеки обговорювали роботи викладачів, представників справжнього творчої спільноти дуже різнобічних особистостей.
Різноманітні матеріали і техніки: олія, пастель, акварель, м’які матеріали, академічний малюнок, ілюстративна графіка. Так само різноманітні жанри: пейзажна лірика, натюрморт, зображення з натури пам’яток архітектури, японський живопис і каліграфія.
55 років назад, у 1964 році виокремилась кафедра, яка продовжує свій безперервний розвиток на основі спадкоємності традицій і творчих методів.