Кафедрою архітектурного проектування цивільних будівель і споруд представлено цікавий та актуальний дипломний магістерський проект на тему «Принципи формування пасажирських терміналів на прикладі м. Гостомель». Автор дипломного проекту – студентка групи АРХ 62-А Оксана Оксюковська.
У ході дипломного проектування досліджено сучасний підхід до будівництва аеровокзальних комплексів середньої пропускної спроможності та можливість їх розширення в разі необхідності в майбутньому. Крім сучасної технологічної складової, яка відображена в планувальному рішенні, будівля має легкий та виразний образ, притаманний таким значним громадським спорудам, як повітряні ворота міста та держави. Адже даний Гостомельский аеропорт після реконструкції передбачено використовувати як для внутрішніх так і для міжнародних рейсів.
Проектом запропоновано визначити розрахунковий пасажиропотік аеровокзалу в 1000 пас./год. з перспективою збільшення до 2000 пас./год, та забезпечено зручний зв’язок авіа-терміналу з основними міжміськими магістралями, в тому числі з залізничним транспортом.
Проектом передбачено:
- Будівництво об’їзної дороги по лівому берегу пойми р. Ірпінь з влаштуванням нового мостового переходу до пасажирського терміналу.
- Влаштування вантажного терміналу з подовженням існуючої залізничної гілки та автодороги.
- Влаштування готелю на 100 номерів в складі пасажирського терміналу.
- Будівництво гостьових паркінгів з нормативним розрахунком кількості машино-місць.
- Пасажирський термінал та ВПП виконати з урахуванням можливості прийняття міжнародних та внутрішніх рейсів для всіх типів літаків.
Передбачити влаштування постів митного та паспортного контролю, зон магазинів та бутіків, в тому числі DUTY FREE, ресторани, фудкорти та зони очікування з залами для бізнес класу. Застосувати новітню систему автоматизованої обробки багажу пасажирів конвеєрного типу.
- Влаштування диспетчерської вежі в складі терміналу.
- Розведення основних потоків вильоту та прильоту пасажирів.
- Забезпечення зручного зв’язку пасажирського терміналу з залізничною станцією
- Застосування технічних та архітектурно-планувальних рішень для підвищення безпеки пасажирів з урахуванням форс-мажорних обставин. Влаштування укриттів для пасажирів.
- Ремонтні роботи та реконструкцію існуючої ВПП та ангару для зберігання літаків заводу «Антонов» «Мрія».
- Врахування меморіального значення даної теми. Використати тему знищеного транспортного літаку «Мрія» в методах архітектурної виразності.
Автором, до речі, запропонована назва нового аеропорту, – «Мрія».
Пасажирський термінал "Мрія" у місті-герої Гостомелі – це погляд у майбутнє! Проєкт надасть велику перспективу на розвиток столиці та передмість.
Даний концептуальний проєкт розроблено під кервіництвом викладачів кафедри АПЦБС архітектурного факультету КНУБА:
завідувач кафедри АПЦБС д-р арх., проф. Куцевич. В. В, канд. арх., доц. Зенькович Н. Г., канд. арх., доц. Бридня Л. Ю. ас. Галак К. Т., доц. Яновицький. Є. Л.
Повний концептуальний проєкт ви можете завантажити за посиланням:
Лариса Брідня,
заступник декана архітектурного факультету