Створено фільм про легендарну бібліотеку
Багатьом студентам і досвідченим фахівцям зі сфер архітектури, будівництва, історії, етнографії, археології, культурології відома Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного, яка знаходиться у Києві за адресою: проспект Перемоги, 50. В бібліотеці відчувається особлива атмосферність, де поєднуються старовинні меблі і фоліанти з сучасною будівлею і новими медіа-технологіями. З кожним роком розширюється співпраця бібліотеки з КНУБА. Тут викладачі презентують свої видання, знаходять ексклюзивні матеріали для досліджень, спілкуються у фаховому колі.
Фільм «Навігатор в світі знань – Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного» було створено за ініціативи та за безпосередньої участі професора Олега Семеновича Слєпцова, Народного архітектора України, Президента Української академії архітектури та завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА. Авторка та режисерка фільму: Тетяна Бабіна. У фільмі ви також почуєте думки професора КНУБА, Народного архітектора України М.М.Дьоміна, керівництва легендарної бібліотеки. За словами Олега Семеновича: «Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім.В.Г.Заболотного – це храм науки, культури і історії, а також сучасний інформаційно-просвітницький центр України». Особливостями бібліотеки є історичні фонди, дослідження, майданчик для заходів у сфері архітектури і будівництва, презентації нових видань.
Унікальна бібліотека, створена у 1944 році, переміщувалась з Національного заповідника «Софія Київська» до Гостинного двору на Контрактовій площі, і для нас усіх надзвичайно важливо, щоб реконструйована будівля, де сьогодні бібліотека набула нового рівня розвитку, була нарешті остаточно закріплена як місце перебування безцінних для країни фондів.
Таким чином ця бібліотека є хабом, де перетинаються своїми шляхами основні організації у сферах теорії, практики та навчання архітектури і будівництва: Міністерство розвитку громад та територій України, Національна спілка архітекторів України, Українська Академія Архітектури, Київський національний університет будівництва і архітектури та інші.
Багато цікавої інформації Ви також знайдете на сайті і сторінках бібліотеки:
https://www.facebook.com/dnabb.org
Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков.
Запрошуємо до перегляду фільму:
https://www.youtube.com/watch?v=d2mOfK6mRMU
Посилання на цю статтю у загальних новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=156519
Відбулась презентація монографій Олега Слєпцова
26 липня 2022 року у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г.Заболотного відбулась презентація монографій завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, Народного архітектора України, Президента Української Академії Архітектури, професора Олега Семеновича Слєпцова.
Було представлено три монографії, праця над якими велась протягом багатьох років: «Архитектура православного храма», «Архітектурне проектування і реконструкція православних храмів» та «Orthodox church architecture». Олег Семенович розповів про передумови створення цих книжок, кожна з яких має свої особливості і задачі, та всі вони разом доповнюють одне одного наче триптих. Також гості презентації почули історію написання книги: «COVIDный дневник. Рефлексия», в якій Олег Семенович в художній формі описує свій шлях до одужання від пандемічного вірусу, свої думки під час цього непростого шляху. Несподіванкою для усіх була присутність у залі учасників подій цієї книги, в нещодавньому минулому колег по спільній боротьбі з ковідом.
Серед численних гостей були присутні члени Української Академії Архітектури, викладачі КНУБА, видавці архітектурно-наукової літератури, друзі та колеги Олега Семеновича. Ігуменя Серафима Шевчик, яка особисто виступила з промовою про духовну відбудову кожної людини і всієї країни, після заходу описує подію так: «В уникальной библиотеке – встреча с уникальным человеком. Олег Слепцов: зодчий, художник, прозаик, учёный, музыкант, храмостроитель, автор гобеленов. Создатель многих прекрасных храмов. Как Леонардо…». Професор Микола Мефодійович Дьомін у своєму виступі відмітив особливу продуктивність та послідовність Олега Семеновича при створенні книжок, що супроводжують і описують різні сфери діяльності. Професорка КНУБА Людмила Георгіївна Бачинська розповіла про особливу здатність книг відновлювати психологічну рівновагу людини у складні часи. Людмила Георгіївна зазначила: «Скільки ми працюємо разом з Олегом Семеновичем – я дивуюсь цій енергії, цьому оптимізму, він переможець в будь-якій ситуації, і ми всі це бачимо по результатах його діяльності. А гобелени – це особливе мистецтво, яке дає можливості показати простір незвичайним». Доцентка КНУБА Тетяна Вікторівна Русевич розповідала, як презентовані монографії стали за останні кілька років наочними методичними посібниками під час курсового проєктування православних храмів та комплексів. Засновник Видавничого дому А+С, Борис Леонідович Єрофалов розповів про спільну діяльність з Олегом Семеновичем над низкою монографій. Заступниця директорки бібліотеки, Галина Анатоліївна Войцехівська, яка особисто вела презентацію, звернулась до аудиторії з оптимістичними планами на майбутні заходи та подарувала присутнім неочікуваний досвід. До залу співробітники бібліотеки урочисто внесли для ознайомлення величезні старовинні книжки зі свого унікального фонду.
Олег Семенович подарував бібліотеці для розміщення у інтер’єрі величезний гобелен, на якому він відтворив панорамний краєвид Києво-Печерської Лаври, що розгортається в бік Дніпра. Золотаві рефлекси куполів передано складною авторською технікою. До дня цієї презентації у головному просторі бібліотеки було підготовлено експозицію численних книжок за авторством Олега Семеновича, які знаходяться у фонді та доступні для перегляду відвідувачами. Ознайомитись з цими та іншими монографіями професора О.С.Слєпцова можливо також у онлайн-формі, на сайті Науково-проектного архітектурного бюро ЛІЦЕНЗіАРХ за цим посиланням:
http://licencearch.com.ua/monografiyi-2/
Інформацію підготував: доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков.
Фото: Г.Ушаков, О.Ященко.
Посилання на цю статтю у загальних новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=156288
В гостях у Лодзькому університеті в Інституті Історії мистецтв.
Розвивається співробітництво викладачів КНУБА з польськими колегами на основі угод про ґрунтовну і різнобічну участь у спільних заходах і програмах.
20 липня 2022 р. в галереї Інституту Історії мистецтв Лодзького університету відкрилась виставка картин під символічною назвою «Час» авторства Ангеліки Бжовстовської-Поцехи.
Від Київського національного університету будівництва і архітектури, який має підписану з Лодзьким університетом і Інститутом Історії мистецтв угоду про співпрацю, на відкриття унікальної виставки була запрошена доктор архітектури, професор, нострифікований доктор хабілітований Юлія Івашко.
Читати повну інформацію у загальних новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=156272
Аудиторія класичної архітектури № 102
На кафедрі Основ архітектури та архітектурного проєктування під керівництвом завідувача професора Олега Семеновича Слєпцова було завершено черговий етап обладнання спеціалізованої аудиторії № 102. Саме тут відбувається особлива найперша частина архітектурного навчання: архітектурне проєктування першокурсників. Кафедра ОААП у цій частині програми зберігає традиції академічної методики: це ручні монохромні та поліхромні креслення фасадів, перспективних ракурсів та окремих елементів на основі практичного вивчення архітектурної класики. На стінах аудиторії у експозиційній системі прозорих стендів розміщено чимало зразків «відмивок» та креслень. І тепер завершено інсталяцію великих та наочних методичних моделей основних класичних ордерних систем. Це створює особливе занурення у класичну архітектуру, дозволяє відчути і зрозуміти ці базові форми в об’ємі, з грою світла і тіні.
Запрошуємо до архітектурного корпусу оглянути аудиторію класичної архітектури № 102!
(Викладачі кафедри ОААП)
Посилання на публікацію у загальних новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=156215
28 липня 2022. Онлайн-виставка Олега Слєпцова «Мелодії кохання»
Запрошуємо відвідати онлайн-виставку творів завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА Олега Семеновича Слєпцова: «Мелодії кохання»! Сьогодні нові формати організації заходів та експозицій значно розширюють можливості оприлюднення суспільно-корисної та культурної інформації. Традиційні форми завжди залишаться класичними, а ці нові шляхи комунікації доповнили нашу діяльність засобами дистанційної присутності. На виставці експонуються твори різних сфер: архітектурні, музичні та художні у вигляді авторських гобеленів. Структура експозиції складається з серії відеоробіт, де у кожній представлено ці різні жанри мистецтва у гармонійній єдності. Захід організовано за підтримки Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, Департаменту культури і туризму Харківської ОДА у співпраці з Галереєю «Мистецтво Слобожанщини» (Харків). Олег Семенович Слєпцов – Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури, професор КНУБА, запрошує відвідувачів переглянути своєрідний синтез мистецтв у новому форматі онлайн-виставки!
Перегляд виставки за посиланнями:
Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna
Telegram: https://t.me/oblgallerymc
Facebook: Мистецтво Слобожанщини
https://www.facebook.com/oblgalleryMS/
Інформацію підготував: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков
26 липня 2022. Завідувач кафедри ОААП професор О.С.Слєпцов, як Президент Української Академії Архітектури, підписав Меморандум про співпрацю
з Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою ім. В.Г.Заболотного.
На сторінці Facebook бібліотеки зазначено:
“Воєнні дії тривають, але вже зараз потрібно думати про життя після війни.
❗Бібліотека стала колективним членом Української академії архітектури.
❗Підписано меморандум з Українською академією архітектури, що базується на основі взаємних інтересів у питаннях співпраці з інформаційного забезпечення архітектурно-будівельного комплексу України,
розвитку архітектурної освіти, організації галузевих науково-інформаційних та культурно-просвітницьких заходів,
взаємної допомоги та підтримки щодо співпраці з державними органами, міжнародними організаціями, всеукраїнськими організаціями, громадськими об’єднаннями (творчими спілками), засобами масової інформації та іншими інституціями.
Працюємо! Все буде Україна💙💛”
Джерело публікації на сторінці Facebook бібліотеки:
https://www.facebook.com/dnabb.org/posts/5290984237683873
16 липня 2022. Завідувач кафедри ОААП, президент УАА, професор Олег Семенович Слєпцов
прийняв участь у створенні фільму:
“Історичні етапи розвитку Української академії архітектури (УАА)”
Українська академія архітектури, діяльність якої спрямована на збереження
та розквіт інтелектуального потенціалу країни в галузі архітектури та будівельних наук,
забезпечення розвитку гармонійного середовища міст і сіл України.
Історичні етапи її розвитку.
Дивитись відео:
https://www.youtube.com/watch?v=DoOneVFwBnY
14 липня 2022.
Українська Академія Архітектури представляє:
Фільм: “Микола Дьомін: Зодчий, Містобудівник, Науковець”.
Микола Мефодійович Дьомін: видатний діяч архітектури та містобудування,
Народний архітектор України, віце-президент УАА, почесний член Української академії наук, професор КНУБА, доктор архітектури.
Автор, режисер: Тетяна Бабіна.
Камера, монтаж: Олександр Ткаченко.
За участі:
– Олег Слєпцов, Президент УАА, Народний архітектор України, завідувач кафедри ОААП КНУБА, професор, доктор архітектури.
– Неля Михайлівна Куковальська, директорка Національного заповідника “Софія Київська”, академкиня УАА, професорка кафедри ОААП КНУБА.
Дивитись фільм:
https://youtu.be/6MRMo3XBHDw
13 липня 2022. Бакалаври кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування успішно захистили дипломні проєкти.
Наприкінці червня відбулись урочисті захисти бакалаврів кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування у формі кількаденної онлайн-конференції.
Дипломантів та членів Державної комісії привітав декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, який наголосив на доцільності продовжувати навчання після бакалаврату на магістратурі нашого університету, і таким чином підвищити далі свою кваліфікацію і відповідний статус.
Голова Атестаційної екзаменаційної комісії №4, що розглядала дипломні проєкти кафедри ОААП, – президент Національної спілки архітекторів України Олександр Павлович Чижевський. Також у комісії працювали: професор О.С.Слєпцов (завідувач кафедри ОААП), професор П.П.Безродний, віце-президент НСАУ В.М.Гусаков, професор Ю.І.Серьогін, професор Я.Я.Віг, доцент К.М.Покотило, доцент І.Р.Клімова, доцент О.В.Кривенко та секретар В.О.Чайка.
У цьому році студенти і викладачі під час дипломного проєктування використовували усі опановані останнім часом навички дистанційної роботи за допомогою цілої низки гаджетів і програм. Таким чином вдалось успішно обійти обставини, які здавались спочатку непереборними. І в умовах, коли велика кількість студентів перебували не вдома і часом не мали доступу до нормального інтернету і комп’ютера, робота все одно продовжувалась. Вимушене збільшення ручної проєктної роботи через тимчасову відсутність комп’ютерів покращило навички академічних ручних форм роботи та навіть доповнило звичну комп’ютерну розробку проєкту. Частина студентів таким шляхом поєднували зроблені ручні частини проєкту з фінішним програмним оформленням. Дипломні проєкти внаслідок вимушеного збільшення ручної роботи виглядають більш художніми і творчими.
Опишемо деякі дипломні проєкти, що є наочними прикладами рівня робіт цього року.
Проєкт Вікторії Подойніциної на тему: «Готель з оздоровчим центром терасного типу у смт. Верховина Івано-Франківської обл.», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, демонструє вдале архітектурно-просторове рішення великої споруди, яка в умовах природного середовища та крутого рельєфу, терасовано вписується у ландшафт. Готельні номери отримують чудові краєвиди з вікон, а сама споруда є органічною частиною середовища.
У проєкті Романа Олійника на тему: «Водно-рекреаційний центр у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено динамічну форму будівлі з великопрольотними конструкціями та прозорими фасадами, які включають оточуюче середовище до інтер’єру.
Проєкт Олени Святненко на тему: «Центр творчості та розвитку дітей та підлітків у м. Києві», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, виявляє здібності до продуманих планувальних рішень та до створення фасадної композиції на основі естетики сучасних матеріалів і технологій.
Проєкт Лілії Максимчук на тему: «Культурно-розважальний центр дозвілля та відпочинку у м.Києві», керівники: професор Я.Я.Віг, доцент Т.В.Русевич, доцент А.Л.Вишинський, справляє потужне враження гострими композиційними рішеннями та цікавим внутрішнім багатофункціональним простором.
У проєкті Андрія Чередніченка на тему: «Філія ощадбанку у м. Бровари», керівники: професор Ю.І.Серьогін, доцент Т.В.Русевич, доцент С.О.Ніканоров, розроблено сучасне фасадне рішення з металевим покриттям, що формує образ надійності банківської установи. Звична установа таким чином набуває нового звучання завдяки архітектурному рішенню фасадів та інтер’єру.
По завершенню урочистих захистів дипломних проєктів, члени комісії та викладачі кафедри привітали наших нових бакалаврів і побажали йти далі, не зупиняючись, до професійних та особистих звершень.
Підготував матеріал: доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков
Публікація у загальних новинах КНУБА:
12.07.2022 «Руйнація війни в Україні»
Професор кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА Ю.В.Івашко оприлюднила відеороботу на сайті Лодзького університету (Польща) у рамках міжнародної конференції FACES OF WAR.
В Інституті Історії Лодзького Університету відбулась Сьома щорічна наукова конференція “Обличчя війни”. Незвичність конференції цього року полягала в тому, що вперше вона проходила на тлі справжньої жорстокої війни в Україні. Не випадково тема героїчної оборони України головувала на конференції, а її відкривав спільний короткометражний фільм, створений у співпраці Університету Лодзького, Київського національного університету будівництва і архітектури і 28 бригади Лицарів Зимового Походу (ЗСУ), які воюють на Півдні України. Це один з перших реалізованих спільних наукових проектів міжнародної команди польських та українських професорів і військових ЗСУ на передовій. Саме з перегляду цього виразного відео розпочалась робота конференції.
Фільм «Руйнація війни в Україні» супроводжував лекцію «Терористичні окупанти як ключовий інструмент війни – випадок навмисного воєнного збитку в Україні», яку 9 червня 2022 року прочитали проф. Юлія Івашко (КНУБА) та проф. Анета Павловська (Інститут історії мистецтв Лодзького університету).
У підготовці матеріалів до фільму та до загального дослідження прийняв участь прес-офіцер Сергій Бєлінський (28 бригада лицарів Зимового походу ЗСУ).
Юлія Вадимівна Івашко в рамках п’ятимісячного гранту IDUB, отриманого в Лодзькому університеті, проводить дослідження, пов’язані з оцінкою втрат через війну та з планами відбудови архітектурних об’єктів в Україні.
Дивитись відео:
Інформація про конференцію:
https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/zakonczyla-sie-vii-edycja-konferencji-oblicza-wojny
У загальних новинах КНУБА:
«Руйнація війни в Україні» у рамках Міжнародної конференції FACES OF WAR
Інформацію підготував:
доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков
6 липня 2022. У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося засідання Президії Української академії архітектури під головуванням президента УАА Олега Слєпцова. Учасники зібрання обговорили нові виклики і проблеми в сфері архітектури і містобудування, пов’язані з російською агресією і введенням воєнного стану.
Дійсний член УАА генеральний директор заповідника Неля Куковальська в своєму виступі проінформувала про стан та проблеми державних заповідників, що постраждали під час війни. Зокрема наведено такі дані: станом на 1 липня 2022 року, ми маємо 407 верифікованих епізодів злочинів рф проти нашої спадщини. Наразі злочини росіян проти культурної спадщини зафіксовані на території 13 областей України та в м. Києві. Найбільше пошкоджень об’єктів культурної спадщини та інфраструктури у сфері культури зафіксовано на Харківщині – 97 епізодів. На Донеччині задокументовано 93 злочини, з них 62 – в м. Маріуполі. 76 епізодів зафіксовано в Київській області. Відомо про повну руйнацію 10 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині, а стан ще 25 пошкоджених об’єктів потребує уточнення. (За матеріалом сторінки Facebook – Національний заповідник «Софія Київська»)
4 липня 2022 відбулось урочисте вручення дипломів магістрів архітектурного факультету КНУБА.
Незважаючи на складні часи, багато випускників-архітекторів зібрались на цю важливу подію в їхньому житті. Магістрів привітали: ректор КНУБА професор П.М.Куліков, декан архітектурного факультету професор О.В.Кащенко, завідувачі кафедр та викладачі.
Бажаємо нашим випускникам потужних успіхів!
21.06.2022. У загальних новинах КНУБА оприлюднено статтю про кафедру ОААП у рубриці “Марафон спеціальностей”.
Дивитись повний текст:
http://old.knuba.edu.ua/?p=151785
08.06.2022. Створено альбом робіт з курсового проектування 2 курсу студентів кафедри ОААП
Дивитись альбом:
Альбом курсових робіт 2 курсу кафедри ОААП
03.06.2022. Професор кафедри ОААП Ю.В.Івашко разом із колегами з КНУБА та польськими партнерами з архітектурного факультету Краківської Політехніки зробили виставку,
присвячену архітектурі України в рамках Х Міжнародної наукової конференції
“Арх-еко” для студентів і докторів філософії. Виставка, конференція, воркшопи проходили у Кракові у травні 2022 р. Польські колеги, основні організатори:
prof. Dr hab. Inż. arch. Justyna Kobylarczyk,
prof. Dr hab. Inż. Arch. Dominika Kusnierz-Krupa,
dr hab. Inż. Arch. Marcin Furtak, dr inż. arch. Małgorzata Hryniewicz.
02.06.2022. Оприлюднено розширену фотогалерею захистів магістрів на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА
26 та 27 травня 2022 року. Дивитись фотогалерею:
http://old.knuba.edu.ua/?page_id=149487
30.05.2022. Захисти магістрів на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА відбулись 26 та 27 травня 2022 року.
Дивитись у загальних новинах КНУБА
30 травня 2022. Інноваційні напрямки архітектурної освіти на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА на прикладі реконструкції та нового формоутворення сучасних об’єктів сакральної архітектури
Автор матеріалу: доц. Т.М.Ладан
11.05.2022. Представлено інформаційну підбірку про діяльність кафедри ОААП
у рамках заходу “Естафета факультетів”.
Дивитись у загальних новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=145910
03.05.2022. Професор, Президент УАА, завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА О.С.Слєпцов представив відеонарис: “Володимир Мельниченко в сучасній світовій культурі до 90 річчя з дня народження”
Дивитись відео:
https://www.youtube.com/watch?v=vPSH2KM7zFU
24.04.2022. SKYTOPTOR
Професор кафедри Ю.І.Серьогін презентував концептуальний проект. SKYTOPTOR – це висотна багатофункційна споруда, що містить в собі щонайменше три опори – будинки (офісно-готельного та житлового призначення) спеціальної форми та змінного перерізу по висоті, які
конструктивно і функціонально об’єднані тороїдальною спорудою овального перерізу (громадського призначення), Вся споруда спирається на багатоповерховий підземни фундамент – з функціями торгівлі, паркуваннята інженерного забезпечення. Ліфтова шахта по висоті за визначеним алгоритмом забезпечена містками-переходами з будинками-опорами та тороїдальною конструкцією. Таким чином забезпечена статична та динамічна стійкість та жорсткість будівлі комплексу в цілому. В торі розташовані відпочивально-розважальні приміщення. Skytoptor – Захищено авторським правом. Авторське право зареєстровано 08.12.2020. Опубліковано в монографії Ю.Серьогіна 2021р. “Наша мрія – побудувати SKYTOPTOR у любій його модифікації у відновленій Україні, або… у любій точці світу, окрім однієї країни!” –
пишуть автори футуристичного проекту.
Дивитись проект:
https://drive.google.com/file/d/13bkfmZymd8b7WcmwKQPfIPinT7SNrCii/view
21.04.2022. Науково-проектному архітектурному бюро ЛІЦЕНЗІАРХ 30 років!
На кафедрі ОААП організовано співробітництво з бюро ЛІЦЕНЗіАРХ, де викладачі кафедри систематично проходять підвищення кваліфікації, а студенти проходять учбову практику, приймаючи участь у реальному проектуванні.
Також найбільш досвідчені співробітники бюро викладають на кафедрі спецкурси та керують курсовим і дипломним проектуванням.
Завідувач кафедри професор Олег Семенович Слєпцов – творчий керівник Науково-проектного архітектурного бюро “ЛІЦЕНЗіАРХ”.
30 років тому саме в цей день народилось Науково- проектне архітектурне бюро ЛІЦЕНЗіАРХ.
Творчий наробок бюро за ці роки сягне 400 проектів цивільних будівель і комплексів в 60 містах і селах України та закордоном:
ОАЄ, Португалії, КНР, Туреччині, переважна частина з яких збудована або будується, серед яких більше 100 православних храмів і комплексів.
Щира подяка колективу талановитих і працьовитих архітекторів, конструкторів і інженерів!
Дивитись відео:
https://youtu.be/iA67TL7nB-U
03.04.2022. Професор кафедри ОААП Юрій Іванович Серьогін приймає участь у ініціативній групі по організації швидкого будівництва житла для переселенців. Ініціативна група архітекторів та будівельників запрошує до співпраці на міжнародному рівні для участі у відновленні післявоєнної України. Вони бачать головну задачу у швидкому будівництві (11 днів) тимчасового житла для переселенців. Пропонується будівництво модульних будинків
за технологією австрійської компанії “WOLF MODUL”. Таким чином можуть швидко зводитись цілі поселення шляхом монтажу з попередньо-виготовлених модульних частин. У такому поселенні можуть перебувати у комфортних умовах сім’ї протягом кількох місяців чи року. Деталі цієї технології дивіться у відео.
Дивитись відео:
https://www.youtube.com/watch?v=jCH1jBtN9oY
Для співпраці – e-mail:yuivser2013@gmail.com Презентація збірних модульних будівель.
https://drive.google.com/file/d/1FGahdqvQki5m2Vg1E9ZvZ4L81BzwQv_q/view
ЗАПРОШУЄМО АРХІТЕКТОРІВ МАЙБУТНЬОГО!
18 січня 2022. Представляємо до уваги абітурієнтів, наших випускників та колег нову відеопрезентацію Кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Архітектурного факультету КНУБА.
Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування – найбільша на архітектурному факультеті КНУБА за чисельністю професорсько-викладацького складу. 34 викладача (доктори і кандидати) викладають 55 дисциплін. І студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями: «Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура». На кафедрі ведеться успішна робота з підготовки аспірантів. За останні 25 років було захищено близько 45 докторських і кандидатських дисертацій.
Наша історія починається ще з 1930 року. А з 2010-х років ми поєднуємо досвід наших старших науковців із сучасними методиками навчання студентів і аспірантів. Гармонійно співіснують спадкоємність і новаторство, наукові дослідження і реальна практика.
На кафедрі викладають відомі вчені і видатні архітектори-практики. Зокрема у нас працюють академіки Української Академії Архітектури, Народні та Заслужені архітектори України,
Лауреати Державних премій, Почесні реставратори, доктори та кандидати архітектури.
Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!
Завідувач кафедри, професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури.
Дивитись відео:
https://youtu.be/pYto-RMNmG0
01 січня 2022 Привітання з Новим 2022 роком від Олега Слєпцова:
“Вітаю всіх з Новим Роком і Різдвом Христовим! Нарешті закінчується цей рік, який закидав нас випробуваннями. Хай наступний 2022 рік принесе мир і злагоду, здоров‘я і щастя в наші оселі”.
«Різдвяна» – музика і гобелени Олега Слєпцова.
Завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури.
Дивитись відео:
https://www.youtube.com/watch?v=5mxBxuC6PLo
23 грудня 2021 у музеї КНУБА відбулося відкриття виставки художніх робіт Андрія Вишинського, архітектора, художника, викладача кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА. З виставкою можна ознайомитись протягом січня 2022 року.
Деталі події:
http://old.knuba.edu.ua/?p=136755
20 грудня 2021. Відбувся відбувся фінал всеукраїнського архітектурного конкурсу студентських проектів STEEL FREEDOM 2021.
Студенти кафедри ОААП прийняли участь у конкурсі у складі команд, що отримали призові місця:
Цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент) стали:
3 місце – код проекту B-767. Склад команди: Олександра Філіпчук, АБС-42Б, Вікторія Подойніцина, АБС-44А, Олексій Клименко, ПЦБ-32, Інна Лісіцина, ПЦБ-32 та куратор Євген Іванович Цюпин, асистент кафедри дерев’яних та металевих конструкцій.
GRAPHISOFT CENTER UKRAINE подарувала всім розробникам проекту B-767 комерційні ліцензії Archicad 25 на 1 рік.
Постійний партнер конкурсу компанія Trimble вручила річні ліцензії SketchUp Studio та участь у глобальному конкурсі Global Tekla BIM Awards 2022 теж для всіх членів команди B-767.
У фінал конкурсу потрапила також команда:
Олександр Нікітенко, АБС-64Б та Данило Копєйкін, АБС-62Б. Код проекту B-399.
Компанія AVG відзначила цей проект та подарувала студентам окуляри віртуальної реальності, що дозволять відтворювати та презентувати об’єкти будівництва на новому рівні.
Деталі події у новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=133238
Відеотрансляція презентацій проектів та вручення нагород:
https://www.youtube.com/watch?v=86_FJILcOTE
Сайт конкурсу з проектами-переможцями:
https://steelfreedom.ua/ua/gallery_of_projects/
25 листопада 2021 року на архітектурному факультеті КНУБА відбулась ХІІІ Всеукраїнська наукова конференція “Сучасна архітектурна освіта. Етнологічні засади української архітектури”.
Викладачі кафедри ОААП приймали участь у організації конференції та виступили з доповідями.
Деталі про подію у новинах КНУБА:
http://old.knuba.edu.ua/?p=133523
20 листопада 2021 Вийшла передача про творчість завідувача кафедри ОААП Олега Семеновича Слєпцова на каналі “СпасТВ Україна”
Архітектор ділиться досвідом проектування і будівництва Православних Храмів, розроблених в Науково-проектному архітектурному бюро ЛІЦЕНЗІАРХ.
Дивитись відео передачі:
https://www.youtube.com/watch?v=h92hLcysbU8
18 листопада 2021. Професор кафедри ОААП Борис Єрофалов прийняв участь у
дискусії “Роль тексту й урбаністичної критики”, учасники якої – керівники архітектурно-урбаністичних видань, журналів та видавництв Києва:
– Борис Єрофалов, архітектор, історик архітектури, головний редактор видавничого дому «А+С»
– Світлана Шліпченко, докторка філософських наук, головна редакторка серії видань «Урбаністичні студії», директорка Центру Урбаністичних Студій
– Костянтин Кошевацький, головний редактор видання «Прагматика»
– Іван Вербицький, редактор медіа «Mistosite», директор аналітичного центру Cedos
Модератор: Олександр Анісімов, дослідник міста, співкерівник проєкту «Після Соціалістичного Модернізму», очільник ГО «Розуміти Радянський Поділ».
Цей захід відбувся у рамках міжнародної програми “Після Соціалістичного Модернізму” у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного.
Подія також транслювалась онлайн.
Сайт програми «Після Соціалістичного Модернізму»:
https://www.aftersocialistmodernism.com
Сторінка програми у facebook:
https://www.facebook.com/aftersocialistmodernism
Фото: Олександр Анісімов.
10 листопада 2021. Професор кафедри ОААП, Заслужений архітектор України,
Янош Яношевич Віг став лауреатом огляду-конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України 2021».
За вагомий внесок у розвиток вітчизняної архітектури він отримав Приз “ВОЛЮТА” та диплом Лауреата.
Дивитись докладніше:
http://nsau.org/2021/11/04/призери-і-лауреати-огляду-конкурсу-п/
29 жовтня 2021 р. Група студентів 24а з викладачами (кафедра ОААП) здійснили дослідження території Оріхуватських ставків у Голосіївському парку м.Києва. Метою практичного заняття було виявлення ділянок для вигідного розташування невеликого кафе, звідки б відкривався унікальний краєвид та при цьому могли бути вирішені необхідні технологічні зони та під’їзд.
Студенти 2 курсу здійснили аналіз ландшафту та візуальних ракурсів для потенціальних архітектурних об’єктів. Вони використовували план-подоснову та робили фотофіксації.
Після проведеного заняття група приступає до курсового проектування кафе на 50 місць безпосередньо на обраній ділянці.
Оріхуватські ставки є унікальною рекреаційною територією та природною зоною, що є частиною давнього ландшафту, який зберігся тільки у Голосієві.
Фото: Анаід Парсаданян
28 жовтня 2021 Професор О.С.Слєпцов, завідувач кафедри ОААП, презентував музично-архітектурний відеокліп “I will write a sonnet”, присвячений створенню Свято-Миколаївського Храмового комплексу, будівництво та опорядження якого вже завершується.
Архітектура Храмового комплексу поєднує в собі канонічність і новаторство, сучасні технології і стародавні традиції будівництва з натурального каменю, барельєфні ікони та різьблені стіни і стелі, вітражні вікна і та ікони. Лірична мелодія супроводжує народження сучасної сакральної пам’ятки.
Свято-Миколаївский Храмовий комплекс в с. Дейманівка Полтавської обл.
Проект і реалізація з 2014р.: Олег Слєпцов.
Музика “Я напишу тобі сонет”: Олег Слєпцов
Дивитись відео: https://youtu.be/EEvUArHYIOo
21 жовтня 2021 Доцент кафедри ОААП Гліб Ушаков провів відкриту лекцію у Національному художньому музеї України про світову та вітчизняну архітектуру постмодернізму. Захід відбувся у рамках Міжнародного проєкту “Після Соціалістичного Модернізму”.
Зокрема у змісті лекції: як пізньорадянський період постмодернізму відрізняється від теперішнього, що домінує в українській архітектурі і як робота з історичними формами впливає на архітектурний образ. У першу чергу ядром цих будівель є об’ємно-просторова форма,
яку не можна просто так перебудовувати, тому модерністська і постмодерністська архітектура 1970-80-х років потребує догляду та надання статусу місцевих пам’яток за іншими принципами,
ніж, наприклад, прибуткові будинки початку ХХ століття. Важливо шукати застосування цим просторам, адже ревалоризація — це пошук нових можливостей для цінування наявної архітектури. Разом із перетворенням цих будівель на рентабельні й цікаві громаді простори залишається необхідність їх глибшого розуміння та збереження.
https://www.aftersocialistmodernism.com
https://www.facebook.com/aftersocialistmodernism
Текст за матеріалами групи fb “Після соціалістичного модернізму”.
Фото: Олександр Анісімов та група “Після соціалістичного модернізму”.
“За заслуги перед містом”
25 вересня 2021 року в мерії міста Южне Одеської області видатному архітектору Юрію Серьогіну, професору кафедри ОААП КНУБА вручили почесну відзнаку “За заслуги перед містом” з нагоди 75 річчя за великий внесок в розвиток міста.
Церемонію провели в сесійній залі напередодні дня міста. Представники Районної Ради та Обласної адміністрації нагороджували обраних поважних особистостей, що безпосередньо та багаторічно впливали на розвиток міста Южне. Юрій Іванович – Заслужений архітектор України, лауреат Державних премій. Серед найбільш значних його робіт для країни – реконструкція НСК “Олімпійський” у столиці. Ю.І.Серьогін вже протягом 17 років створює для міста Южне сучасні та виразні проєкти. Особлива гордість міста – це будівля Фізкультурно-спортивного комплексу “Олімп” на головній площі. Також серед архітектурно-містобудівних творів майстра у Южному: площа Перемоги, готельний комплекс “Еллада”, формування бульвару – громадського простору, концепція розвитку м.Южне, проекти громадських закладів та реконструкції набережної.
Споруди Юрія Івановича визнані візитівками міста і мотивують подальший розвиток сучасної і комфортної забудови.
Дивитись відеорепортаж:
Южненські новини від 24.09.2021
https://youtu.be/-fhnLZfFfxY?t=381
Перший собор ПЦУ збудують на Закарпатті за проектом професора Олега Слєпцова, завідувача кафедри ОААП, Народного архітектора України, Президента УАА.
28 вересня 2021 року заклали капсулу з іменами засновників храму та освятили наріжний камінь у фундамент кафедрального собору Закарпатської єпархії на честь ікони Божої Матері “Всецариця” на вулиці Станційній в Ужгороді.
Це перший храм Православної Церкви України у Краї. Унікальний ще й проєктом – у формі хреста.
Обряд освячення очолили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій у співслужінні духовенства.
Яблуку ніде впасти на вулиці Станційній, 16 в Ужгороді – вірники з усіх куточків краю зібралися на цю знакову подію.
Унікальний храм не тільки тим, що перший у Закарпатті, а й проєктом – у формі хреста. Його автор – Народний архітектор України Олег Слєпцов, каже, ідея назріла давно, і виношувалась теж довго, тому радий, що врешті буде втілена у життя.
Комп’ютерні дзвони на чотири октави, що звучатимуть як 51 дзвін, прикрасять храм. Наразі фахівцями проробляються інтер’єрні варіанти розпису та майбутнього іконостасу кафедрального собору.
За матеріалами телеканалів “Суспільне Закарпаття” та “М-Студіо”.
Переглянути відео за посиланням:
https://youtu.be/gVR-D4XYDuw
15.09.2021 Привітання з ювілеєм Миколи Мефодійовича Дьоміна
Президентом Української академії архітектури обрано професора О.С.Слєпцова.
14-го вересня 2021 року в стінах Київського національного університету будівництва і архітектури відбулися довгоочікувані Загальні збори Української академії архітектури. Останні Загальні збори УАА відбулися у грудні 2007 року, відтак майже п’ятнадцять років Академія не виконувала статутні обов’язки з причин, пов’язаних з низкою об’єктивних обставин. Порядок денний Загальних зборів містив два питання: звіт президії Академії та обрання нового президента УАА. Збори відкрив віце-президент УАА академік Микола Дьомін, який зробив оглядову доповідь про стан справ, наголосивши, що на кшталт зарубіжних громадських організацій УАА має всі підстави знову стати рупором архітектурного цеху країни, гучно заявити про підтримку архітекторів-практиків, стати в обороні професії як такої. Доповідь Миколи Мефодійовича була схвалена присутніми на Зборах. З вітальними словами до членів Академії звернувся президент Академії будівництва України академік Іван Назаренко, президент Національної спілки архітекторів України академік Олександр Чижевський, професор кафедри міського будівництва КНУБА академік Володимир Нудельман, декан архітектурного факультету КНУБА академік Олександр Кащенко, професор Національного університету «Львівська політехніка» академік Віктор Проскуряков, інші дійсні члени та члени-кореспонденти УАА. Відповідно до пропозиції головуючого було запропоновано висунення кандидатури для обрання президентом Академії. Академік Валерій Уреньов (Одеса) запропонував включити в бюлетені для таємного голосування кандидатуру академіка Олега Слєпцова, що було жваво підтримано присутніми (академік Сергій Чечельницький, академік Віктор Тімохін, академік Андрій Пучков, член-кореспондент Марина Авдєєва та інші). Академік Янош Віг та член-кореспондент Андрій Миргородський, кандидатури яких на посаду президента УАА також було запропоновано розглянути, взяли самовідвід.
Відео-фото-звіт:
https://youtu.be/IuzJks9N_FI
2 вересня 2021 року в приміщенні ДНАББ імені В.Заболотного відбулась презентація чергової монографії, присвяченої пам’яті відомого науковця, педагога, Вченого з великої літери Віктора Васильовича Чепелика. Автори і упорядники – завідувач кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування, Народний архітектор України, доктор архітектури, професор Олег Семенович Слєпцов і його аспірантка канд.арх. Тетяна Антощук, яка захистила дисертацію на матеріалах творчості В.Чепелика, продовжили цією монографією унікальний проект, започаткований на кафедрі Основ архітектури і архітектурного проектування з увічнення пам’яті видатних постатей кафедри шляхом видання присвячених їм монографій.
23.06.2021 Доцент кафедри ОААП Олена Горбик веде авторський youtube-канал, де оприлюднює власні лекції з історії архітектури.
https://youtube.com/channel/UCxSI_gdHCVVVBt97CtUtTig
20.06.2021 Студент кафедри ОААП Олександр Рехліцький отримав перемогу у Всеукраїнському архітектурному конкурсі: “Інтер’єр року 2020-2021”
Номінація «Нереалізований інтер’єр суспільно-адміністративних будівель». Проект «Арт резиденція» — 1 місце.
https://interiorgoda.com/projects/art-rezydentsiia/
15.06.2021 Професор Ю.В.Івашко отримала нагороди у заході EUROINVENT
12.06.2021 Викладачі прийняли участь у розробці концепції Президентського дослідницького університету у Національному комплекці “Експоцентр України”: О.Слєпцов, Т.Ладан, магістранти: І.Щедріна, М.Андрієнко, В.Хайдуков, І.Аль Сусуа, Д.Плаксюк.
Концепція_Президентського_університету
Професор О.С.Слєпцов презентує проект нової міської школи для м. Южне:
http://www.yuzhny.info/yuzhniy-vestnik/chronika/v-juzhnom-prezentovali-proekt-novoj-shkoly-foto/
Южненські новини від 7.02.2020 – посилання на відео
26.12.2019 – 10.02.2020 Виставка кафедри “”Художні мотиви 55”
20.11.2019 Благословіння кафедри, що в серці лишить слід
24.12.2019 Захист та презентація проектів 1 курсу “Відмивка фасаду пам’ятки архітектури”
04.11.2019 Презентація курсових проектів храмового комплексу за участю Отця Даниїла
07.09.2019 Виїзна конференція “Сучасні тенденції дерев’яної сакральної архітектури”
присвячена присвоєнню звання Народного архітектора України Олегу Семеновичу Слєпцову
06.06.2019 Вручення дипломів магістрам кафедри
20.05.2019 Захист магістрів кафедри
У травні 2019 р. за активну профорієнтаційну роботу та якісну підготовку абітурієнтів
доцента Тетяну Миколаївну Ладан нагороджено Грамотою і
доцент Ольга Володимирівна Ткачук отримала Подяку
від керівництва КНУБА. Вітаємо!
04.04.2019 Оцінка проектів котеджу групи 24а