10 березня Ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Куліков Петро Мусійович, перший проректор Чернишев Денис Олегович та помічник ректора Струк Василь Миколайович поклали квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.
Ім’я великого поета давно стало символом України. «Слово може бути сильнішим за зброю». Тарас Шевченко довів це своїм життєвим прикладом. Незламність духу й невпинна боротьба за свободу, які сповнюють рядки творів Тараса Шевченка, знайшли визнання у всьому світі. А для українських людей духовний заповіт великого поета і досі є сучасним.
9 березня 2021 року Тарасу Григоровичу виповнилося б 207 років. А 10 березня –160 років від дня його смерті. Тарас Шевченко пішов з життя в 1861 році у Санкт-Петербурзі. Йому було всього 47.
Мабуть, найліпше про Шевченка сказав Іван Франко: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі в іржу, ані його любові до людей – в ненависть і погорду, а віри в Бога – у зневіру і песимізм… Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко».
Щороку 9 і 10 березня в Україні відзначають Шевченківські дні. Вони припадають на роковини народження і смерті великого поета. Він мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію нашого народу. Завдяки заповітам Великого Кобзаря українці здобули незалежність і державність рідної країни. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави. Шевченка називають народним пророком, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт – підніс на найвищу височінь духовну велич і красу українського слова. Життєдайна поезія Шевченка вселяє надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання.
Кобзарю, знов я до тебе приходжу,
бо ти для мене – совість і закон.
Прости, що я дрібницями тривожу
твій вічний, твій глибокий сон.
А може, це не зовсім і дрібниця,
Ти ж бачиш сам, які складні часи:
Великі струси. Перелом традицій.
Переосмислення краси.
Ліна Костенко
Прес-служба КНУБА