Кафедра теплотехніки надає освітньо-наукові послуги та забезпечує підготовку фахівців на освітньо-кваліфікаційних рівнях «бакалавр» та  «магістр» зі спеціальностей 192 «Будівництво і цивільна інженерія» на освітніх програмах «Теплогазопостачання і вентиляція», «Водопостачання і водовідведення», 194 «Гідротехнічне будівництво», 101 «Екологія», 144 «Теплоенергетика», 185 «Нафтогазова інженерія та технології», 133 «Галузеве машинобудування», 151 – “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”, 122 – “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”.

Кафедра є випусковою для освітніх програм «Теплогазопостачання і вентиляція» і «Енергетичний менеджмент, енергоефективні побутові та промислові теплові технології». Завідувачем кафедри є доктор технічних наук, професор Приймак Олександр Вікторович.

Кафедра готує докторів філософії та докторів наук за спеціальністю 05.23.03 «Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання». За останні п’ять років на кафедрі було захищено 6 кандидатських та одна докторська дисертація.

Штат кафедри теплотехніки налічує 11 науково-педагогічних працівників, серед яких два доктори наук, 7 кандидатів технічних наук. Професор Басок Борис Іванович є провідним вченим у галузі теплофізики  та теплоенергетики, член-кориспондент Академії Наук України, Лауреат Державної премії у галузі науки і техніки. Доцент Гламаздін Павло Михайлович є членом-кориспондентом Академії будівництва України, активно співпрацює з USAID по програмі підвищення енергоефективності комунальної теплоенергетики.

Викладачі кафедри проводять науково-дослідну роботу в рамках загальнокафедральної  теми «Наукове дослідження, розробка та вдосконалення систем теплопостачання, теплоспоживання, генераторів теплоти та теплообмінного обладнання».

Кафедра активно займається розвитком лабораторної бази для навчально–наукових цілей. За кафедрою закріплено 9 спеціалізованих навчальних аудиторій, з яких чотири аудиторії – для лекційних та практичних занять, три навчальні лабораторії, одна науково-дослідна лабораторія,  спеціалізована лабораторії  Viessmann та одна навчально- дослідницька лабораторія Valliant, де проводяться аудиторні заняття стейголдерами.

Кафедра тримає тісний зв’язок з випускниками та роботодавцями. Залучає представників Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», Інституту технічної теплофізики НАН України, ТОВ «Холдингова компанія «Енергомонтажвентиляція», ДП «ВАЙЛАНТ ГРУПА Україна»,  «ВЕНТ-СЕРВІС», ТОВ «ТЕПЛОТЕХНІК ТП», ТОВ «АВІК» та інших до участі в підготовці та реалізації навчальних програм, робочих навчальних планів, силабусів, у проведенні атестації здобувачів вищої освіти.

Роботодавці проводять ознайомчі екскурсії-лекції для здобувачів безпосередньо на виробництві. Для покращення реалізації освітнього процесу організовуються тематичні зустрічі за участю виробників сучасного енергоефективного теплоенергетичного обладнання. Важливу роль у співпраці з роботодавцями відіграє організація виробничої та переддипломної практики та стажувань на базі компаній.

Кафедра теплотехніки співпрацює із закордонними установами. Заключено договори про співпрацю з Люблінською Політехнікою (Польша), Варшавською Політехнікою (Польша), виробником теплоенергетичного обладнання Bay Boiler Systems GmbH (Німеччина).  Результатами співпраці є стажування викладачів, проведення сумісних науково-практичних та науково-освітніх конференцій, організація академічної мобільності студентів. У 2020-2021 роках двоє студентів спеціалізації “Теплогазопостачання і вентиляція» навчались в Люблінській Політехніці на факультеті Інженерії навколишнього середовища за програмою «Erasmus +». У 2022 році один студент-магістрант їде на навчання за програмою «Подвійний диплом (DOUBLE DIPLOMA)» до Люблінської Політехніки.

 

Вчений секретар кафедри теплотехніки, доцент         Крістіна ГАБА