Спеціальність 192«Будівництво та цивільна інженерія»

Пріоритетна  і найважливіша спеціальність

Кожний історичний час має свої особливості і потреби, але однією з стабільних потреб в усі часи для людей було житло. Саме цю ключову позицію слід враховувати при обранні професійного шляху молодою людиною. Будівництво суттєво змінилося, відповідаючи на архітектурні проекти сучасності,  які неможливо впровадити без відповідних будівельних матеріалів і конструкцій. Номенклатура і якість матеріалів і конструкцій відповідають потребам ринку – від нових залізобетонних конструкцій до  стінового  скла та оздоблювальних матеріалів. Саме тому серед різноманіття спеціалізацій, за якими Київський національний університет будівництва і архітектури  готує фахівців за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» приорітетною можна вважати освітню програму «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів», за якою здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів на будівельно-технологічному факультеті з отриманням диплому інженера-будівельника-технолога. Зупинимося конкретно без рекламних особливостей подання інформації на ключових питаннях, які цікавлять молоду людину.

  1. Працевлаштування. Слід зазначити, що сучасна будівельна індустрія

відчуває боляче послаблення саме за рахунок недостачі професіоналів на всіх ланках комплексу – від приватних підприємств малого бізнесу  до потужних акціонерних та державних компаній. Скористуємось конкретними типовими  прикладами.

Досить молоде киівське підприємство  «А-бетон» під керівництвом Нєстєрова В.Г. за 6 років стало найпотужнішим з виробництва спецзалізобетонних конструкцій та товарного бетону, але для його розвитку вкрай потрібні інженери-технологи від проектувальників до керівників підрозділів з достойним фінансовим забезпеченням.

Випускниками факультету, перш за все за участю Кіндрася І., створено приватне підприємство «Київ-ресурс», розвиток якого починалося з виробництва цементів, потім виробництва товарного бетону (керівник канд..техн.наук Попруга П.В.), а в 2022 р було придбано нову технологічну лінію з виробництва оздоблювальних матеріалів. Практично розвиток підприємства забезпечується випускниками будівельно-технологічного факультету, які працюють досить плідно, мають добре фінансове забезпечення та запрошують молодих спеціалістів.

ТОВзІІ «Хенкель Баутехнік Україна» з перших часів існування створено випускниками факультету – від керівників підрозділів (докт.техн.наук Рунова Р.Ф., канд..техн.наук Числіцька О.В., канд..хім.наук Яменко О.Б.) до інженерів-технологів на виробничих лініях, де зараз працює більше 10 таких фахівців, а підприємство запрошує нові кадри з достойними пропозиціями заробітної платні. Слід зазначити, що спеціалісти-технологи мають можливість підніматися по кар’єрним сходинкам, проходячи шлях до керівних посад на підприємстві з відповідною платнею.

Типовими прикладами ефективного працевлаштування та постійної потреби в молодих спеціалістах є компанія ПБГ «Ковальська» та корпорація «ДБК-Житлобуд».  Президент Пилипенко О.С., віце-президент Суруп В.Ю. та ще 27 спеціалістів різного рівня – це випускники факультету різних років, а назву компанії надано на честь випускниці  1962 року  покійної Світлани Ковальської. Кожний рік компанія запрошує до своїх лав випускників факультету і пропонує умови працевлаштування. ТОВ «Домобудівний комбінат №4» було створено випускниками будівельно-технологічного факультету, в тому числі Палієнко М.І., героєм України Поляченко В.А., на цей час комбінат очолює герой України Шилюк П.С., а в лавах співробітників більше 20 випускників. Але найголовніше – всі провідні компанії гостро відчувають потребу в молодих спеціалістах, яких готує будівельно-технологічний факультет, їх чекає цікава робота, професійне зростання та соціальне забезпечення.

Провідну компанію «УкрНДІпроектреставрація очолює випускник факультету канд..техн.наук Тимкович В.Ю. Ця компанія завжди запрошує до роботи над оновленням історичних споруд, реконструкції будівель, тобто досить творчої професійної матеріалознавчої роботи.

Можна довго перераховувати прізвища директорів потужних підприємств всієї України, які з вдячністю згадують Київський національний університет будівництва і архітектури і отриману на будівельно-технологічному факультеті професію, а також запрошують до роботи на підприємстві.

Шлях випускника будівелно-технологічного факультету є багатовекторним, це визначає, що на будь-якій ланці процесу будівництва фахівець має можливість прийняти участь від проектування підприємства та корегуючих проектних робітах  на будівельному майданчику до забезпечення технічного контролю якості конструкції та її окремих елементів. Наприклад, типовим бачити на наших дорогах машини-бетоновози, але слід знати, що виробництво сучасного бетону, без якого не може бути зведено ані однієї будівлі, це складний технологічний процес, яким керує інженер-технолог. Тільки технолог може дати кваліфіковану оцінку якості бетонної конструкції при її зведенні та при експлуатації. Яскравий приклад: в США в 1933 році на річці Колорадо було зведено 220-метрову греблю, уклавши в неї більше 3 млн куб.метрів бетону. Це  було б неможливо без знань і участі інженерів-технологів, що забезпечили рецептурні рішення, виробництво та догляд за бетоном в конструкції, яка експлуатується майже 90 років. Конструкції всіх висотних споруд Києва та інших міст не могли б бути зведені без участі інженерів-технологів. Їх праця завжди востребувана і фінансово забезпечена.

  1. Базова і професійна підготовка. Для забезпечення виробництв різних напрямків відповідними фахівцями на будівельно-технологічному факультеті розроблений і здійснюється учбовий план підготовки студентів. Над його впровадженням працюють професори і доценти світового рівня, що мають дипломи лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, є заслуженими працівниками освіти України, за підготовленими ними підручниками навчаються студенти всіх будівельних університетів нашої країни. Серед фундаментальних дисциплін першого року навчання студенти отримують знання, наприклад, з  таких дисциплін:

–  математичне моделювання та оптимізація технологічних процесів;

  • обчислювальна математика та програмування;
  • теоретична та прикладна фізика;
  • загальна неорганічна хімія;
  • кристалохімія, кристалографія та мінералогія;
  • прикладна механіка;
  • основи нанотехнологій функціональних та конструкційних матеріалів;
  • дизайн як вид проектної діяльності.

До дисциплін прикладного професійного характеру слід віднести  такі, що засвоюються студентами протягом останніх двох-чотирьох років навчання, наприклад:

  • в’яжучі матеріали;
  • бетони і будівельні розчини;
  • оздоблювальні матеріали в дизайні архітектурного середовища;
  • основи виробництва стінових та оздоблювальних матеріалів;
  • технологічні системи сухого будівництва;
  • будівельні конструкції, бетонні та кам’яні, металеві та деревинні;
  • арматура для залізобетонних конструкцій;
  • основи технології, механізації та організації будівництва;
  • технологічні лінії з виробництва бетонних і залізобетонних конструкцій і виробів, керамічних виробів, ніздрюватих виробів, алюмінієвих конструкцій та ін..

Отримання теоретичних знань супроводжується виконанням лабораторних робіт, практичних занять, а також проектних робіт від виконання курсових проектів за дисциплінами до комплексної випускної роботи, яку захищають студенти перед Атестаційно-екзаменаційною комісією.

Після 4-х років навчання студент отримує диплом бакалавра; після 5,5 років навчання – диплом магістра. В останньому випадку крім промислової діяльності перед випускниками відкриваються унікальні можливості почати наукову кар’єру в науковій школі  світового рівня  проф..В.Д.Глуховського, до якої можна залучитись починаючи зі студентства, а потім продовжити наукову діяльність в межах науково-дослідного інституту ім. Глуховського при університеті. Наукова діяльність відкриває можливості міжнародного спілкування, стажування та участь в міжнародних конференціях. Студенти протягом семестру можуть проходити навчання в закордонних університетах, а також користатися програмами подвійних дипломів з європейськими університетами.

Спілкування з випускниками свідчить про те, що засвоєний об’єм теоретичних і професійних дисциплін дозволяє інженеру-технологу використати їх на будь-якому виробництві, знаючи основні принципи технологічного процесу.

3.Студентське життя. Гуртожиток для студентів будівельно-технологічного факультету знаходиться на відстані 15 хв пішої ходи до університету, знаходиться на вул.Волинська 11/14 і забезпечує житлом всіх бажаючих навчатися. Для культурного і спортивного життя університет має величезний спортивний комплекс зі стадіоном та закритим басейном, а студентський клуб гостинно приймає всіх бажаючих.

Запрошуємо отримати освіту на будівельно-технологічному факультеті Київського національного університету будівництва і архітектури за спеціалізацією 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за освітньою програмою «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів». Вас тут чекають. Звертатися в деканат будівельно-технологічного факультету (к.268):

– декан факультету  професор, доктор технічних наук Гоц Володимир Іванович (випускник ф-ту 1978.. р.) (044) 246-30-16;;

– заступник декана доцент, кандидат технічних наук Бондаренко Ольга Петрівна (випускниця факультету 2002 р)  (067-683-68-85);

– заступник декана доцент, кандидат технічних наук Бердник Оксана Юрієвна (випускниця факультету 2005 р)  (097 696 60 65)