Сьогодні дуже часто ми чуємо терміни «енергозбереження» та «енергоефективність». Це пов’язано зі світовим трендом на зниження споживання енергії, згенерованої із невідновлюваних ресурсів, та, відповідно, заміщення її альтернативними та відновлювальними джерелами. В умовах України, яка не володіє значними запасами традиційних викопних ресурсів, та має  житловий фонд, термін експлуатації якого складає понад 50 років, гостро стоїть питання стосовно термомодернізації. Термомодернізація включає в себе комплекс заходів для підвищення показників енергоефективності теплової оболонки будівлі та її інженерних систем, до вимог, що є чинними.

Одним із шляхів зниження споживання енергії є оптимізація теплових витрат споживачем, що можливо завдяки проведенню енергетичного аудиту. У загальному розумінні енергетичний аудит – це комплекс заходів з обстеження, аналізу та розробки рекомендацій стосовно підвищення енергоефективності об’єкту.  Енергетичний аудит дає змогу оцінити першочерговість проведення заходів, варіанти їх комбінації, а також провести  попередню оцінку фінансових показників кожного заходу.

Проведення енергетичного аудиту можливе за наявності наступних факторів:

  • вища освіта за освітніми програмами «енергетичний менеджмент; енергоефективні муніципальні та промислові теплові технології» та «теплогазопостачання і вентиляція», для яких кафедра теплотехніки є випусковою;
  • наявність сучасних технічних засобів з обстеження будівель та інженерних систем (тепловізор, термоанемометр, газоаналізатор, вимірювач із датчиком теплових потоків, ультразвукові вимірювач витрати, термометри і т.д.);
  • атестація та сертифікація фахівців з енергетичної ефективності будівель.

Кафедра теплотехніки  надає сучасні знання та має технічні засоби для підготовки фахівців з енергетичних обстежень. Запрошуємо на навчання!

 

Асистент кафедри теплотехніки Євген Кулінко