За сприяння проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ткаченка В.В. викладачі, аспіранти  та студенти КНУБА взяли участь у роботі Міжнародної конференції «Етичні аспекти розвитку штучного інтелекту та когнітивних технологій», що організована в рамках проєкту «Cognitive technologies – studia II stopnia w j. Angielskim», що відбулась 6 травня 2021 р. в онлайн-форматі. З 2019 року викладачі Київського національного університету будівництва і архітектури д.т.н., професор Тугай Олексій Анатолійович, д.е.н., професор Климчук Марина Миколаївна під керівництвом д.іст.н., професора Володимира Володимировича Ткаченка спільно з фахівцями Сілезького технологічного університету працюють над реалізацією спільного польсько-українського науково-дослідного прєекту «Cognitive technologies – studia II stopnia w j. Angielskim». Для КНУБА участь у цьому проєкті дає можливість  реалізувати свій потенціал   у сфері когнітивістики та штучного інтелекту, що дозволить створити на базі університету  наукову школу з когнітивних технологій в освіті.

Під час проведення конференції польські колеги поділились своїм досвідом впровадження сучасних технологій організації навчального процесу в частині використання інформаційних сервісів, технологій електронного навчання та інноваційних підходів до забезпечення якості освітніх програм.

Dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ презентувала основні здобутки в рамках проекту «Когнітивні технології та штучний інтелект» та визначила основні напрями подальшої співпраці з Київським національним університетом будівництва та архітектури.

Dr Michał Boni – minister cyfryzacji (2011-2013), представив доповідь на тему: „Artificial Intelligence and Governance. Going Beyond Ethics”, де виокремив етичні аспекти розвитку штучного інтелекту та когнітивних технологій.

У рамках проєкту підготовлено курс за освітньою програмою «Когнітивні технології» за підтримки Польської національної агенції з академічних обмінів  (NAWA). Запропонований напрям – це поєднання традиційної когнітивної науки з інформаційними технологіями, що відповідає сучасним потребам ринку праці. Відповідно до умов міжнародного проєкту студенти будуть мати можливість навчатися в обох університетах за  програмою подвійного диплому. Зазначена освітня програма передбачатиме такі модулі навчання: когнітивні технології в сучасних бізнес-послугах; когнітивні технології та індустрія 4.0; когнітивні технології в послугах Smart City.

 

Відповідальна за наукову роботу

та міжнародні зв’язки Будівельного факультету

Климчук М.