Захисти магістрів на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА

Урочистий захист проходив у вигляді онлайн-конференції 26 та 27 травня за участі першого проректора КНУБА професора Дениса Олеговича Чернишева, декана архітектурного факультету КНУБА професора Олександра Володимировича Кащенка, директора Державного історико-культурного заповідника у Дубно Леоніда Святославовича Кічатого.

Головував на захисті президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у Атестаційній екзаменаційній комісії №4 працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко, секретар В.О.Чайка.

Незважаючи на численні несподівані складнощі та життєві обставини, що змусили багатьох змінити умови роботи і неодноразово змінювати місця перебування, дипломники та їхні керівники продовжували працювати і разом дійшли до урочистого захисту.

Серед дипломних проєктів, які успішно пройшли захист розповімо про деякі з них.

У проєкті Вікторії Басараб на тему: «Принципи ревіталізації громадських центрів в історичному середовищі (на прикладі громадського центру в межах вулиць Шевченка і Лятишевського у м. Богородчани Івано-Франківської обл.)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. С.В.Сьомка, сформоване цілісне середовище, де історичні споруди гармонійно поєднуються з новими громадськими об’єктами, забезпечуючи давньому місту сучасні можливості.

У проєкті Олександра Рехліцького на тему: «Особливості реконструкції фортифікаційних споруд-замків (на прикладі реновації Кременецького замку на горі Бона під музей-туристичний центр у м. Кременець, Тернопільської області)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. І.Г.Новосад, пропонується консервація пам’ятки та створення навколо сучасного ландшафтного дизайну та нового музейного комплексу – майбутнього центру тяжіння для туристів.

Проєкт Дар’ї Котеленець на тему: «Принципи формування історико-архітектурного середовища монастирів Рівненщини (на прикладі реконструкції Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у м.Дубно, Рівненської обл.», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. С.О.Ніканоров, був відзначений присутнім на захисті директором Державного історико-культурного заповідника у Дубно Леонідом Кічатим. Адже цей проект суттєво доповнить низку науково-проектних пропозицій для перспективного розвитку заповідника, що протягом 7 років створювали студенти разом з викладачами кафедри ОААП.

У проєкті Анастасії Пазюри на тему: «Особливості реконструкції дитячих медичних закладів (на прикладі ревіталізації Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» по вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1 у м. Києві)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. Т.В.Русевич, на основі вивчення потреб цієї видатної лікарні, спілкуючись з її керівництвом, створено концептуальний проєкт розвитку у вигляді новітнього архітектурного комплексу, що тепер буде використано при реальній реконструкції.

Також звернемо увагу на проєкт Владислава Цвітка на тему: «Методи реконструкції фортифікаційних споруд (на прикладі реновації Тараканівського форту в с. Тараканів, Рівненської області)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. І.Г.Новосад, в якому здійснено докладну фіксацію існуючого стану пам’ятки та запропоновано дуже тактовне виявлення історичних споруд та архітектурну адаптацію як туристичного центру.

Наприкінці захисту проєктів шановні гості, члени комісії, викладачі вітали майбутніх архітекторів, бажали їм успішного професійного та особистого подальшого життя. У відповідь наші магістри висловили багато приємних слів подяки та побажань своїм вчителям.

 

Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков