Слєпцов Олег Семенович
Президент Української Академії Архітектури, Народний архітектор України, доктор архітектури, професор, лауреат Державної премії України в галузі архітектури. Член Національної спілки архітекторів України. Член-кореспондент, професор Міжнародної академії архітектури, Chair Professor Харбіну політехнічного університету / HIT. Почесний професор Одеської Державної академії будівництва та архітектури. Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Київського національного університету будівництва і архітектури.
Автор та ідейний лідер: реорганізації кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування по створенню нових унікальних освітньо-наукових програм для підготовки магістрів архітектури – «Архітектура будівель і споруд: реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура», «Архітектура будівель і споруд: інноваційна архітектура» (з 2018 року); з підготовки докторів та кандидатів архітектури; публікацій архітектурних книг – підручників, посібників, монографій та альбомів; з покращення учбово-матеріальної бази кафедри.
https://orcid.org/0000-0001-5441-5453
Олег Слєпцов http://bit.ly/OSleptsov
slieptsov.os@knuba.edu.ua
http://sleptsov.org http://licencearch.com.ua
https://ru.wikipedia.org/wiki/Слепцов,_Олег_Семёнович
тел.: (044) 241-55-64, внутр. 5-64, кімната 219
Загальна інформація
Народився в м. Харків, Україна.
Закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту (1980), аспірантуру в науковому відділенні Київ ЗНДІЕП, завідувач науково-проектним сектором Київ ЗНДІЕП; творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро ЛІЦЕНЗіАРХ (з 1992 року).
Автор 350 проектів житлово-цивільного призначення, в т.ч. 100 Православних храмів і комплексів в 70 містах і населених пунктах України; Дубай, ОАЕ; о. Мадейра, Португалія; Анкара, Туреччина; Харбін, Китай
Автор 13 монографій, 180 наукових статей, 15 авторських свідоцтв СРСР і патентів України, 60 свідоцтв України на авторське право.
Займається ручним ткацтвом – гобеленами. Творчі роботи виставлялися на 50 персональних виставках в: Києві, Славутичі, Тернополі, Івано-Франківську, Кам’янець-Подільському, Чернігові, Черкасах, Чигирині, Харкові, Одесі, Южному, Хусті, Ужгороді, Мукачеві, Сімферополі, Чернівцях, Львові, Рівному, Дубно, Почаєві, Кременці, Оксфорді (Велика Британія), Кракові (Польща), Пекіні, Харбіні (Китай), Анкарі (Туреччина). Художні твори знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Композитор і виконавець власних пісень. Випустив серію музичних альбомів, відеокліпів, фільмів-концертів і пісенний збірник «Мелодії душі» та інші.
Лауреат Міжнародного музичного фестивалю «Шлягер року», Київ. Здійснив сольні концерти в Києві в супроводі камерного естрадно-симфонічного оркестру в Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України і Національному палаці мистецтв «Україна».
Творчість О.С. Слєпцова – це синергія різних видів мистецтва – архітектури, художніх творів та музики, з якими можна ознайомитись підписавшись на Youtube канал за посиланням http://bit.ly/ОSleptsov
Нагороди та відзнаки
Основні навчальні дисципліни на 2020-2021 навчальний рік
- Концептуальне архітектурне проектування, 5 курс.
- Концептуальне архітектурне проектування, 6 курс.
- Методологія реконструкції та нового будівництва громадських будівель в історичному середовищі.
- Методика реконструкції та архітектурного проектування сакральних будівель і комплексів.
- Дипломне проектування.
Науково-методична робота
Автор 13 монографій, 160 наукових статей, 15 авторських свідоцтв СРСР і патентів України, 50 свідоцтв України на авторське право.
Автор ідеї реорганізації старої та створення на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування нової унікальної освітньо-наукової програми для підготовки магістрів архітектури – «Архітектура будівель і споруд: реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура» (з 2018 року).
Наукова архітектурна школа доктора архітектури, професора Олега Семеновича Слєпцова:
Напрями наукової діяльності
- загальна історія і теорія архітектури та містобудування;
- сакральна архітектура;
- інноваційна архітектура;
- методика наукових досліджень в галузі реконструкції будівель і споруд;
- типологія житлових і громадських будівель;
- проблеми реконструкції житлових і громадських будівель в історичній забудові;
- архітектурна спадщина України, інших країн, реставрація пам’яток архітектури;
- новітні архітектурно-конструктивні системи;
- тенденції розвитку світової архітектури.
Авторські свідоцтва
– Авторські свідоцтва СРСР на винахід та патенти України
– Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір
Архітектурна практика
Мистецькі твори
– Гобелени, ручне ткацтво, бавовна
– Барельєфні ікони, декоративні панно, різьблені вироби, натуральне каміння
– Аудіо-касети, компакт-диски та DVD
– Музичні конкурси, фестивалі, концерти, творчі вечори, радіо та телевізійні програми
Публікації та видання
(Наукові та наукометричні видання, статті, монографії,
архітектурні книги, доповіді та науково-популярні
видання)
– Монографії – архітектурні книги
– Зарубіжні та наукометричні публікації
– Методичні рекомендації та доповіді