3 березня у Музеї Київського національного університету будівництва і архітектури відбулося урочисте відкриття виставки «НАСТУПНІСТЬ ПОКОЛІНЬ», де були представлені творчі досягнення декоративного петриківського розпису заслуженого майстра народної творчості України, доцента, голови ПЦК «ДПМ» спеціалізації «Декоративно-петриківський розпис» Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, доцента Дніпровського національного університету ім. О.Гончара, члена Дніпропетровської організації національної спілки художників України, віце-президента ГО «Асоціація майстрів народного мистецтва України» ГАРЬКАВОЇ Тетяни Анатоліївни та її студентів.
Петриківський розпис – є свідченням багатовікових традицій українського народу, мистецтво якого було включено 5 грудня 2013 року на VIII сесії комітету ЮНЕСКО в м.Баку (Азербайджан) до Списку нематеріальної культурної спадщини людства.
На відкритті в Музеї КНУБА виступили: ректор Куліков П.М., декан архітектурного факультету Кащенко О.В., голова Науково-методичної комісії з дизайну МОН України Антонович Є.А., доцент кафедри рисунка і живопису Шевченко Л.І. (викладає петриківський розпис на архітектурному факультеті), представники виконавчої влади Дніпропетровської області та інші гості.
На виставці петриківський розпис було презентовано на різних матеріалах за новітніми технологіями (розпис на тканині, полотні, картоні, дереві). Студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу провели низку майстер-класів.
Тетяна Анатоліївна поділилася досвідом викладання «Петриківського розпису» у навчальних закладах, а також наголосила, що представлені твори на виставці – є безпосереднім відгуком на неповторну за багатством, красою та щедрістю природу, саме тому від барвистої в’язі орнаменту петриківського розпису буквально віє ароматом трав, ягід, квітів, привільних степів Придніпров’я.
Роботи художниці також були представлена: в Бельгії, Кувейті, Греції, Узбекистані, Китаї, Білорусії, Туркменістані, Болгарії, Франції, Чехії, Польщі, Германії тощо.
Матеріал підготовлений
кафедрою рисунка та живопису
архітектурного факультету КНУБА