Уже вчетверте на базі КНУБА 17 листопада кафедра професійної освіти організовує і проводить Всеукраїнський круглий стіл з міжнародною участю «Актуальні проблеми освітнього процесу в контексті європейського вибору України». Мета заходу полягала у обговоренні тенденцій, що характеризують освітню галузь на сучасному етапі; дослідженні, вивченні, переосмисленні проблем, які пов’язані з покращенням якості підготовки фахівців, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації здобувачів освіти.

У круглому столі, крім учасників від  КНУБА, дистанційно взяли участь представники з понад 21 закладу освіти, у тому числі чотирьох зарубіжних (Словаччина, Мексика та двох з Польщі), а також практики з Великої Британії, Туреччини, США, Естонії, Німеччини та Італії. Учасники заходу надіслали більше 70 тез доповідей, що будуть видані у збірнику матеріалів заходу. Присутніми на засіданні круглого столу були більше 120 осіб.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА Олександр Ковальчук, який зазначив, що «Наш захід – це унікальна можливість обговорити актуальні питання розвитку освіти та ще один крок на шляху пошуку ресурсів повноцінного розвитку особистості, формування її відповідної професійної спрямованості, впровадження сучасних методик, новітніх технологій, створення ефективної інфраструктури освітньої галузі».

Науковці та практики обговорили та виробили спільні погляди на вирішення актуальних проблем освітнього процесу у ЗВО, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти України, післядипломної освіти, забезпечення якості та конкурентоспроможності освітньої системи, створення ефективних соціально-психологічних умов навчання, реалізації особистісно орієнтованих технологій у професійній діяльності викладача.

Цікавим виявився практичний досвід участі у таких заходах для наших студентів. Майже половину тез було надано саме студентами – як членами наукових гуртків кафедри професійної освіти КНУБА, так і інших ЗВО нашої країни за керівництвом їх наукових керівників. Цього  року присутні тези польських студентів. Це сприяє формуванню навичок науково-дослідної роботи розвитку творчого мислення та  професійній соціалізації сучасного студентства.