Спеціальність 122 – «Комп’ютерні науки»
Пропонуємо ознайомитись зі спеціальністю факультету інформатизації і інформаційних технологій КНУБА – 122 «Комп’ютерні науки», що належить до галузі знань 12 «Інформаційні технології».
Загальна інформація
Метою освітньої програми є формування та розвиток загальних і професійних компетентностей у фахівців, які володіють фундаментальними знаннями і практичними навичками в області комп’ютерних наук, сприяння соціальній стійкості та мобільності на ринку праці випускників, здатних розв’язувати складні спеціалізовані практичні задачі засобами інформаційних систем і технологій.
Спеціальність для тих, хто бажає займатись розробкою, тестуванням та підтримкою складних інформаційних систем – тобто виконувати складну, але цікаву роботу враховуючи те, що такі системи зараз присутні у всіх сферах промисловості, побуті тощо.
Об’єкт(и) вивчення та/або діяльності:
- математичні, інформаційні, імітаційні моделі реальних явищ, об’єктів, систем і процесів, предметних областей, подання даних і знань;
- методи і технології отримання, зберігання, обробки, передачі та використання інформації, інтелектуального аналізу даних і прийняття рішень;
- теорія, аналіз, розробка, оцінка ефективності, реалізація алгоритмів, високопродуктивні обчислення, у тому числі паралельні обчислення та великі дані.
Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних проводити теоретичні та експериментальні дослідження в галузі комп’ютерних наук; застосовувати математичні методи й алгоритмічні принципи в моделюванні, проектуванні, розробці та супроводі інформаційних технологій; здійснювати розробку, впровадження і супровід інтелектуальних систем аналізу й обробки даних організаційних, технічних, природничих і соціально-економічних систем.
Теоретичний зміст предметної області: сучасні моделі, методи, алгоритми, технології, процеси та способи отримання, представлення, обробки, аналізу, передачі, зберігання даних в інформаційних системах.
Методи, методики та технології: математичні моделі, методи та алгоритми розв’язання теоретичних і прикладних задач, що виникають при розробці ІТ; сучасні технології та платформи програмування; методи збору, аналізу та консолідації розподіленої інформації; технології та методи проектування, розроблення та забезпечення якості складових ІТ; методи комп’ютерної графіки та технології візуалізації даних; технології інженерії знань, CASE-технології моделювання та проектування ІТ;
Інструменти та обладнання: розподілені обчислювальні системи; комп’ютерні мережі; мобільні та хмарні технології, системи управління базами даних, операційні системи.
Що вивчають наші студенти?
Протягом свого навчання студент вивчатиме наступні дисципліни:
- Фізичне виховання
- Фізика
- Математичний аналіз
- Дискретна математика
- Програмування та алгоритмічні мови
- Історія української державності та культури
- Вступ до фаху
- Ділова іноземна мова
- Основи академічного письма
- Об’єктно-орієнтоване програмування
- Історія філософії та філософської думки
- Комп’ютерна схемотехніка та електроніка
- Теорія рядів дійсної та комплексної змінної
- Теорія алгоритмів
- Технології комп’ютерного проектування
- Теорія ймовірності
- Системне програмування
- Теорія управління
- Організація баз даних та знань
- Крос-платформне програмування
- Дослідження операцій
- Інтелектуальний аналіз даних
- Системний аналіз
- Стандартизація в інформаційних системах
- Комп`ютерні мережі
- Проєктування інформаційних систем
- Політологія
- Хмарні та GRID технології
- Моделювання систем
- Інтелектуальні ІСТ ДТС будівель
- Теорія прийняття рішень
- Фахова іноземна мова
- Управління ІТ проєктами
Якою професійною діяльністю можна займатись після закінчення навчання?
Закінчивши нашу спеціальність, випускник може займатись професійною діяльністю інженера програмного забезпечення; інженера програміста; системного програміста; програміста баз даних; web-програміста; системного адміністратора; інженера з супроводу інформаційних систем; фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення.
Для випускників, що мають бажання поглибити свої знання, або працювати в науковому секторі, є можливість продовжити навчання за освітньою програмою ступеня магістра, та набути додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.
Що з житлом для студентів з інших міст?
Гуртожиток факультету автоматизації і інформаційних технологій знаходиться в 5 хвилинах ходьби від університету, за адресою вул. Освіти 7, та надається всім, хто його потребує.
Що цікавого окрім навчального процесу?
- Зустрічі з роботодавцями
Кафедра інформаційних технологій проводить зустрічі з роботодавцями для студентів факультету автоматизації і інформаційних технологій. В ході даних зустрічей обговорюються напрями роботи, як програмна інженерія та тестування, захист інформації, бізнес-процеси тощо. Студенти в свою чергу можуть обрати напрямки, в яких вони хочуть розвиватись, як професіонали; отримати необхідну інформацію, щодо навичок, які потрібні для прийому на майбутнє місце роботи.
До списку організацій, з якими тісно співпрацює кафедра входять:
- Procom
- VitoEnergy
- Спілка Автоматизаторів Бізнесу
- Liraland Group
- Участь у міжнародних конференціях.
Кафедра інформаційних технологій щорічно організовує наступні конференції:
- Науково-практична конференція «Управління розвитком технологій»
- БУД-МАЙСТЕР-КЛАС
- Науково-практична конференція «Розподілені програмні системи і технології»
- Академічна мобільність
Положеннями університету передбачена можливість, як національної, так і міжнародної кредитної мобільності.
- Участь у Раді студентського самоврядування
Маєш бажання стати частиною колективу громадського самоврядування, що забезпечує захист прав і інтересів осіб, що навчаються у закладі вищої освіти? Хочеш організовувати заходи, керувати та прислухатись, як до студентів, так і до викладачі? Можеш стати частиною Ради студентського самоврядування. Інформацію можна знайти за цим посиланням.
- Спорт
В стінах нашого університету розвинута кафедра фізичного виховання та спорту. Є велика кількість залів, секцій, басейн та стадіон. Якщо у студента вже є якісь досягнення, або він має бажання додатково розвиватись в даному напрямку – тренери з фізичної підготовки з задоволенням йому допоможуть.
- Свята
Студентам пропонуються веселі святкування, наприклад день факультету автоматизації і інформаційних технологій.