Спеціальність: 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Вітаю абітурієнтів та їхніх батьків, сьогодні я вам розповім про одну зі спеціальностей факультету автоматизації і інформаційних технологій КНУБА – 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (скорочено АКІТ), яка належить до галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування».

Загальна інформація

Сучасний світ автоматизовано у великій мірі, це стосується як послуг держави та різних компаній, так і об’єктів, які нас оточують. Саме автоматизації об’єктів ми навчаємо наших студентів.

По-перше, автоматизація будівель, так звані «розумні будинки», це може бути як котедж, так і великий торгівельний центр, наші випускники можуть створити систему автоматизації для будівлі будь-якого розміру і призначення. Україна розвивається в напрямку будівництва, люди звикають до комфортних будинків, які економічно споживають ресурси, і дати їм такий комфорт – задача наших випускників.

По-друге, автоматизація виробництв будівельного профілю, тому що в масштабах заводів всі процеси автоматизовані з використанням спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення, і тепер в цій галузі необхідні нові підходи до прозорості та відстежуваності виробничих процесів, створення цифрових двійників, використання хмарних технологій, штучного інтелекту, і інші поняття, які вкладаються в концепцію Індустрії 4.0. Розвитком Індустрії 4.0 в Україні активно та давно займається Асоціація підприємств промислової автоматизації України, з якою ми співпрацюємо з 2014 року.

Що вивчають наші студенти?

Навчання після школи триває 4 роки:

1 курс є загальноосвітнім (Математика, Фізика, Програмування, Комп’ютерна техніка, тощо);

з 2 курсу починають вивчати спеціальні дисципліни (Електроніка, Комп’ютерне моделювання, Метрологія, Основи робототехніки та інтернету речей, тощо);

3 та 4 курс майже повністю складаються з спеціальних дисциплін, де вивчають технічні засоби, системи, підходи до автоматизації різних об’єктів, спеціалізоване програмного забезпечення, спеціалізовані мови програмування, тощо.

За час навчання студент вивчає декілька мов програмування та спеціалізованих програмних продуктів, які будуть необхідні в процесі працевлаштування та роботи.

  • Autocad та Autocad Electrical
  • RFID
  • Python
  • C++
  • mySCADA
  • KEIL та μVision
  • STM 32 Cube
  • VisiLogic™ for Vision™
  • LabView та багато інших

Освітню програму повністю можна переглянути тут.

З вибірковими дисциплінами, які рекомендує кафедра автоматизації технологічних процесів ознайомитись можна тут.

Завершенням навчання є написання атестаційної кваліфікаційної роботи під керівництвом викладача, якого студент обирає сам, як і тему роботи. Випускаючою кафедрою є Кафедра автоматизації технологічних процесів, і керівник обирається з викладачів цієї кафедри.

Після захисту, щасливі, але втомлені випускники виглядають так, коли захист в оффлайні.

Або так, коли в онлайні.

Хто допомагає студенту адаптуватись в університеті?

  1. Заступниця декана зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» – Леся Георгіївна Соболевська. Поспілкуватись про питання, які вас хвилюють можна як до вступу, так і після.

Контакти: +380956296763, sobolevska.lg@knuba.edu.ua, к.242, 2 поверх, Головний корпус КНУБА.

  1. Куратор/кураторка, призначають в серпні, перед початком навчання.

Що з житлом для студентів з інших міст?

Гуртожиток нашого факультету знаходиться в 5 хвилинах від університету, за адресою вул. Освіти,7.

Ми надаємо гуртожиток всім, хто його потребує.

Що є цікавого, крім навчального процесу?

Тут у нас є багато цікавої інформації.

  1. Дуальна освіта.

Для  спеціальності 151. Автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій є проєкт із дуальної освіти разом із ПрАТ “ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ”. Впровадження цього проєкту дає декілька бонусів – за бажанням, працевлаштування в компанії, участь в освітніх заходах у рамках проєкту, наприклад, тренінги з тайм-менеджменту.

  1. Участь в конференціях із науковими доповідями, конкурсах наукових робіт та в олімпіадах разом із командою інших студентів, останнім часом в онлайн форматі, але ми віримо в ЗСУ, тому сподіваємось, що найближчим часом повернеться можливість відвідувати конференції, олімпіади в інших містах особисто.

Наприклад, наші студенти брали участь та посіли призове місце в конкурсі на краще структурне рішення у Всеукраїнській олімпіаді «Механотроніка в машинобудуванні». Серед завдань олімпіади було програмування руху моделі машини, складання пневматичної та електропневматичної схем із подальшим збором на стендах компанії FESTO та запуском для відпрацювання заданого циклу роботи.

  1. Участь у Хакатонах за напрямком спеціальності чи спорідненими.

Якщо у вас виникло питання, що таке Хакатон – це сполучення слів хак та марафон, тобто в обмежений час (24-48 годин), командою треба вирішити практичну задачу. Командам допомагають ментори-експерти, а задачі видає та організація, яка запустила Хакатон, зазвичай задачі вимагають інноваційних рішень, нових ідей та підходів, та свіжого погляду на тему. Хакатони проводять з різних тематик і задач, також для різного рівня учасників, але в будь-якому випадку це надзвичайно цікавий досвід, та перевірка себе, своїх знань, умінь, вміння працювати в команді. Деякі згадки про досвід хакатонів можна знайти у відгуках наших випускників останніх років (дивитесь у п.8).

До карантину ми встигли організувати Хакатон Smart University в КНУБА, де взяли участь команди з різних спеціальностей, але перемогу здобули студенти спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» і отримали головний приз  -грошову винагороду, команди, які посіли 2 та 3 місце отримали сувеніри від спонсора, компанії CLAP.

Команди студентів зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» брали участь і перемагали в Хакатоні «Місто нових ідей», який проходить в м. Славутич в рамках конференції INUDECO. На Хакатоні «Місто нових ідей» учасникам пропонують винайти цікаве рішення для міського простору та містян Славутича.

  1. Automation HUB

Підготовка до хакатонів, олімпіад і інших конкурсів часто проходить в нашому Automation HUB, який знаходиться в окремому приміщенні нашого гуртожитку, біля університету.

Наш хаб – це лабораторія для виконання студентських інженерних проєктів, власних, або навчальних, це простір вільної інженерної думки, там є обладнання, робочі місця, можна скористатися допомогою викладачів, або старших курсів, можна просто в тиші попрацювати над навчальними завданнями.

  1. Участь в Раді студентського самоврядування.

Якщо маєш хист та бажання до громадської роботи, гарний варіант застосувати свої здібності в нашій РСС, у них є багато задач та можливостей, докладніше тут.

  1. Спорт.

У КНУБА дуже потужна кафедра фізичного виховання і спорту, багато секцій, залів, басейн, новий стадіон, тому якщо студенти мають вже досягнення, або бажання ці досягнення мати – тренери різних напрямків приймуть вас в команду університету з відповідного виду спорту.

Також кожного року проходять Спартакіади – це весела розвага, навіть для тих, хто не збирається отримувати спортивні рекорди.

  1. Свята.

Ми вміємо і весело святкувати, наприклад день факультету автоматизації і інформаційних технологій до карантину проходив у вигляді арт-ярмарки з фотозоною, музикою й іншими розвагами.

  1. Працевлаштування та наші випускники.
  • Допомагаємо в працевлаштуванні за необхідності.
  • Виробничу практику (на 3 курсі) студенти проходять на профільних підприємствах, часто потім залишаються там працювати.
  • Велика частина студентів починає працювати за спеціальністю після 3 курсу.
  • Тема атестаційної випускної роботи може бути з тих задач, які студент вирішує на роботі, та з якими вже добре знайомий, що значно економить час.

Відгуки наших випускників можна почитати на сторінці кафедри тут.