Викладачі кафедри геоінформатики і фотограммерії взяли участь в українсько-японському проекті “Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні”. Відповідно до Наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №786 від 07.12.2015 року було внесено зміни до складу робочої групи з питань підготовки та реалізації проекту “Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні”, утвореної наказом Держгеокадастру від 15.10.2015 №610 “Про утворення робочої групи з питань підготовки та реалізації проекту з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA)”.
Далі…
д-р техн. наук, проф., завідувач кафедри ГІФ Карпінський Юрій Олександрович, д-р техн. наук, проф., Лященко Анатолій Антонович,
канд. техн. наук, асистент Лазоренко-Гевель Надія Юріївна.
У середині вересня 2015 року розпочалася практична фаза реалізації українсько-японського проекту “Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні”.
Урочисте відкриття проекту відбулося 9 жовтня 2015 року в готелі Хілтон м. Києва за підтримки Посольства Японії в Україні. Тривалість проекту становить 2 роки (2015-2017 рр.).
Цей проект реалізується за технічної та фінансової підтримки Японської агенції міжнародної співпраці (JICA). Основним партнером від української сторони є Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру. Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) – це найбільше в світі агентство двостороннього розвитку, що надає технічну підтримку, пільгові кредити та грантову допомогу в різних сферах діяльності. Проекти за підтримки JICA реалізуються в більш ніж в 150 країнах світу.
Планується, що пілотний проект зі створення національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) буде реалізований на території площею приблизно у 900 км2. На експериментальній території буде зібрано та систематизовано геопросторові дані про пілотну територію, створено на їх основі базовий набір геопросторових даних у відповідності до серії міжнародних стандартів ISO 19100 “Географічна інформація/Геоматика” та специфікацій INSPIRE, планується гармонізація зазначених міжнародних стандартів відповідно до українських реалій. На завершальній стадії проекту Україна отримає готовий прототип НІГД: десятки інформаційних нашарувань, поєднаних між собою, які будуть відображатись на єдиному Геопорталі. Планується у подальшому поширення створеного прототипу інфраструктури геопросторових даних на територію всієї України. Проект має стратегічне значення для соціально-економічного розвитку держави та дозволить Україні у майбутньому інтегруватися в європейський і світовий інформаційний простір.