03.07.2022
30 червня 2022 року студенти та викладачі кафедри дизайну, зокрема Косаревська Р.О., долучилися до вебінару “Чи потрібен майстру бренд?” організованого Радою з розвитку креативної економіки КМУ.
Під час події говорилось:
-
Про важливість впровадження маркетингу в сфері народних художніх промислів та крафту з ціллю промоції;
-
Як і в яких ситуаціях впроваджувати адаптивний маркетинг;
-
Про досвід майстрів народних художніх промислів та крафтових виробників, які створили ім’я та бренд завдяки впровадженню маркетингу;
-
Про ланцюги продажів, які допоможуть виробникам сектору народних художніх промислів і крафту вести комерційну та промоційну діяльність;
Спікерками вебінару були:
Анастасія Білецька, співвласниця та креативна директорка MaЇno Design Ukraine, журналістка, членкиня експертної ради 2020-2021 рр. УКФ, лекторка, кураторка виставок українських предметних дизайнерів та дизайн брендів на Maison et Objets, Paris Design Week та Milan Design Week. MaЇno, дослідниця дизайну, практик формування та запуску процесів, які відповідають за фактори сталого розвитку брендів.
Маша Якуш, засновниця бренду YAKUSH. YAKUSH – це український бренд, який створює посуд та декор з екологічних матеріалів ручної роботи, переважно з гутного скла, технологія якого збереглася в Україні з 15-го століття.
Анастасія Аргунова, засновниця бренду GNIZDO. GNIZDO – це український sustainable бренд текстилю для дому та одягу з натурального льону.
Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням
01.07.2022
30.06.2022
Запрошуємо переглянути онлайн-виставку “З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ”, де представлено 18 плакатів студентів 4 курсу спеціальності 022 «Дизайн» кафедри дизайну КНУБА, які були виконані весною 2022 р. (VІІІ семестр). Куратор виставки – старший викладач кафедри дизайну Алексеєнко Лариса Володимирівна.
Студентам 4 курсу спеціальності «Дизайн» в межах навчальної дисципліни «Графічний дизайн» було запропоновано створити антивоєнний плакат та показати своє ставлення до подій, що відбувається в Україні та світі, починаючи з 24 лютого 2022 року.
До виставки увійшли плакати, які відображають надію, віру в Перемогу, безмежну любов до батьківщини і навколишнього світу, проте майже у всіх роботах ми можемо побачити біль, розпач та невиліковні сліди горя в серцях молодих українців.
29.06.2022
28.06.2022
25.06.2022
Колектив випускаючої кафедри дизайну вітає випускників 2022 року з успішним захистом атестаційних робіт першого освітнього (бакалаврського) рівня «Інтер’єр та обладнання» за спеціальністю 022 «Дизайн», який проходив протягом 20-23 червня 2022 року.
Голова АЕК, доктор технічних наук, професор, Перший віце-президент Національної академії мистецтв України, Заслужений працівник освіти України – ЯКОВЛЕВ М.І.
Заступник голови АЕК, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри дизайну – ТРЕТЯК Ю.В.
В складі комісії брали участь:
ХАРАБОРСЬКА Ю.О., кандидат архітектури, доцент, доцент кафедри теорії архітектури, заступник декана архітектурного факультету.
КОСАРЕВСЬКА Р.О., кандидат архітектури, доцент, доцент кафедри дизайну, член Спілки дизайнерів України.
ПИЛИПЧУК О.Д., кандидат технічних наук, доцент кафедри дизайну, член Національної спілки художників України.
ПОЛУБОК А.П., кандидат технічних наук, доцент кафедри дизайну, член Національної спілки художників України.
ПРОКОПОВ О.В., доцент кафедри дизайну, президент архітектурної студії «Ді концепт», архітектор, член Спілки архітекторів України.
ЛЕВЧЕНКО О.В., кандидат архітектури, доцент, доцент кафедри інформаційних технологій в архітектурі.
На захист було представлено 81 атестаційна робота, що виконані у відповідності до вимог даного освітнього рівня. Переглянути найкращі з них.
В цьому році ми всі зіткнулися з обставинами, до яких не можна було підготуватися, але всі учасники навчального процесу – викладачі та студенти- дипломанти, сьогодні вже – бакалаври дизайну, гідно закінчили цей навчальний рік й пройшли захист атестаційних робіт. Викладачі надавали консультації, а студенти продовжували отримувати знання, незважаючи ні на що: під небезпекою обстрілів, на тимчасово окупованих територіях, перебуваючи за кордоном. Ми пишаємося вами! Ніколи не сумнівайтеся у своїх силах, завжди досягайте своєї мети, продовжуйте професійно розвиватися, вступайте до магістратури для опанування нескінченних висот професії. Пам’ятайте, що Ви – вже переможці! Бажаємо всім випускникам мирного неба і здійснення мрій!
21.06.2022
Кафедра дизайну продовжує підводити підсумки 2021-2022 н.р. і запрошує переглянути онлайн-виставку “Великодній натюрморт”, де представлено 56 найкращих курсових робіт студентів 1 курсу спеціальності 022 “Дизайн”, які були виконані у весняному семестрі 2022 р. Куратори виставки – старший викладач кафедри дизайну Штогрин Антоніна Олексіївна та викладач кафедри дизайну Штогрин Андрій Михайлович.
18.06.2022
16 червня 2022 року студенти та викладачі кафедри дизайну, зокрема Косаревська Р.О., долучилися до вебінару “Як невеликому бренду знайти замовника. Ефективні інструменти просування на ринках Європи та США” організованого Радою з розвитку креативної економіки КМУ.
Під час події говорилось:
- З чого починати? “Стартовий пакет” для пошуку партнерів та замовників;
- Як обрати найкращий формат для своєї діяльності;
- Практичні інструменти для пошуку партнерів, інвесторів, замовників в Україні та країнах ЄС;
- Закони просування під різні цілі;
- Важливі підказки щодо створення затребуваних продуктів, колекцій, ведення комерційної діяльності;
- Про шлях бренду “Коза Дереза” від власниці бренду;
- Про участь в промоційних подіях в Україні та за кордоном: як скористатись можливостями, краще підготуватись, знайти “правильну” подію;
- Можливості, які дає участь у виставках в Європі, – самостійно або у співпраці з дизайнером.
Спікерками вебінару були:
Анастасія Білецька, співвласниця та креативна директорка MaЇno Design Ukraine, журналістка, членкиня експертної ради 2020-2021 рр. УКФ, лекторка, кураторка виставок українських предметних дизайнерів та дизайн брендів на Maison et Objets, Paris Design Week та Milan Design Week. MaЇno, дослідниця дизайну, практик формування та запуску процесів, які відповідають за фактори сталого розвитку брендів.
Вікторія Колодій, засновниця бренду “Коза Дереза” та Анастасія Лешчишин, керівниця відділу міжнародних продажів бренду.
Тернопільська етномайстерня “Коза Дереза” – це сучасний культурно-бізнесовий проект, що пропонує авторський дизайн українських традиційних декоративно-ужиткових речей ручної роботи з екологічних матеріалів. Збереження народних традицій, їх плекання й розвиток міцно асоціюються з цим пишним дивокраєм. Шедеври декоративно-ужиткового мистецтва є найпершими свідченнями цього. “Коза-Дереза” співпрацює із авторитетними етнографами, істориками та мистецтвознавцями, надихаються експозиціями етнографічних музеїв, також у майстерні послуговуються науковими джерелами для створення унікальної продукції глибокого сенсу та цінності. З 2016 року Коза Дереза є учасником найпрестижніших світових виставок декору Maison&Objet – Париж, Top Drawer – Лондон, Christmasworld – Франкфурт на майні, Christmas show – Атланта.
Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням
12.06.2022
Запрошуємо переглянути онлайн-виставку “НЕЗЛАМНІ, ЩИРІ, ЛЮБЛЯЧІ”, де представлено 34 художні роботи студентів кафедри дизайну КНУБА 3 курсу спеціальності 022 “Дизайн” (ДН-33, ДН-34), які були виконані у VІ семестрі 2022 р. Куратор виставки – старший викладач кафедри дизайну Артеменко Ганна Олександрівна.
Кафедра дизайну КНУБА не могла не відреагувати на воєнні події в державі, таким чином було запропоновано студентам 3 курсу (групи ДН-33, ДН-34) з навчальної дисципліни «Живопис» в програмному завданні «стилізація портрету людини» відтворити власні креативні думки, враховуючи сьогодення.
Творчі живописні роботи груп ДН-33 та ДН-34 виявили внутрішній світ майбутніх дизайнерів України, їх мрії та сподівання.
08.06.2022
Стартував Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»:
молодь запрошують до участі
Порядок проведення Фестивалю-конкурсу
Майбутні учасники Фестивалю-конкурсу надсилають заявку та прикріплюють свої роботи/виступи, заповнюючи форму реєстрації з 1 червня до 23 червня 2022 року.
Більш детальна інформація – https://cpf.kubg.edu.ua/
07.06.2022
03 червня 2022 року старший викладач кафедри дизайну Артеменко Ганна Олександрівна була запрошена, як український художник, взяти участь у заході «Малювання для галереї Венковка» у чеському місті Світави. Це традиційне чеське, так зване – архітектурне свято проводиться щорічно.
Майстри-художники протягом 4 годин створюють картини на пленері. Довільна тема творчих задумів повинна перекликатися з стародавньою архітектурою міста та пам’ятками культури, що охороняються ЮНЕСКО. Закінчені твори виставляються в галереї під відкритим небом «Венковка». Захід було організовано Міським музеєм міста Світави в рамках щорічної «Ночі музеїв» в Чехії.
03.06.2022
02 червня 2022 року студенти та викладачі кафедри дизайну, зокрема Косаревська Р.О. та Чепенко Н.Г., долучилися до вебінару “Народні художні промисли та крафт в сучасному мистецтві та інтер’єрах в Україні, Європі, США” організованого Радою з розвитку креативної економіки КМУ.
Під час події говорилось:
▫️ про силу народних художніх промислів та крафту як інструмент культурної дипломатії України та світу;
▫️ про приклади вдалих колаборацій в мистецтві між майстрами НХП, крафтерів з дизайнерами в Україні, Європі, США, важливу роль майстрів у проєктах;
▫️ про найкращі приклади вдалих колаборацій в інтер’єрах між майстрами НХП, крафтерів з дизайнерами в Україні, Європі, США та важливу роль майстрів у проєктах;
▫️ про шлях бренду Yakusha Design на міжнародну арену, про перепони та перемоги;
▫️ про переваги, які отримують майстер та дизайнер від співпраці.
Спікерками вебінару були:
Анастасія Білецька, співвласниця та креативна директорка MaЇno Design Ukraine, журналістка, членкиня експертної ради 2020-2021 рр. УКФ, лекторка, кураторка виставок українських предметних дизайнерів та дизайн брендів на Maison et Objets, Paris Design Week та Milan Design Week. MaЇno представляє найкращі українські бренди в Європі, які вражають прихильників дизайну.
Вікторія Якуша, засновниця Yakusha Design, мультидисциплінарної студії живого дизайну та архітектури. Команда Yakusha Design створює сучасну українську архітектуру, інтер’єри. А засновані у 2014 році колекція меблів, світла та декору FAINA сьогодні є брендом світового рівня із власною галереєю українського дизайну в Антверпені.
Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням
Приєднатись до команди з розробки концепції розвитку міста Чернігова студією Yakusha, про що під час вебінару говорила лідерка проєкту Вікторія Якуша, можна за допомогою анкети
26.05.2022
Вебінари Web of Science українською. ЧЕРВЕНЬ 2022
Для ефективного використання усіх інструментів компанія Clarivate проводить щомісяця безкоштовні вебінари українською у Webex. Необхідна попередня реєстрація. Перейдіть за відповідним посиланням натисніть на слово REGISTER та заповніть анкету. Учасник що прослухав більше 90 % основного часу вебінару отримує на електронну пошту посилання для завантаження сертифікату протягом трьох робочих днів по закінченню заходу.
9 червня 2022
Тема: Як обрати видання для публікації та не помилитися з вибором
Тези: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Скільки коштує? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Як швидко і без помилок оформити публікацію за форматом видання Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3GePbEa
16:15–17:15 https://bit.ly/3n5brYB
14 червня 2022
Тема: Clarivate для науковців
Тези: Мета вебінару нагадати/познайомити, навчити ефективно працювати з головними ресурсами Clarivate для наукової діяльності. Зокрема з базою даних Web of Science Core Collection для пошуку, аналізу наукової літератури, підбору видань, партнерств, грантів. Journal Citation Reports для коректної оцінці, порівняння видань. EndNote – оформлення власних публікацій за форматами обраного видання, EndNote Click пошук повних текстів, Publons презентації досягнень науковця. Розраховано на початківців та тих хто бажає ознайомитися з останніми оновленнями ресурсів. Відповіді на ваші запитання
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3PvJPIG
16:15–17:15 https://bit.ly/3MHd2Pa
Серія Research Smarter
28 червня 2022
Тема: Research Smarter: Світ цитувань
Тези: Цитування та його види. Чому ми цитуємо документи? Структура Web of Science, звідки та які там цитування, як їх оцінити та використати. Чемпіони цитувань та сплячі красуні. Звіт по цитуванню та пов’язані записи. Про що говорять абсолютні та нормалізовані показники, які використовували цитування: імпакт-фактор, CNCI, JCI, індекс Хірша тощо. Як ці метрика використовується для оцінки організацій, тем і науковців. Як збільшити цитування та h-індекс? Чому не підраховано всі цитати? Профіль автора, хто та де цитує ваші публікації (географія цитування). Пошук в пристатейній бібліографії. Як знайти цитування робіт/журналів, якщо вони не проіндексовані у Web of Science? Відповіді на ваші запитання
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/39E8WIV
30 червня 2022
Тема: Research Smarter:Новий Journal Citation Reports
Тези: Що чекає нас в новому Journal Citation Reports? Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатися як проаналізувати впливовість журналу, досліджуючи значну кількість показників цитування, в тч імпакт-фактор журналу, і його варіації, JCI квартиль та інші. І як приймати зважені рішення де публікуватися, незалежно від того, надсилаєте ви свій перший рукопис чи чергова видатна публікація.
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3PD4o60
Більш детально за посиланням – https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine
23.05.2022
З 15 по 22 травня 2022 року відбулась персональна виставка «Фактурність життя» старшого викладача кафедри дизайну Артеменко Ганни Олександрівни в старовинному римо-католицькому комплексі з костелом св.Гілса (Kostel svatého Jiljí, ХІІ ст.) у містечку Світави (Чехія), що підкреслювало історичний підтекст художніх творів.
Було представлено 11 графічних робіт, пов’язаних з архітектурною старовиною, елементи якої адаптуються до середовища ХХІ століття. Це пастелі та малюнки звичайним графітним олівцем, техніка, яку художниця впроваджувала в свою творчість вперше, оскільки за спеціальністю є живописцем монументального напрямку. Крафтовий папір, пастель та обраний досить великий формат робіт дали можливість передати різну природну фактурність черепиці, каменю, дерева, трави та відтінків неба. Певна стриманість колориту є віддзеркаленням історичного надбання, що зберіглося до сьогодні. Формат паперу, близький до квадрату, спрямований передати принципи композиційної рівноваги, як яйце – є символом життя, так і квадрат є основою основ до якого підходять, на думку художниці, більш формальні рішення в передачі реального життя. На сьогодні, в складних умовах, художник особливо гостро відчуває навколишнє середовище і його красу, завжди «малює очима», а якщо є можливість відтворення побаченого, то це майже перемога власної душі і психологічно, і фізично, бо художник повинен творити і відтворювати.
12.05.2022
КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА ЗАПРОШУЄ ВЗЯТИ УЧАСТЬ
У ПРОБНОМУ ВСТУПНОМУ ФАХОВОМУ ВИПРОБУВАННІ АБІТУРІЄНТІВ
ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ «МАГІСТР»
(спеціальність 022 «Дизайн», спеціалізація «Промисловий і середовищний дизайн»), яке відбудеться
о 10 годині 26 травня 2022 року.
Завдання ПРОБНОГО фахового випробування «Дизайн-проектування та теорія дизайну» передбачає:
а) письмова відповідь на 1 питання з основ теорії і практики дизайну;
б) клаузура на тему «Інтер‘єр приміщення цивільної будівлі з розробкою елементу меблів (обладнання)».
Більш детально в Завдання ПРОБНОГО фахового випробування «Дизайн-проектування та теорія дизайну».
Для участі, будь ласка, заповніть анкету-реєстрацію – https://forms.gle/PoefEZYdGgkkRu7e7.
Посилання на консультацію, яка відбудеться о 10 годині 24 травня 2022 року, буде надіслано окремим листом на вказану Вами пошту.
08.05.2022
06.05.2022
3 травня 2022 року відбулось відкриття виставки «Мистецтво за перемогу» у Виставковій залі м. Кам’янець-Подільський (організатор виставки – Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник). На виставці представлені роботи київських митців, які за волею певних обставин, пов’язаних із війною, опинилися на теренах міста Кам’янець-Подільський, зокрема 6 робіт старшого викладача кафедри дизайну Штогрин Антоніни Олексіївни.
Більш докладно про цю подію на сайті Край Кам’янецький – https://kray-kp.org.ua/uncategorized/mystetstvo-za-peremohu.html
Виставка «Мистецтво за перемогу» буде тривати до 14 травня 2022 року. Творчі роботи можна не тільки подивитися, але й придбати. Більшість грошей, зібраних з продажу, піде на допомогу воїнам, які боронять Україну.
Це вже друга виставка в підтримку України за участю старшого викладача кафедри дизайну Штогрин А.О. Перша – «MAKE ART NOT WAR», пройшла в Casoria Contemporary Art Museum (CAM) в Італії у березні (11/24 03 2022), де була представлена одна із робіт нашого викладача. Зазначена подія була вираженням чіткої позиції CAM, художників, музикантів та загалом усіх діячів мистецтва і культури щодо підтримки всіх, хто потерпає від війни. Кошти від проданих робіт були передані Міжнародному Червоному Хресту з надзвичайних ситуацій в Україні.
24.04.2022
05.04.2022
Ця війна забрала наші мирні життя, деякі змушені були залишити свої домівки, проте вона не забере наші стремління і жагу до знань, оскільки знання ― це те, що допоможе адаптуватися за будь-яких обставин.
Старший викладач кафедри дизайну КНУБА Алексеєнко Лариса Володимирівна вимушена була тимчасово виїхати з України, зараз перебуває в безпечному місці у Франції та ділиться своїми враженнями від відвідування Національної вищої школи витончених мистецтв в Парижі (École nationale supérieure des Beaux-Arts).
Художня школа знаходиться навпроти Лувру та збудована в 1671 році за ініціативою Ж.-Б. Кольбера, першого міністра короля Людовіка XIV. Під час французької Революції була розширена за рахунок скасування Королівської академії живопису і скульптури. Школа вважалася цитаделлю французького академічного класицизму. Навчальна програма була поділена на два великі розділи: «Академія живопису та скульптури» та «Академія архітектури». Обидві програми були засновані на вивченні класичної античної культури. В 1863 році Наполеон III надав школі незалежність від держави, змінивши назву «Академія» на «Школу витончених мистецтв». Жінок у Школу почали приймати з 1897 році. У 1968 році, після студентських виступів, у травні того ж року школа отримала нинішню назву – Національна вища школа витончених мистецтв. Зараз Школа є чинним навчальним закладом, де навчають живопису, скульптурі, фотографії, графіці, історії мистецтв та іншим дисциплінам.
Лариса Володимирівна відвідала виставку сучасних французьких художників в центральному холі Школи, учбові майстерні для практичних занять з графічних технік – офорт, літографія, гравюра, флексографіка, де зберігаються верстати, яким більше, ніж 100 років.
Також наша викладачка познайомилася зі студентом 5 курсу Національної вищої школи витончених мистецтв в Парижі – киянином Михайлом Завальним, який організував друк антивоєнних плакатів у підтримку України, що обороняється від російської агресії.
04.04.2022
Clarivate, створює потужні ресурси та інструменти, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні. Платформа наукової літератури Web of Science, на якій серед 16 баз є головна і перша в світі наукометрична база – Web of Science Core Collection (WoS CC) в якій представлено реферативну інформацію з понад 21800 журналів за усіма галузями знань. В WoS CC відбираються видання, монографії, матеріали конференцій за прозорими критеріями. Проіндексовано реферативні дані кожної публікації: назва, всі автори, всі установи, вихідні дані публікації, резюме, ключові слова, грантова підтримка, пристатейний перелік літератури, що дозволяє визначити цитованість та впливовість окремого документу або групи, певного автору чи наукового колективу, установи або країни. Для більш тонкої аналітики використовуються аналітичні надбудови Journal Citation Reports та InCites де розраховуються не лише абсолютні але і нормалізовані показники. Референс-менеджер EndNote дозволяє суттєво прискорити оформлення та уникнути технічних помилок при оформленні переліку літератури, Авторський профіль Publons з авторським ідентифікатором ResearcherID дозволяє представити здобутки науковцю навіть якщо відбувалися зміни прізвища чи транслітерації.
Для ефективного використання усіх інструментів Clarivate проводить щомісяця безкоштовні вебінари українською у Webex. Необхідна попередня реєстрація. Перейдіть за відповідним посиланням натисніть на слово REGISTER та заповніть анкету. Учасник що прослухав більше 90 % основного часу вебінару отримує на електронну пошту посилання для завантаження сертифікату протягом трьох робочих днів по закінченню заходу.
Щодо припинення комерційної діяльності Clarivate в росії
https://clarivate.com/news/clarivate-to-cease-all-commercial-activity-in-russia/
7 квітня
Тема: Хижацьки видання: розпізнати та уникнути.
Тези: Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару розглянемо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у, наприклад, Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації.
Реєстрація: (оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
– 10:15–11:15: https://bit.ly/3KTamwt
– 16:15–17:15: https://bit.ly/33cT5Op
12 квітня
Тема: EndNote: оформлення бібліографії статті за форматом журналу.
Тези: Які формати оформлення списків літератури є? Яким форматом оформити список літератури у вибраному виданні? Де його знайти? Що таке референс-менеджери? Як настроїти роботу EndNote? Як створити та наповнювати колекцію? Чи можна додати інформацію про статтю? Використання Cite While You Write™. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації.
Реєстрація: (оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
– 10:15–11:15: https://bit.ly/3qdj2Gb
– 16:15–17:15: https://bit.ly/3wkoN8P
14 квітня
Тема: Авторські профілі науковця.
Тези: Складнощі при пошуку робіт певного автора. Показники що застосовуються для оцінки наукового доробку автора зокрема у Web of Science Core Collection (кількість статей, цитувань, h-index (індекс Гірша), beamplot. Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця, відділу, установи. Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів. Створення наповнення, застосування Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації.
Реєстрація: (перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
– 10:15–11:15: https://bit.ly/36fp95Q
26 квітня
Тема: Research Smarter: Рішення Clarivate для позиціонування ВНЗ у GRAS рейтингу.
Тези: Нова класифікація для Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) під назвою Shanghai GRAS тепер доступна в InCites Benchmarking & Analytics. Ця нова класифікація заснована на відображенні категорій Web of Science для 54 навчальних предметів відповідно до методології GRAS. Приєднуйтесь до сесії, щоб дізнатися більше про те, як рішення, дані та послуги Clarivate можна використовувати для підтримки вашої стратегії підвищення рейтингу університетів.
Реєстрація: (перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
– 10:15–11:15: https://bit.ly/3IsKLJ1
28 квітня
Тема: Research Smarter: Як використовувати ресурси Clarivate для формування бібліотечних колекцій.
Тези: Управління бібліотечними фондами є постійним але мінливим процесом. Приєднуйтесь до цього вебінару, щоб бути в курсі новин і дізнаватися, як інструменти Web of Science, в тому числі Master Journal List, Journal Citation Reports і InCites, можуть допомогти вам керувати своїми колекціями та визначати найефективніші журнали для вашої установи.
Реєстрація: (перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
– 10:15–11:15: https://bit.ly/3InqlkE
Вебінари проводить Тихонкова Ірина, к.б.н.,
Консультант з регіональних рішень Clarivate
Записи вибраних вебінарів на ютьюб каналі
https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
02.03.2022
Нобелівські лауреати закликали Росію припинити війну в Україні. Листа на підтримку України у війні з Російською Федерацією підписали 159 нобелівських лауреатів різних років у різних галузях.
Про це повідомляє Укрінформ.
01.03.2022
У своєму Telegram-каналі Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що 01 березня 2022 року провів зустріч з Міністром освіти і науки Республіки Польща Пшемиславом Чарнеком.
“З паном Чарнеком обговорили наслідки жорсткої, ганебної та широкомасштабної агресії Російської Федерації. Звернувся до колеги з проханням невідкладно припинити всі відносини з Російською Федерацією в галузі освіти і науки, а також офіційно у своїх виступах і заявах засудити дії РФ та висловити підтримку Україні.
Міністр освіти Республіки Польща своєю чергою запевнив у абсолютній підтримці України та її народу.
Пшемислав Чарнек повідомив, що Республіка Польща засуджує варварські дії РФ щодо України та вже розірвала всі освітні, наукові та дослідницькі відносини з країною-агресором, заявивши про це публічно на найвищому рівні.
Вже зараз Польща – одна з країн, що активно приймає українських громадян, які вимушено покинули свої домівки. Пан Чарнек запевнив, що з боку всіх польських закладів освіти ми можемо розраховувати на всіляку підтримку дітей та їх подальшого навчання.
Зараз отримую багато запитань від українських студентів, які навчаються в університетах Польщі, щодо можливості відтермінування оплати за навчання та проживання у зв’язку з брудною атакою РФ. Пан Чарнек запевнив, що вже звернувся до ректорів стосовно надання такої можливості та абсолютної підтримки українських студентів.
Пишаюся нашими студентами, які навчаються в Польщі та зараз 24/7 всіляко допомагають співвітчизникам.
Україна – європейська держава. Саме сьогодні ми прагнемо повноцінного членства у ЄС. І міжнародні колеги нас у цьому підтримують.
Ми щиро цінуємо підтримку Республіки Польща і точно знаємо, що попереду нас чекають нові потужні проєкти.
Ми – сильні!
Ми – Україна! 🇺🇦”
Новини сайту Міністерства освіти і науки України
01.03.2022
Хочу подякувати кожному освітянину, науковцю, студенту, учню!
У найскладніший для країни час завдяки згуртованості та патріотизму чинимо гідний спротив російським окупантам.
Заклади освіти стають штабами допомоги. Учасники освітнього процесу та науковці передають кошти для Збройних Сил України, пишуть листи та створюють відеозвернення до міжнародних ЗМІ.
Крім того, учні та студенти активно долучаються до кібератак проросійських каналів. Молодь сьогодні – це активні та безстрашні волонтери, донори крові, організатори штабів, захисники на лінії оборони території нашої держави.
Країна пишається Вами!
Тримаємо стрій!
Ми – сильні!
Ми – Україна! 🇺🇦
Повідомив у своєму Telegram-каналі Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Новини сайту Міністерства освіти і науки України
28.02.2022
На знак солідарності з Україною багато визначних пам’яток у світі підсвітили жовто-блакитними кольорами
Ейфелеву вежу в Парижі підсвітили синім та жовтим кольором на знак підтримки України.
Мюнхен зробив акцію на підтримку України. На міській ратуші вивісили жовто-блакитний прапор.
Баварія підтримала ініціативу міста. Альянц-Арена світиться синьо-жовтим світлом українського прапора, так футбольний клуб висловлює солідарність народу України.
В Ізраїлі на хмарочосі розмістили державний герб України.
Центральна бібліотека Пярну в Естонії.
Копію Статуї Свободи на в’їзді до міста Кольмар одягли тканиною жовто-блакитного кольорів.
Рішення одягнути статую прийняв мер Кольмара. Ерік Страуман таким чином має намір продемонструвати солідарність свого міста з українським народом.
Статуя Свободи “Кольмарієн”, висотою 12 метрів із факелом (46 метрів без основи для її старшої сестри в Нью-Йорку), виготовлена з композитного матеріалу, тонованого в масі, щоб надати їй вигляд патинованої міді.
Статуя була встановлена в 2004 році, в рік відзначення сторіччя від дня смерті скульптора Огюста Бартольді, уродженця Кольмара і творця “Свободи, що просвічує світ” , встановленої в гавані Нью-Йорка.
27.02.2022
Міністри освіти Латвії, Литви та Естонії підтримують Україні. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.
“Міністри освіти Латвії, Литви та Естонії рішуче засуджують агресію Російської Федерації і висловлюють свою беззаперечну підтримку Україні”, – зазначив Сергій Шкарлет.
Міністр підкреслив, що країни Балтії готові надати необхідну підтримку, використовуючи всі ресурси для суттєвої допомоги в галузі освіти і науки.
Колеги також закликають усіх Міністрів Європейського Союзу приєднатися та забезпечити необхідну допомогу для нашої єдиної та незалежної України.
Новини сайту Міністерства освіти і науки України
26.02.2022
Краківський технологічний університет солідарний з Україною
Шановні українські друзі!
Цієї ночі Російська Федерація здійснила відкритий акт агресії проти України. Це жорстоке, невиправдане вторгнення викликає у нас велике занепокоєння. Громада Краківського технологічного університету бажає висловити свою солідарність з українським народом. Ми засуджуємо агресію проти вашої Батьківщини і висловлюємо смуток з приводу драматичної ситуації, в якій опинилися ваші родини і сім’ї.
Ми запевняємо, що Краківський технологічний університет зробить усе, щоб допомогти нашим українським студентам та співробітникам. Ми надамо їм необхідну допомогу, щоб вони могли почувати себе безпечно в нашій країні.
Ректор
prof. Andrzej Białkiewicz
Politechnika Krakowska solidarna z Ukrainą
Drodzy Ukraińscy Przyjaciele!
Tej nocy Federacja Rosyjska dokonała otwartego aktu agresji na Ukrainę. Ta brutalna, niczym nieusprawiedliwiona inwazja budzi w nas wielki niepokój. Społeczność Politechniki Krakowskiej pragnie wyrazić swoją solidarność z Narodem Ukraińskim. Potępiamy agresję na Waszą Ojczyznę i wyrażamy smutek z powodu dramatycznej sytuacji, w której znaleźli się Wasi bliscy.
Zapewniamy, że Politechnika Krakowska zrobi wszystko, aby nasi ukraińscy studenci i pracownicy nie pozostali bez wsparcia i pomocy oraz by czuli się u nas bezpiecznie.
Rektor
prof. Andrzej Białkiewicz
Zobacz / Дивись: List Rektora Politechniki Krakowskiej
20.02.2022
У рамках своєї програми «Суть дизайну» Гонконгський інститут дизайну (HKDI), Гонконгський інститут професійної освіти (IVE) та галерея HKDI представляють онлайн-виставку “Архітектор Заха Хадід: вертикальний урбанізм”, де представлені роботи ZHA, інновації в архітектурі через показ технічних креслень, комп’ютерних візуалізацій, архітектурних моделей, відеопроекцій та досвіду віртуальної реальності. Іммерсивна виставка тепер доступна онлайн і дозволяє відвідувачам досліджувати світ ZHA, пропонуючи їм заглянути зсередини до деталей формальних проектів офісу.
Виставка була відкрита 19 січня 2022 року і може бути відвідана онлайн через веб-сайт до 3 квітня 2022 року
“Vertical Urbanism” at HKDI (https://www.zaha-hadid.com/design/vertical-urbanism-exhibition-at-hkdi/)
17.02.2022
Сьогодні дизайн сприймається як соціальна і політична сила, яка може мати як конструктивний, так і деконструктивний характер. Сучасний дизайн стає дизайном середовища та дизайном людського досвіду, соціального контексту, тобто фахівці проектують події, конструюють стиль та спосіб життя, а загалом – синтезують культурні цінності.
Цікавість до цієї професії була завжди, але тільки у 2000 роках, з соціально-економічним підйомом в країні, ця спеціалізація з архітектури виокремилася в окрему спеціалізацію дизайну та набула широкого розповсюдження як серед професіоналів, так і серед громадян – потенційних замовників. За останні 20 років змінився й замовник: люди стали більше подорожувати, проявляти цікавість до професійної літератури, до сайтів у мережі інтернет, отже, зросла так звана «надивленість» користувачів, відповідно зростають вимоги до дизайну і дизайнерів. З іншого боку, скрутна економічна ситуація у країні менше торкнулася дизайну інтер’єрів, ніж архітектури, тому затребуваність наших випускників на ринку праці є стабільною. Безумовно, це вплинуло на популярність спеціальності серед молоді, які обирають професію, та у їх батьків, тому на архітектурному факультеті КНУБА було відкрито спочатку спеціальність 022 «Дизайн», а потім була організована кафедра дизайну, де наразі навчається понад 500 здобувачів на різних освітніх рівнях: Бакалавр, Магістр, Доктор філософії. Всі ці особливості розвитку спеціальності та світові тренди ми аналізуємо та свідомо впроваджуємо у процес підготовки фахівців у сфері дизайну інтер’єру, меблів, обладнання, аксесуарів, поширюючи сферу навчання і на арт-дизайн, «міський» інтер’єр, дизайн малих форм для відкритих міських просторів, створення брендингу для інтер’єрів офісів тощо.
Про затребуваність спеціальності дизайнера інтер’єру розглянуто у сюжеті ФАКТИ від ICTV за участю завідувача кафедри дизайну КНУБА Третяк Ю.В.
08.02.2022
8 лютого 2022 року відзначає Першу річницю з дня відкриття Кафедра дизайну, що входить до складу архітектурного факультету КНУБА. Кафедра є випусковою та здійснює підготовку бакалаврів (ОПП «Інтер’єр та обладнання»), магістрів (ОПП «Середовищний і промисловий дизайн») та докторів філософії за спеціальністю 022 «Дизайн», галузь знань 02 «Культура і мистецтво». На ній навчається понад 500 здобувачів вищої освіти. Очолює кафедру дизайну доктор архітектури, професор Третяк Юлія Вікторівна, професорсько-викладацький склад нараховує 23 особи, які є членами Спілки дизайнерів України, Національної спілки архітекторів України та Національної спілки художників України.
За рік існування кафедра досягла високих результатів:
🔊Відкрита наукова тема кафедри дизайну КНУБА «Теорія, методологія і технології дизайну. Синтез мистецтв в предметно-просторовому середовищі» (державний реєстраційний номер: 0121U113087).
🔊Доцент кафедри дизайну ПОЛУБОК А.П. захистив дисертацію та отримав диплом кандидата технічних наук (за спеціальністю «Технічна естетика»).
🔊Науково-педагогічними працівниками кафедри видано 4 наукові публікації, 19 тез доповідей та отримано 6 свідоцтв про депонування результату інтелектуальної діяльності.
🔊Викладачі брали участь у Всеукраїнських виставках, де представили власті художні твори (ст. викладачі кафедри дизайну ЧЕПЕНКО Н.Г. та ШТОГРИН А.О.), також було організовано і проведено одну персональну виставку (ст. викладач кафедри дизайну КРИВЕНКО М.Є.).
🔊Студентка 4 курсу спеціальності 022 «Дизайн» СТЕПАНЕНКО Діана перемогла у конкурсі на кращий дизайн скляної упаковки (проект «Marie») – Verallia Design Awards 2021, який проводила французька компанія Verallia.
🔊Традиційно, з нагоди Дня студента, студенти 3 та 4 курсів спеціальності 022 «Дизайн» КАРПЮК Анна (ДН-43), МИКОЛЕНКО Катерина (ДН-34) та УСАЧ Анастасія (ДН-43) отримали грамоти від ректора КНУБА за високі здобутки у навчанні, вагомий особистий внесок, активну участь у житті університету.
🔊Доцент кафедри дизайну ПИЛИПЧУК О.Д. разом зі студентами 5 курсу спеціальності 022 «Дизайн» ПІСЬМАК Мариною та КИСЛОЮ Тетяною розробили художньо-дизайнерське рішення величезного банеру для оздоблення фасаду будівлі спорткомплексу КНУБА, загальний розмір якого складає 9х102 м.
🔊Студенти 5 курсу спеціальності 022 «Дизайн» – ВОЛКОВА Марина, КУЗЬМЕНКО Анна, МІШЕНІНА Яна, МУРГА Вікторія, РИЖЕНКО Анна – розробили ескізні пропозиції проекту реконструкції частини будівлі Київського коледжу легкої промисловості (м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 29), презентацію яких представили на загальних зборах даного навчального закладу. Розробка проекту здійснилася у рамках співпраці кафедр дизайну КНУБА та ККЛП.
🔊В рамках еко-мистецької акції “БугБезВіз”, проведена пересувна виставка студентських робіт кафедри дизайну КНУБА “АВТОПОРТРЕТ У КАРТИНІ МАЙСТРА” у Тульчинському краєзнавчому музеї та у смт Брацлав Вінницької області (куратор виставки – ст. викладач кафедри дизайну РЯБЧУК Л.В.).
🔊Презентовано онлайн-виставку “ХЛІБНИЙ НАТЮРМОРТ”, де представлено 19 найкращих курсових робіт студентів кафедри дизайну КНУБА 2 курсу спеціальності 022 “Дизайн” (ДН-21, ДН-22), які були виконані у ІІ семестрі 2020-2021 н.р. (куратори виставки – ст. викладач кафедри дизайну ШТОГРИН А.О. та викладач кафедри дизайну ШТОГРИН А.М.).
🔊Студенти взяли участь у регіональних та міжнародних наукових конференціях, надруковано 14 тез доповідей, отримано сертифікати і подяки.
🔊Кафедрою дизайну проведено захисти 80 бакалаврських та 14 магістерських атестаційних робіт.
🔊У рамках стратегічного розвитку та впровадження ВІМ-технологій в освітній процес ректором КНУБА Куліковим П.М. були підписані угоди з Allbau Software GmbH (Берлін/Німеччина) ALLPLAN а NEMETSCНEK COMPANY та Graphisoft Center Ukraine офіційним дистриб’ютором ArchiСАD від компанії GRAPHISOFT a NEMETSCНEK COMPANY, з метою забезпечення підготовки фахівців, зокрема за спеціальністю 022 «Дизайн», де можливе використання технології ВІМ.
Отже, з першою річницею роботи Кафедри дизайну вітаємо не лише колектив кафедри, а й усіх наших колег, аспірантів, студентів та абітурієнтів. Попереду на нас чекає ще багато цікавого, творчого, позитивного! Дякуємо за співпрацю і допомогу! Дякуємо, що Ви з нами!
02.02.2022
31 січня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради КНУБА. Одним з питань, що розглядалося на ньому – це вручення ректором КНУБА Куліковим П.М. дипломів про присудження наукових ступенів викладачам.
Вітаємо доцента кафедри дизайну ПОЛУБОКА Андрія Павловича з отриманням диплому кандидата технічних наук (за спеціальністю «Технічна естетика») і бажаємо йому успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й майбутніх наукових пошуках.
06.01.2022
Вітаємо доцента кафедри дизайну ПОЛУБОКА Андрія Павловича з отриманням ДИПЛОМУ КАНДИДАТА ТЕХНІЧНИХ НАУК (за спеціальністю “Технічна естетика”)!
Бажаємо подальших творчих та наукових успіхів!
01.01.2022
31.12.2021
30 грудня 2021 року відбувся урочистий захід «Випуск магістрів – 2021», який проходив в Актовій залі ЦКД КНУБА, де ректор КНУБА Куліков П.М., проректор з навчальної та організаційно-виховної роботи Бурдейна Н.Б. та декан архітектурного факультету Кащенко О.В., від імені всіх деканів, привітали випускників із значною подією в їхньому житті – отриманням диплому магістра.
Після урочистого заходу декан архітектурного факультету Кащенко О.В. та завідувач кафедри дизайну Третяк Ю.В. вручили дипломи випускникам освітнього-кваліфікаційного рівня «Магістр» спеціальності 022 «Дизайн» в 101 аудиторії архітектурного корпусу КНУБА.
Колектив кафедри дизайну бажає випускникам бути успішними фахівцями – теоретиками і практиками, не зупинятися на досягнутому та впевнено рухатися вперед, а також оптимізму, натхнення, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів.
24.12.2021
Колектив кафедри дизайну вітає випускників спеціальності 022 «Дизайн» з успішним захистом атестаційних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня Магістр, який проходив 23 грудня 2021 року.
Голова АЕК, доктор технічних наук, професор, Перший віце-президент Національної академії мистецтв України, Заслужений працівник освіти України – ЯКОВЛЕВ М.І.
Заступник голови АЕК, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри дизайну – ТРЕТЯК Ю.В. В роботі атестаційної комісії брали участь також викладачі кафедр університету: доц. Косаревська Р.О., доц. Данько К.С., доц. Пилипчук О.Д., доц. Прокопов О.В., доц. Левченко О.В.
Щиро бажаємо вам творчих та наукових успіхів, а також подальшого професійного розвитку!
До захисту було представлено 14 атестаційних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня Магістр спеціальності 022 «Дизайн».
06.12.2021
Кафедра дизайну вітає студенток 3 та 4 курсів спеціальності 022 «Дизайн» КАРПЮК Анну (ДН-43), МИКОЛЕНКО Катерину (ДН-34) та УСАЧ Анастасію (ДН-43) з отриманням грамот від ректора КНУБА за високі здобутки у навчанні, вагомий особистий внесок, активну участь у житті університету та з нагоди Дня студента.
Також 18 листопада найкращі студенти КНУБА 2021 року здійснили візит до Чорнобильської зони відчуження в рамках співпраці Київського національного університету будівництва і архітектури та Державного агентства України з управління зоною відчуження, де ознайомилися із унікальними архітектурними та інженерними рішеннями побудови технологічних об’єктів тощо.
Більш детальна інформація про візит до Чорнобильської зони відчуження студентів КНУБА за посиланням – http://old.knuba.edu.ua/?p=131696
04.12.2021
2 грудня 2021 року у Київському національному університеті будівництва і архітектури відбулось нагородження десяти кращих доповідачів Студентської наукової сесії, доклади яких були представлені 26-27 жовтня 2021 року в рамках роботи Міжнародного науково-технічного форуму «Архітектура та Будівництво: нові тенденції і технології. Теорія та практика», а саме: VI Міжнародна науково-технічна конференція «Ефективні технології в будівництві», VIІ Міжнародна науково-технічна конференція «Архітектура історичного Києва. Інформаційні технології», VIII Міжнародна науково-технічна конференція «Нові технології в будівництві».
Більш детальна інформація про нагородження за посиланням – http://old.knuba.edu.ua/?p=133413
Кафедра дизайну вітає студентку 6 курсу спеціальності 022 «Дизайн» Козоріз Лілію з отриманням Подяки від ТОВ «ВЕКА Україна» за активну участь у VI Міжнародній науково-технічній конференції «Ефективні технології в будівництві» та представлення наукової доповіді «Вирішення проблем житла для бездомних осіб» (науковий керівник к.арх., доцент кафедри дизайну Косаревська Р.О.).
20.11.2021
17 листопада 2021 року в університеті відбулося відкриття Студентського центру олімпійської підготовки КНУБА, яке приурочено до Міжнародного дня студента.
Доцент кафедри дизайну Пилипчук Оксана Дмитрівна разом зі студентами 5 курсу спеціальності 022 «Дизайн» Пісьмак Мариною та Кислою Тетяною розробили художнє та дизайнерське рішення величезного банеру для оздоблення будівлі спорткомплексу КНУБА, загальний розмір якого складає 9х102 м.
Робота виконана в сучасному стилі, відповідає загальній композиційній ідеї простору території університету та функціональному призначенню комплексу.
17.11.2021
14.11.2021
Запрошуємо переглянути онлайн-виставку “ХЛІБНИЙ НАТЮРМОРТ”, де представлено 19 найкращих курсових робіт студентів кафедри дизайну КНУБА 2 курсу спеціальності 022 “Дизайн” (ДН-21, ДН-22), які були виконані у ІІ семестрі 2020-2021 н.р. Куратори виставки – старший викладач кафедри дизайну Штогрин Антоніна Олексіївна та викладач кафедри дизайну Штогрин Андрій Михайлович.
11.11.2021
Запрошуємо долучитися до вебінарів від Clarivate, безкоштовно, українською, з можливістю отримати сертифікат за умови прослуховування більше 90 % часу вебінару.
11 листопада 2021, 16:15–17:15
Тема: Відкрита наука України крізь призму Web of Science.
Тези: Темою цьогорічного тижня відкритого доступу, що пройшов 25-31 жовтня 2021 була “It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity”. На вебінарі розберемо що таке відкритий доступ, відкрита наука, які види є, які складнощі можуть виникати у вчених і організацій в зв’язку з імплементацією плану S, як змінилася вартість публікацій. На прикладі робіт українських науковців і сусідніх країн за даними бази Web of Science Core Collection і аналітичної система InCites оцінемо як впливає відкритість публікацій на подальшу цитованість робіт і чи дійсно ми маємо рівні можливості завдяки відкритому доступу. Де знайти видання відкритого доступу і ті де публікація безкоштовна. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: https://bit.ly/35u3DGW
9 грудня 2021, 16:15–17:15
Тема: Web of Science Core Collection – звіт за 2021.
Тези: Новий інтерфейс Web of Science Core Collection, з’явився наприкінці 2020 року і співіснував з класичним. Навесні новий інтерфейс став основною версією, що відкривається за замовчуванням, поступово всі функції, наявні у класичному інтерфейсі стали доступні у новому і запрацювали додаткові. На вебінарі розглянемо всі оновлення, що відбулися протягом 2021 року. Застосуємо старі та нові можливості для пошуку, збереження аналізу наукової інформації. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: https://bit.ly/38v8WrB
Вебінари проводить Тихонкова Ірина, к.б.н.,
Консультант з регіональних рішень Clarivate
Записи вибраних вебінарів на ютьюб каналі
https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Більш докладна інформація – https://discover.clarivate.com/ua_webinars
25.10.2021
Шановні колеги!
Висловлюємо Вам свою повагу та запрошуємо взяти участь у Міжнародному науково-технічному форумі “Архітектура та Будівництво: нові тенденції і технології. Теорія та практика”.
Форум буде проведено 26-27 жовтня 2021 р.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та відповідно постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020р. №50, з метою запобігання загрозі епідемії коронавірусної інфекції та забезпечення організації безпечного процесу проведення форуму передбачено у дистанційній формі на платформі ZOOM.
Інформація про роботу секцій, посилання на Zoom заходи та регламент проведення форуму наведено у програмі форуму – ФОРУМ КНУБА 2021 ПРОГРАМА-26-27.10.2021
19.10.2021
Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує конкурс претендентів на одержання у 2022 році щорічних грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.
Вік претендентів від 14 до 35 років.
Прийом заявок за встановленою формою здійснюється з 01 вересня до 01 листопада 2021 року за адресою: 01001, м. Київ, вул. Бориса Гринченка, 1.
Більш детальна інформація за посиланням – https://mkip.gov.ua/content/ogoloshuetsya-konkurs-na-oderzhannya-u-2022-roci-shchorichnih-grantiv-prezidenta-ukraini-molodim-diyachami-u-galuzi-kulturi.html
14.10.2021
11.10.2021
Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти проводить конкурси на здобуття премії:
🔹 імені М. Г. Дерегуса (https://bit.ly/3kUDk3P);
🔹 імені Катерини Білокур (https://bit.ly/2Ym0Mza);
🔹 імені Шолом-Алейхема (https://bit.ly/3mOboRM).
Подавати документи, необхідні для здобуття премії, слід на адресу Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти (вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ, 01001).
💰Грошова винагорода – 20 тис грн.
❗️Дедлайн подачі документів – 1 листопада 2021 року.
10.10.2021
05.10.2021
Шановні колеги!
Висловлюємо Вам свою повагу та запрошуємо Вас взяти участь у роботі наукового форуму “Архітектура та Будівництво: нові тенденції і технології. Теорія та практика”, що відбудеться
26-27 жовтня 2021 р. у Київському національному університеті будівництва та архітектури (КНУБА)
Організатори форуму Київський національний університет будівництва і архітектури, ДП “Науково дослідний інститут будівельного виробництва”, Академія будівництва України та Польська академія наук, за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерства освіти і науки України та Міністерства розвитку громад та територій України. Головною метою та місією форуму є обмін досвідом науковців України та країн Європейського Союзу у вирішенні питань впливу нових факторів на архітектурно-будівельну галузь, як на державному так і комерційному рівні. В рамках форуму будуть організовані тематичні конференції, які ставлять за мету охопити та поєднати усі тематики форуму в єдину соціально-культурну науково-технічну систему.
Учасникам буде надана можливість виступити з доповідями перед аудиторією. Партнери зможуть продемонструвати свою продукцію та презентувати діяльність, розмістити рекламу в друкованих матеріалах. Робота форуму висвітлюватиметься в ЗМІ та на сайтах організаторів і партнерів.
В рамках форуму будуть організовані тематичні конференції:
VIII Міжнародна науково-технічна конференція «Архітектура історичного Києва. Інформаційні технології»
Напрямки роботи конференції:
• Освіта та освітні програми в Україні та ЄС
• ВІМ в проєктуванні та реставрації
• Державне регулювання в будівельній галузі
• Геоінформаційні системи та управління територіями
• Архітектурна спадщина, охорона та облік
• Погодження та експертиза проєктів
• Інновації, технології, теорії, практики
• Архітектура та дизайн
• Стратегія інноваційного розвитку будівельної галузі України
VI Міжнародна науково-технічна конференція «Ефективні технології в будівництві»
Напрямки роботи конференції:
• Напрями державної стратегії розвитку smart-інфраструктури в Україні з використанням когнітивних технологій та “Building Information Modeling”
• Стале будівництво, енергозбереження та екологія
• BIM в будівництві та експлуатації
• Технологія та механізація будівництва
• Організація будівництва
• Стратегія інноваційного розвитку будівельної галузі України
VIII Міжнародна науково-технічна конференція «Нові технології в будівництві»
Напрямки роботи конференції:
• Зведення підземних споруд у складних умовах
• Експлуатація, ремонт та підсилення будівель в умовах ущільненої забудови
• Проектування, реконструкція та рекультивація полігонів та сміттєзвалищ
• Організація геодезичного моніторингу при зведенні і експлуатації будівель та споруд
• Автоматизація технологічних процесів в будівництві
• Перспективи розвитку нормативної бази в будівництві
Реєстрація для участі у форумі за посиланням https://forms.gle/uNuzKY3YAb8chHPw7
З усіх організаційних питань просимо звертатись до оргкомітету та секретаріату форуму https://tinyurl.com/konfknuba
З повагою, оргкомітет форуму. За додатковою інформацією звертайтеся за тел. +38 (044) 241-54-65 або на електронну пошту Konfknuba@gmail.com
04.10.2021
04.10.2021
Вітаємо студентку 4 курсу спеціальності 022 «Дизайн» Степаненко Діану з перемогою у конкурсі на кращий дизайн скляної упаковки (проект «Marie») – Verallia Design Awards 2021, який проводила французька компанія Verallia. Четвертий випуск конкурсу Verallia Design Awards відбувся цього року в Україні. Більше 50 студентів творчих спеціальностей створювали інноваційну упаковку в рамках заданої теми – «Індивідуальна, зручна упаковка».
Урочисте оголошення переможця конкурсу Verallia Design Awards відбулося 23 вересня 2021 року в IQ Business (м.Київ).
Більш детальна інформація про переможця Verallia Design Awards 2021 року на сайті компанії Verallia – https://ua.verallia.com/s/article/DiscovermoreVDAUA?language=uk
Кафедра дизайну КНУБА висловлює вдячність французькій компанії Verallia, зокрема маркетинг менеджеру – Verallia Україна – Помазанко Оксані, за запрошення до участі у конкурсі студентів спеціальності 022 «Дизайн» КНУБА, плідну співпрацю та надані фотографії.
03.10.2021
02.10.2021
Запрошуємо на жовтневі вебінари від Clarivate українською, безкоштовно, тривалість кожного заходу одна година у Webex.
Слухачі, які були присутні більше 90 % основного часу вебінару, протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінари – відкрито, перейдіть за посиланням, натисніть Register, заповніть анкету, не забувайте поділитися інформацією з колегами. Зважайте, що Webex не підтримує операційну систему XP.
11 жовтня 2021
Тема: Хижацьки видання: розпізнати та уникнути
Тези: Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару розглянемо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у, наприклад, Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації наприкінці вебінару.
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3zpFYnl
16:15–17:15 https://bit.ly/3lGpa6F
12 жовтня 2021
Тема: Підбір видання та оформлення матеріалів для публікації
Тези: Технічні та наукові критерії якості наукового видання. ISSN, doi, impact factor, які можуть бути варіації останнього. Як порівняти видання та обрати краще для публікації ваших досліджень. Публікаційний процес. Оформлення публікації, референс-менеджер EndNote, бізнес-моделі видання та як друкуватися безкоштовно, види рецензування, розповсюдження публікації, чи можна розмістити повний текст на своєму сайті. Як перевірити чи індексується видання у Web of Science. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації наприкінці вебінару.
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3lA8fm4
16:15–17:15 https://bit.ly/3ExNtw9
13 жовтня 2021
Тема: Типи пошуку в Web of Science Core Collection
Тези: На платформі Web of Science представлено чотири типи пошуку: документів, розширений, в пристатейній бібліографії та за автором. Протягом онлайн демонстрації розглянемо алгоритми пошуку, синтаксис пошукових запитів, найчастіші помилки користувачів. Уточнення, аналіз та збереження отриманих даних. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації наприкінці вебінару.
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3hOGJAy
16:15–17:15 https://bit.ly/3EC0HrZ
14 жовтня 2021
Тема: Можливості аналітичного інструменту InCites
Тези: Оглядовий вебінар з можливостей аналітичного інструменту InCites для наукових установ України. Які дані використовуються, які показники розраховуються, що таке CNCI, на що звертати увагу при аналізі здобутків установи, як порівняти ВНЗ за здобутками у певній галузі. Яка установа більш ефективна в певній галузі, чому? Як проаналізувати сукупність документів за певною темою. Преінстальовані автоматичні звіти і результати з урахуванням запитів користувача. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації наприкінці вебінару.
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3nOrVp4
16:15–17:15 https://bit.ly/3hYu3FX
Вебінари проводить Тихонкова Ірина, к.б.н., консультант з регіональних рішень Clarivate
Записи вебінарів українською на ютьюб каналі https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
19.09.2021
14 вересня 2021 р., напередодні 75-річного ювілею Заслуженого художника України Олександра Бородая (1946-2019), у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відкрилась унікальна виставка робіт Майстра та його дружини, художниці-портретистки Тамари Турдиєвої.
Старший викладач кафедри дизайну КНУБА Рябчук Л.В. завітала на виставку зі студентами 4 курсу спеціальності 022 «Дизайн», де вони мали можливість зустрітися з Тамарою Турдиєвою, вдовою митця, та ознайомитися з технікою гарячої емалі, а також доторкнутися до творчості метра сучасної монументалістики інтер’єру та екстер’єру.
14.09.2021
Вітаємо старшого викладача кафедри дизайну КНУБА Рябчук Лесю Вікторівну з отриманням Подяки від Селищного голови смт Брацлав М.Кобринчука за цінний внесок у створення мистецько-культурного простору (муралу «Зяньковецька Берегиня – Анна») в селі Зяньківці, участі у пленері в рамках мистецької акції «БугБезВіз» і виставці «Автопортрет у картині майстра» (роботи студентів спеціальності 022 «Дизайн») та волонтерську працю для розвитку Брацлавської селищної територіальної громади.
Більш детально про виставку «Автопортрет у картині майстра» та про мурал «Зяньковецька Берегиня – Анна» дивіться нижче у новинах кафедри дизайну.
07.09.2021
Вітаємо старшого викладача кафедри дизайну КНУБА Рябчук Лесю Вікторівну з отриманням Грамоти від Старости Зяньковецького округу Ю.Остапенка з нагоди 30-річчя Незалежності України, а також за сумлінну творчу працю і внесок у створення мистецько-культурного простору в селі: муралу «Зяньковецька Берегиня – Анна» й участі у пленарі в рамках мистецької акції «Буг-БезВіз-Зяньківці», яка стала важливою подією в культурному житті громади.
05.09.2021
Кабінет Міністрів України ухвалив Порядок скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації. Постанову №897 щодо цього затвердили 26 серпня 2021 року на засіданні уряду
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-skasuv-a897
01.09.2021
Вітаємо з початком навчального року та Днем знань!