18 березня доцентка кафедри політичних наук і права Надія Гербут представила на міжнародній конференції «Імідж і репутація» результати дослідження з питань формування гендерно справедливого міста. Здійснювалося воно в рамках наукової теми кафедри «Урбаністика: історичні, соціально-політичні та правові аспекти». Н.Гербут не вперше займається цими проблемами і представляла раніше свої результати на конференціях «Регіональна політика», «Просторове планування» тощо.
На думку авторки, нині у містоплануванні здебільшого використовуються підходи, за яких жінки позбавлені можливості повною мірою скористатися міськими ресурсами для задоволення своїх потреб. Спираючись на міжнародні акти, вона зробила висновок, що міста, дружні до жінок – це міста, у яких всі мешканці можуть однаково скористатися фінансовими, соціальними та політичними можливостями.
Разом із співавтором Н.Гербут дослідила практичні кроки з боку адміністрації та жіночих організацій Відня щодо створення дружнього до жінок міста. Увага до Відня зумовлена тим, що це було перше місто, яке стало впроваджувати гендерний компонент у міські плани розвитку, зокрема систему містопланування. Доповідачами були в тому числі визначені критерії високого рівня якості життя в місті для жінок, зроблено висновок, що утвердження гендерного рівноправ’я в світі буде зумовлювати зростання кількості міст з високими стандартами життя для жінок і чоловіків та вестися робота над створенням відповідного іміджу.
Кафедра політичних наук і права й надалі вивчатиме взаємний вплив соціально-політичних та технічних рішень в контексті розвитку будівельного комплексу та містобудування.
Євген Перегуда