05.05.21 о 12.00 EEST відбувся Міжнародний воркшоп “ERASMUS+ ЗНАЙОМСТВО з потенційними партнерами з компонентом міжнародної віртуальної мобільності до партнерського закладу вищої освіти Хорватії. У заході прийняли участь к.е.н., доц. Чернявська Ю.Б. та к.е.н., доц. Головаш Б.Е. Участь у заході проведено в рамках двосторонньої угоди про співпрацю між Інститутом соціально-економічних ініціатив та Київським національним університетом будівництва і архітектури від 19 січня 2021р.
У програмі заходу:
Ознайомлення з можливостями міжнародної мобільності за програмою Erasmus+, спілкування зі студентами України, що зараз знаходяться в Хорватії та навчаються за програмою Erasmus+ , віртуальний тур партнерським університетом, питання – відповіді.
За результатами роботи в міжнародному воркшопі науково-педагогічні працівники мають право включити результати модуля як 0,5 кредиту ECTS у міжнародних сертифікатних програмах Institute of Social and Economic Institute:
Сертифікатні освітні програми Інституту соціально-економічних ініціатив розробляються та реалізуються відповідно до чинного законодавства України та Спільної декларації міністрів освіти Європи:
“Європейський простір у сфері вищої освіти” (Болонья, 19 червня 1999 року);
ЗАКОН УКРАЇНИ Про освіту. Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст. 380;
ЗАКОН УКРАЇНИ Про вищу освіту. Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 37-38, ст. 2004;
ПОРЯДОК підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. ЗАТВЕРДЖЕНО Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800;
ПОЛОЖЕННЯ про порядок реалізації права на академічну мобільність. ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 579; Спільна декларація міністрів освіти Європи “Європейський простір у сфері вищої освіти”. Болонья, 19 червня 1999 року.
Під час презентації було приділено увагу можливостям навчання в одному з хорватських коледжів “Lavoslav Ružička”. Були представлені навчальні програми та гранти Erasmus+ до яких були долучені студенти і аспіранти Хорватського політехнічного інституту. Студенти по обміну розповіли про особливості навчання за кордоном, організацію суспільного життя та побуту в інституті, про стипендіальну програму тощо. Вебінар відбувався на англійській мові.
Erasmus+ це не тільки міжнародна програма, але й інклюзивна, цифрова та екологічна, метою якої є сприяння академічній мобільності у сфері освіти та професійного розвитку, а також сприяння неформальній та інформальній навчальній мобільності у сфері молоді. Зміцнення співпраці між ВНЗ та ключовими стейкхолдерами (підприємствами, науково-дослідними установами, соціальними партнерами, місцевими / регіональними органами влади, іншими організаціями у галузі освіти, професійної підготовки або молодіжної політики) заради сприяння якості та інноваціям у вищій освіті.
Чернявська Юлія,
к.е.н., доцент кафедри економічної теорії,
обліку та оподаткування